Ilze Indriksone par pabalstu palielināšanu vecākiem, kas atgriežas darba tirgū, un izmaiņām darba nespējas lapu apmaksā 54

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone TV24 raidījumā “Latvijas labums” stāsta, kā tiek plānots realizēt mērķi “elastīgs darba tirgus un motivācija atgriezties darbā”, īpaši vēršot uzmanību uz vecākiem, kas atgriežas darba tirgū pēc bērnu kopšanas atvaļinājuma, un darba nespējas lapu apmaksai.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

Viens no mūsu priekšlikumiem ir vecāku pabalsta apmēra palielināšana – līdz 75% tiem vecākiem, kas atgriežas darbā un turpina strādāt, viņa skaidro. Iepriekš bija 30%, tad pabalsts tika palielināts līdz 50%, atgādina I.Indriksone.

Tā vērtība, ko iegūstam, ja cilvēks ātrāk atgriežas strādāt, ir tā vērta, lai šo atbalstu saglabātu, viņa uzsver.
CITI ŠOBRĪD LASA

Otrs ir jautājums par darba nespējas lapām. Viņa stāsta, ka šis jautājums ir ļoti bieži izskanējis Saeimas diskusijās. Darba nespējas lapas ir lielas izmaksas, liels zaudējums visai tautsaimniecībai veselības kontekstā, viņa apgalvo, piebilstot, ka no visām trīs Baltijas valstīm Latvijā ir darba devējam ir vislielākais slogs darba nespējas lapu apmaksā – visvairāk dienu, vislielākie procenti, līdz ar to arī izmaksas.

Runājot par risinājumu šai problēmai, viņa stāsta, ka ideja ir darba nespējai pirmās dienas neapmaksāt, lai samazinātu dienu skaitu, par ko nākas maksāt darba devējam, tad valsts turpinātu maksāt. Ir plānots samazināt arī atlīdzības procentu, tas, viņasprāt, veicinātu cilvēkus atgriezties darba tirgū.

Ir novērots, ka darba nespēja tiek pagarināta, jo diagnostika nav pieejama, viņa norāda, uzsverot, ka tas diemžēl ir fakts – uz diagnostikas procedūrām jāgaida vairākus mēnešus –, tāpēc cilvēki izmanto iespēju pagarināt darba nespējas lapu, kamēr gaida savu rindu.

Mēs negribam izgudrot velosipēdu, mēs gribam iet Igaunijas virzienā, kur šis modelis jau ir izmēģināts, atzīts par labu esam – tā I.Indriksone skaidro šī priekšlikuma būtību.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.