Latvijas hokeja izlases pārbaudes spēle pret Francijas izlasi.
Foto-LETA

Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēlē sagrauj Franciju 0

Latvijas hokeja izlase pēdējā Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra spēlē sestdien, 26.aprīlī, savā laukumā ar rezultātu 6:3 (2:0, 3:3, 1:0) uzvarēja Francijas valstsvienību, sacensības noslēdzot ar trešo panākumu pēc kārtas.

Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ
“Ja Putins “atstieptu kātus”, ko tas mainītu?” Slaidiņš atbild tieši un bez aplinkiem
Uz gājēju pārejas gandrīz uzbrauc Valsts prezidentam 80

Latvijas izlasei šī bija sestā pārbaudes spēle pirms pasaules čempionāta un pēdējais mačs savā laukumā.

Latvijas izlases labā vārtus guva Herberts Vasiļjevs, Miķelis Rēdlihs, kuri izcēlās pa divām reizēm, Gints Meija un Miks Indrašis, bet Francijas valstsvienībā atzīmējās Žonatans Žanils, Damjēns Flerī un Joriks Trejē.

Spēles ievadā lielāka spriedze tika radīta pie Ivara Punnenova sargātajiem Latvijas izlases vārtiem – viņš vairākas reizes glāba savu komandu gan vienādos sastāvos, gan nopelnītajā mazākumā. Iespēja spēlēt vairākumā pavērās arī Latvijas izlasei, tomēr tajā reālas briesmas viesu vārtiem netika radītas. Neskatoties uz Francijas izlases teritoriālo pārsvaru, trešdaļas vidū rezultātu atklāja mājinieki, kad izgājienā pret viesu vārtsargu devās Vasiļjevs, apspēlējot sāncensi un raidot ripu vārtos.

Par spīti Latvijas izlases gūtajiem vārtiem arī turpinājumā pārsvars bija Francijas izlases pusē, kas regulāri lika spēlē iesaistīties Punnenovam. Lai arī viesu komandas uzbrukumi regulāri bija ļoti bīstami, Latvijas vienībai vēlreiz izdevās pretiniekus pārsteigt, kad Rēdlihs vidējā zonā “apzaga” sāncensi, izgāja pret vārtsargu un panāca 2:0. Trešdaļas izskaņā mājinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā, taču rezultāts nemainījās.

Otrās trešdaļas trešajā minūtē pēc vairākiem bīstamiem Latvijas izlases uzbrukumiem vienus vārtus viesiem atguva Žanils, kura raidīto ripu Punnenovs nesaskatīja, ielaižot savu pirmo ripu divās Latvijas izlasē aizvadītajās spēlēs. Neilgi pēc tam rezultāts varēja kļūt neizšķirts, tomēr Punnenovs šoreiz komandu glāba. Tā vietā drīz vien 3:1 panāca Vasiļjevs, kad pēc Rodrigo Laviņa metiena vairākumā ripa atsitās pret bortu un piezemējās uz ledus tieši pa sitienam Vasiļjevam. Vēl brīdi vēlāk mājinieki panāca jau 4:1 savā labā, kad pēc izgājiena teicams metiens zem vārtu pārliktņa padevās Meijam.

Vārtu birums turpinājās arī otrā laukuma pusē, kad pāris minūtes vēlāk negaidīti pa vārtiem uzmeta Flerī, sasniedzot mērķi un panākot rezultātu 2:4. Nedaudz vēlāk – spēles pašā vidū – Punnenovu mājiniekus vārtos nomainīja izlases debitants Elvis Merzļikins. Viņš bija spiests kapitulēt sešas minūtes pirms trešdaļas beigām, kad nespēja piespiest ripu un ļāva Trejē atgūt vēl vienus vārtus. Tomēr nedaudz vēlāk Latvijas izlase atjaunoja divu vārtu pārsvaru, Rēdliham pirmajam tiekot pie atsistās ripas un gūstot savus otros vārtus mačā.

Pēc ļoti rezultatīvās otrās trešdaļas noslēdzošās 20 minūtes risinājās daudz mierīgāk. Vien pašā trešdaļas ievadā savu komandu no zaudētiem vāriem glāba Merzļikins. Trešdaļas vidū Latvijas izlase tika pie iespējas spēlēt vairākumā un jau pāris sekunžu laikā palielināja pārsvaru, kad pirmos vārtus pēc Soču Olimpiādē gūtā kājas savainojuma guva Indrašis.

Spēles turpinājumā Latvijas izlase spēlēja manāmi piesardzīgi un atbrīvoti, neizmantojot vairākas labas iespējas gūt vēl kādus vārtus.

Latvijas izlases pieteikumā nebija vārtsargu Edgara Masaļska un Ervīna Muštukova, aizsargu Maksima Širokova, Jēkaba Rēdliha, Georgija Pujaca un Māra Jasa, kurš piektdienas spēlē guva gurna sasitumu, kā arī uzbrucēju Roberta Jekimova, Kobas Jasa, Armanda Bērziņa un Jura Štāla.

Izlases kapteinis šajā spēlē bija Vasiļjevs, bet viņam asistēja Laviņš un Artūrs Kulda.

Kā ziņots, abu komandu pirmajā spēlē piektdien Latvija pieveica pretiniekus ar rezultātu 2:1.

Pašlaik vēl nav zināms, vai izlasei pasaules čempionātā varēs palīdzēt uzbrucēji Lauris Dārziņš un Mārtiņš Karsums. Dārziņš pašlaik turpina atkopšanos no angīnas, kuras dēļ viņš tā arī nav paguvis iesaistīties izlases treniņos. Pats hokejists iepriekš medijos par savu pašreizējo veselības stāvokli izteicies pesimistiski, prognozējot, ka pasaules čempionāts viņam būs jāizlaiž. Savukārt Karsums joprojām atkopjas no ceļgalu un plaukstas locītavas savainojumiem. Iepriekš izlases ārsts Jānis Kvēps prognozēja, ka fiziski uzbrucējs būs gatavs spēlēt pasaules čempionātā, tomēr labāk to veselības problēmu dēļ nedarīt.

Izlasei drīzumā pievienosies uzbrucējs Ronalds Ķēniņš, kurš iepriekšējā nedēļā otro reizi karjerā kļuva par Šveices čempionu, bet nākamajā nedēļā tiek gaidīti arī sezonu Ziemeļamerikā noslēgušie vārtsargs Kristers Gudļevskis un uzbrucējs Zemgus Girgensons. Tāpat nākamajā nedēļā komandai pievienosies valstsvienības galvenais treneris Teds Nolans.

Latvijas izlasi pašlaik trenē Toms Kūlens, Kārlis Zirnis un Juris Klodāns.

Latvijas izlases rindās pasaules čempionātā dažādu iemeslu dēļ nespēlēs aizsargi Arvīds Reķis, Krišjānis Rēdlihs un Oskars Bārtulis, kā arī uzbrucējs Jānis Sprukts. Tāpat salīdzinājumā ar tiem spēlētājiem, kuri piedalījās Latvijai veiksmīgajās Soču olimpiskajās spēlēs, nespēlēs arī Sandis Ozoliņš, bet Ralfs Freibergs un Vitālijs Pavlovs apsūdzēti dopinga lietošanā. Pašlaik neoficiāli zināms, ka Pavlovs saņēmis pusotra gada diskvalifikāciju, kas viņam liegs spēlēt arī 2015.gada pasaules čempionātā, bet Freibergam draud pat divu gadu liegums.

Kā zināms, pirmajās divās EHC turnīra spēlēs Latvijas izlase izbraukumā divreiz ar 1:5 zaudēja Somijai, bet iepriekšējā nedēļā tā vispirms savā laukumā ar 2:3 zaudēja, bet pēc tam ar 1:0 uzvarēja Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krieviju.

Gan Somija, gan Krievija gaidāmajā pasaules čempionātā spēlēs vienā apakšgrupā ar Latviju.

Ar deviņiem punktiem sešās spēlēs Latvijas izlase EHC turnīra kopvērtējumā pašlaik ieņem piekto vietu 12 komandu konkurencē. EHC turnīra laikā pirms pasaules čempionāta katra no izlasēm aizvadīs pa sešām spēlēm. Pērnā gada sacensībās Latvijas izlase iekrāja trīs punktus un ierindojās pēdējā vietā.

Pēdējās pārbaudes spēles pirms gaidāmā pasaules čempionāta tiks aizvadītas Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā, kad no 1. līdz 3.maijam Latvijas izlase piedalīsies trīs valstu pārbaudes turnīrā. Bez mājiniekiem slovākiem turnīrā piedalīsies vēl Norvēģijas valstsvienība.

Pasaules čempionāts Minskā risināsies no 9. līdz 25.maijam. Latvijas izlase tajā spēlēs vienā apakšgrupā ar Somiju, Krieviju, ASV, Šveici, Vāciju, Baltkrieviju un Kazahstānu.