5G ekosistēmas forums “5G Techritory”

Latvijas priekšrocība 5G jomā ir attīstītā infrastruktūra 7

Š.g. 22.- 25. novembrī norisinājās Eiropas vadošais 5G ekosistēmas forums “5G Techritory”. Galveno pasākuma dienu jeb ‘’Foruma dienu’’ atklāja Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš norādot, ka “5G Techritory” ir lieliska iespēja uzņēmējiem no visa reģiona sanākt kopā, lai apmainītos ar viedokļiem, kā jauno tehnoloģiju labāk attīstīt.

ST priekšsēdētāja: Beidzot pēc vairāk nekā 20 gadiem valsts uzzināja, kāds ir iztikas minimums
Salas pamatskola negrib padoties: pašvaldības pārstāvjus sagaidīja smagā tehnika un ugunskurs
“Ministrs, kurš nozog valstij telefonu, tas ir patiesi nožēlojami!” Soctīklotāji par Ģirģenu 4
Lasīt citas ziņas

“Latvijas ekonomikas izaugsmes pamatā ir uz eksportu orientēta ražošana, tādēļ valdība īsteno viedās reindustrializācijas politiku – mēs īpaši atbalstām eksporta attīstību, veidojot investīcijām pievilcīgu uzņēmējdarbības vidi un veicinot visas sabiedrības labklājības pieaugumu.

Latvijas priekšrocība 5G jomā ir IT infrastruktūra un spēcīgi uzņēmumi programmatūras izstrādes jomā, tādēļ būsim gatavi 5G risinājumu ieviešanai un nodrošināšanai gan uzņēmējiem, gan patērētājiem. Ar drošu pārliecību varu teikt, ka Latvija ir vislabākā vieta, kur ieguldīt un veidot uzņēmējdarbību, kam būs nepieciešama 5G infrastruktūra augstā līmenī,’’ atklāšanas uzrunā teica K.Kariņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Eiropas Komisijas CONNECT ģenerāldirektorāta ģenerāldirektors Roberto Viola uzvēra infrastruktūras un savienojamības nozīmi pandēmijas laikā: “Eiropa dara visu, lai atbalstītu 5G ekosistēmu un nodrošinātu, ka ekonomika un sabiedrības var attīstīties. 5G pārklājums jau ir palielinājies līdz 20% un dažās valstīs, piemēram, Vācijā, Somijā, Dānijā – līdz pat 50%, tomēr gribētos, lai tas notiek ātrāk, tādēļ jāpalielina investīciju apjoms 5G attīstīšanai.”

Savā uzrunā viņš atzinīgi vērtēja arī Baltijas reģiona valstu sadarbību 5G koridora ieviešanā gar “Via Baltica” autoceļu, nodēvējot to par vienu no šī brīža ambiciozākajiem Eiropas 5G koridoru projektiem.

Eiropas ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ģenerālsekretāra vietnieks Ulriks Vestergards Knudsens (Ulrik Vestergaard Knudsen) uzsvēra, ka vairs nav šaubu, ka mūsu nākotne ir digitāla, ko veicinās platjoslas interneta nodrošinātā savienojamība: “Mūsu ekonomikas un sabiedrības arvien vairāk paļaujas uz internetu, īstenojot komerciālas un ikdienas aktivitātes. Lai atbalstītu šo vajadzību, mums nepieciešams internets ar lielāku ātrumu un skaidrāka regulējošā vide.

Diemžēl ātrs internets vēl nav pieejams visā pasaulē un līdz tam vēl tāls ceļš ejams. Pastāv lielas atšķirības gan starp valstīm, gan arī vienas valsts dažādiem reģioniem.”

Savukārt Ziemeļvalstu Ministru padomes ģenerāldirektore Paula Lehtomeki (Paula Lehtomäki) uzsvēra digitalizācijas nozīmi šī brīža apstākļos: “Pandēmijas laikā kļuva acīmredzams, ka savienojamība un digitālie pakalpojumi spēlē milzīgu lomu ekonomikas atveseļošanā, un tas ir priekšnoteikums sabiedrības tālākai attīstībai. Mēs esam apzinājuši augsti attīstītas, uzticamas un plaši pieejamas digitālās infrastruktūras nozīmi, kam ir tieša ietekme uz mūsu iedzīvotāju ikdienas dzīvi un biznesa attīstību reģionā.”

Tāpat viņa norādīja uz 5G kā nozīmīgu rīku, lai reģionu un pasauli padarītu savienotāku un integrētāku, pārvarētu dažādus izaicinājumus, kas saistīti ar klimata pārmaiņām, vides piesārņojumu, transportu, industrializāciju.

“5G ir mugurkauls savienotai un ilgtspējīgai sabiedrībai, bet 5G tehnoloģijas attīstību nevar pieņemt kā pašsaprotamu, tāpēc ir svarīgi nodrošināt nepieciešamās investīcijas, lai 5G tīkls būtu plaši pieejams un sniegtu labumu visiem. 5G tīkla attīstīšana ir viena no Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbības prioritātēm. Mēs jau esam ierindojušies starp digitāli attīstītākajiem pasaules reģioniem, tāpēc svarīgi šo priekšrocību un 5G potenciālu izmantot pilnā apmērā,” teica P.Lehtomeki.

Atklājot Foruma dienu, Starptautiskās telekomunikāciju savienības Telekomunikāciju attīstības biroja direktore Dorīna Bogdana–Martina (Doreen Bogdan–Martin) uzsvēra Eiropas līderpozīcijas sacensībā par platjoslas interneta pieejamību un izmantojamību, kā arī savstarpējā dialoga nozīmi.

“Plašā savienojamība, jomu regulējošā vide un dinamiskas vietējās ekosistēmas ir bijušas būtisks instruments reģiona noturībai pandēmijas laikā. Ļoti nozīmīga ir bijusi uz sadarbību vērstā Eiropas pieeja – savstarpējie dialogi, konsultācijas un sadarbība starp politikas veidotājiem, regulējošām iestādēm, privātā sektora pārstāvjiem un citiem dalībniekiem, lai pastāvošos izaicinājumus vienu pa vienam visi kopā kā sabiedrība atrisinātu. Tā kā Eiropa strauji progresē 5G ieviešanā, ir jābūt drošiem, ka attīstība notiek visās valstīs. Ja visi būsim savienoti, visi iegūsim. Tas nozīmē, ka nedrīkstam radīt jaunus rīkus, kas dažus padarītu digitāli priviliģētākus nekā citus.”

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības (VARAM) ministrs Artūrs Toms Plešs: “Bez ciešas sadarbības nav iedomājama nākotnes attīstība, jo jau šobrīd jārisina virkne sabiedrisku un valstiski nozīmīgu jautājumu, kas skar un skars teju katru Latvijas iedzīvotāju. Aktīvs darbs noris digitālās transformācijas jomā un tehnoloģiskās attīstības veicināšanā; tāpat par sevi turpina atgādināt arvien pieaugošās klimata pārmaiņas, un, lai mazinātu to postošās sekas, jāiesaistās ikvienam.

“5G Techritory” forums ir vieta, kur sekmēt tik ļoti nepieciešamo sadarbību tehnoloģiju jomā, kas palīdzēs saudzēt mūsu planētu. Turklāt, 5G mums ļaus pārveidot savu ekonomiku, padarot to produktīvāku un zaļāku, taču 5G var uzplaukt tikai tad, ja attīstīsies inovācijas un tās aktīvi ieviesīsim, sakausējot kopā fizisko un digitālo realitāti. Nākotne ir vienas realitātes divas daļas – fiziskās un digitālās, un sinerģija starp abām radīs reālu pienesumu zaļas, tehnoloģiski spējīgas un pārtikušas valsts attīstībā.”

No š.g. 22. līdz 25. novembrim Rīgā jau ceturto reizi notika Eiropas vadošais 5G ekosistēmas forums “5G Techritory”, pulcējot vadošus jomas ekspertus un praktiķus no visas pasaules, lai diskutētu par 5G patieso vērtību, kā arī tehnoloģijas pienesumu sabiedrībai un biznesam.

Foruma diskusijās liela uzmanība tika pievērsta savstarpējai sadarbībai, tajā skaitā publiskajai un privātajai partnerībai, īstenojot 5G projektus, kā arī tika analizēti 5G lietošanas gadījumi un iezīmēti nākotnes scenāriji.

Forums tika pārraidīts īpaši izveidotā platformā, piedāvājot oriģinālu saturu un auditorijas mijiedarbību ar konferences runātājiem. Pasākumā kopumā piedalījās vairāk nekā 2700 dalībnieku un 250 augsta līmeņa runātāju no vairāk nekā 120 valstīm.

Foruma diskusiju, prezentāciju un partneru pasākumu ierakstus ir iespējams noskatīties līdz 2021. gada 31. decembrim. Lai saņemtu pieeju foruma platformai, nepieciešams reģistrēties https://www.5gtechritory.com/registration/ .

Par “5G Techritory”

“5G Techritory” ir Eiropas vadošais 5G ekosistēmas forums, ko jau ceturto gadu organizē VAS “Elektroniskie sakari” sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un Starptautisko telekomunikāciju apvienību (ITU). Foruma stratēģiskais partneris ir “LMT” un to atbalsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Ziemeļvalstu Ministru padome, Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), Rīgas dome, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, Lielbritānijas vēstniecība Rīgā, uzņēmumi “MikroTik” un “SAF Tehnika”.

SAISTĪTIE RAKSTI

“5G Techritory” veido platformu 5G tehnoloģiju sekmīgai attīstībai un komercializācijai, ar mērķi sekmēt Eiropas ekonomisko konkurētspēju un izaugsmi. Forums pulcē viedokļu līderus, korporāciju vadītājus, zinātniekus un politikas veidotājus no visas pasaules.

2020. gada forumā piedalījās vairāk nekā 2050 dalībnieku no 107 valstīm un 202 augsta līmeņa runātāji no 32 valstīm.
Pasākums saņēmis trīs starptautiskus apbalvojumus – divas “Amber Event Award” balvas (“GrandPrix” un labākais 2020. gada tiešsaistes pasākums) un prestižo “Virtual Events Institute Virtual & Hybrid Conference” apbalvojumu.
Foruma mediju partneri – “Delfi”, “Dienas Bizness”, “Latvijas Radio”, “LETA”, “nozare.lv”, “Labsoflatvia”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ST priekšsēdētāja: Beidzot pēc vairāk nekā 20 gadiem valsts uzzināja, kāds ir iztikas minimums
Salas pamatskola negrib padoties: pašvaldības pārstāvjus sagaidīja smagā tehnika un ugunskurs
“Ministrs, kurš nozog valstij telefonu, tas ir patiesi nožēlojami!” Soctīklotāji par Ģirģenu 4
Eiropā redzama gaisma tuneļa galā? PVO pieļauj, kad varētu sagaidīt pandēmijas beigas 114
VIDEO. Stiliste Žanna Dubska par tuva cilvēka nāvi un vientulību: “Es atnesu uz slimnīcu uzvārīto zupu, bet viņas vairs nebija…”
Lasīt citas ziņas
“Tuvākajā laikā tie varētu pat 10 000 cilvēku dienā!” Cipule prognozē inficēto pieaugumu 28
Epidemiologs par jaunu Covid-19 ierobežojumu nepieciešamību Latvijā
Covid-19 sertifikāts zem ādas: Zviedrijā jau tūkstošiem cilvēkiem ievietojuši rokā mikroshēmu
NATO valstis sūta kuģus un iznīcinātājus uz Austrumeiropu
Šodien tu vari atļauties darīt to, ko tu vēlies darīt, nevis to, ko no tevis sagaida! Horoskopi 25.janvārim
18:39
Covid-19 sertifikāts zem ādas: Zviedrijā jau tūkstošiem cilvēkiem ievietojuši rokā mikroshēmu
18:23
Kariņš: Koalīcija vēlreiz apstiprinājusi atbalstu pieaugušo energoresursu cenu kompensēšanai iedzīvotājiem
18:18
“Ministrs, kurš nozog valstij telefonu, tas ir patiesi nožēlojami!” Soctīklotāji par Ģirģenu 4
Latvijā nedaudz līs, dažviet gaidāms sasalstošs lietus. Laika prognoze otrdienai
Tūrisma krīzes vadības komiteja aicinās demisionēt Pavļutu un Reiru
Spekulanti uz izrādi Rīgā, kurā spēlēs Džons Malkovičs, internetā tirgo biļetes pat par 450 eiro
Salas pamatskola negrib padoties: pašvaldības pārstāvjus sagaidīja smagā tehnika un ugunskurs
VIDEO. Stiliste Žanna Dubska par tuva cilvēka nāvi un vientulību: “Es atnesu uz slimnīcu uzvārīto zupu, bet viņas vairs nebija…”
VIDEO. Grieķiem nedēļa sākas ar pārsteigumu – Atēnās šodien snieg
Sasniegts augstākais pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem. Cik jauni kovida slimnieki atklāti svētdien?
Kārlis Streips: Par kristiešu kristīgo vienotību 28
Keitas Midltones dēļ pirmo reizi Lielbritānijā varētu tikt lauzta 366 gadus sena tradīcija
“Citrusaugu kopšana nav sarežģīta, bet cilvēki mēdz pieļaut kļūdas, kas bieži noved pie auga bojāejas”: kā mājās izaudzēt apelsīnus un citronus?
FOTO. Izlēca pa logu no Covid-19 izolatora, nozaga mašīnu, uzrīkoja “Kobra” cienīgu pakaļdzīšanos un pēc avārijas attapās pļavā 19
Eiropā redzama gaisma tuneļa galā? PVO pieļauj, kad varētu sagaidīt pandēmijas beigas 114
Vai šonedēļ laika apstākļi būs rāmāki? Bricis par gaidāmajām temperatūras “šūpolēm”
Olafs Zvejnieks: Pēdējā desmitgadē pieredzētais “lētās naudas” periods tuvojas beigām 40
VIDEO. “Vakcinēties man ir bail!” Ārstu konsīlijs arī pēc būtiskām vakcīnas radītām blaknēm par obligātu nosaka trešo poti 334
“Mana maigā sirds to neizturēja, piekritu – lai ved šurp.” Vecmāmiņas – audžumammas stāsts 23
Žurnālists un publicists Ilmārs Latkovskis: es negribētu būt Krišjāņa Kariņa vietā
Veļasmašīnu darbinām pilnu, ūdeni tējkannā vārām, cik nepieciešams: padomi, kā saimniecībā ietaupīt 74
APTAUJA. Ap trešdaļa Latvijas iedzīvotāju neapmierināti ar dzīves kvalitāti Covid-19 laikā 39
Uzcep gleznu: Itāļu maize fokača
Seniors ar jaunu sirdi: Kā Iveta ar Jāni atjaunoja koka māju Rīgas centrā 8
Mērķējot šaus arī garām, Zīle pie prezidija galda un negaidīti pavērsieni, atklājot pieminekli. Nedēļas notikumu apskats 22
“Zelta likums – nav nekādas ātras peļņas.” Kā neuzķerties uz krāpniekiem internetā? 7