5G ekosistēmas forums “5G Techritory”

Latvijas priekšrocība 5G jomā ir attīstītā infrastruktūra 11

Š.g. 22.- 25. novembrī norisinājās Eiropas vadošais 5G ekosistēmas forums “5G Techritory”. Galveno pasākuma dienu jeb ‘’Foruma dienu’’ atklāja Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš norādot, ka “5G Techritory” ir lieliska iespēja uzņēmējiem no visa reģiona sanākt kopā, lai apmainītos ar viedokļiem, kā jauno tehnoloģiju labāk attīstīt.

Pārāk daudz mūsu satiksmē ir trūcīgu saimnieku vecu auto… 40
Ugunsgrēks dronu ražotnei Mārupē nodarījis lielus postījumus, policija veiks izmeklēšanu
Ukraina esot sagādājusi pārsteigumu krieviem. Kas tas varētu būt?
Lasīt citas ziņas

“Latvijas ekonomikas izaugsmes pamatā ir uz eksportu orientēta ražošana, tādēļ valdība īsteno viedās reindustrializācijas politiku – mēs īpaši atbalstām eksporta attīstību, veidojot investīcijām pievilcīgu uzņēmējdarbības vidi un veicinot visas sabiedrības labklājības pieaugumu.

Latvijas priekšrocība 5G jomā ir IT infrastruktūra un spēcīgi uzņēmumi programmatūras izstrādes jomā, tādēļ būsim gatavi 5G risinājumu ieviešanai un nodrošināšanai gan uzņēmējiem, gan patērētājiem. Ar drošu pārliecību varu teikt, ka Latvija ir vislabākā vieta, kur ieguldīt un veidot uzņēmējdarbību, kam būs nepieciešama 5G infrastruktūra augstā līmenī,’’ atklāšanas uzrunā teica K.Kariņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Eiropas Komisijas CONNECT ģenerāldirektorāta ģenerāldirektors Roberto Viola uzvēra infrastruktūras un savienojamības nozīmi pandēmijas laikā: “Eiropa dara visu, lai atbalstītu 5G ekosistēmu un nodrošinātu, ka ekonomika un sabiedrības var attīstīties. 5G pārklājums jau ir palielinājies līdz 20% un dažās valstīs, piemēram, Vācijā, Somijā, Dānijā – līdz pat 50%, tomēr gribētos, lai tas notiek ātrāk, tādēļ jāpalielina investīciju apjoms 5G attīstīšanai.”

Savā uzrunā viņš atzinīgi vērtēja arī Baltijas reģiona valstu sadarbību 5G koridora ieviešanā gar “Via Baltica” autoceļu, nodēvējot to par vienu no šī brīža ambiciozākajiem Eiropas 5G koridoru projektiem.

Eiropas ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ģenerālsekretāra vietnieks Ulriks Vestergards Knudsens (Ulrik Vestergaard Knudsen) uzsvēra, ka vairs nav šaubu, ka mūsu nākotne ir digitāla, ko veicinās platjoslas interneta nodrošinātā savienojamība: “Mūsu ekonomikas un sabiedrības arvien vairāk paļaujas uz internetu, īstenojot komerciālas un ikdienas aktivitātes. Lai atbalstītu šo vajadzību, mums nepieciešams internets ar lielāku ātrumu un skaidrāka regulējošā vide.

Diemžēl ātrs internets vēl nav pieejams visā pasaulē un līdz tam vēl tāls ceļš ejams. Pastāv lielas atšķirības gan starp valstīm, gan arī vienas valsts dažādiem reģioniem.”

Savukārt Ziemeļvalstu Ministru padomes ģenerāldirektore Paula Lehtomeki (Paula Lehtomäki) uzsvēra digitalizācijas nozīmi šī brīža apstākļos: “Pandēmijas laikā kļuva acīmredzams, ka savienojamība un digitālie pakalpojumi spēlē milzīgu lomu ekonomikas atveseļošanā, un tas ir priekšnoteikums sabiedrības tālākai attīstībai. Mēs esam apzinājuši augsti attīstītas, uzticamas un plaši pieejamas digitālās infrastruktūras nozīmi, kam ir tieša ietekme uz mūsu iedzīvotāju ikdienas dzīvi un biznesa attīstību reģionā.”

Tāpat viņa norādīja uz 5G kā nozīmīgu rīku, lai reģionu un pasauli padarītu savienotāku un integrētāku, pārvarētu dažādus izaicinājumus, kas saistīti ar klimata pārmaiņām, vides piesārņojumu, transportu, industrializāciju.

“5G ir mugurkauls savienotai un ilgtspējīgai sabiedrībai, bet 5G tehnoloģijas attīstību nevar pieņemt kā pašsaprotamu, tāpēc ir svarīgi nodrošināt nepieciešamās investīcijas, lai 5G tīkls būtu plaši pieejams un sniegtu labumu visiem. 5G tīkla attīstīšana ir viena no Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbības prioritātēm. Mēs jau esam ierindojušies starp digitāli attīstītākajiem pasaules reģioniem, tāpēc svarīgi šo priekšrocību un 5G potenciālu izmantot pilnā apmērā,” teica P.Lehtomeki.

Atklājot Foruma dienu, Starptautiskās telekomunikāciju savienības Telekomunikāciju attīstības biroja direktore Dorīna Bogdana–Martina (Doreen Bogdan–Martin) uzsvēra Eiropas līderpozīcijas sacensībā par platjoslas interneta pieejamību un izmantojamību, kā arī savstarpējā dialoga nozīmi.

“Plašā savienojamība, jomu regulējošā vide un dinamiskas vietējās ekosistēmas ir bijušas būtisks instruments reģiona noturībai pandēmijas laikā. Ļoti nozīmīga ir bijusi uz sadarbību vērstā Eiropas pieeja – savstarpējie dialogi, konsultācijas un sadarbība starp politikas veidotājiem, regulējošām iestādēm, privātā sektora pārstāvjiem un citiem dalībniekiem, lai pastāvošos izaicinājumus vienu pa vienam visi kopā kā sabiedrība atrisinātu. Tā kā Eiropa strauji progresē 5G ieviešanā, ir jābūt drošiem, ka attīstība notiek visās valstīs. Ja visi būsim savienoti, visi iegūsim. Tas nozīmē, ka nedrīkstam radīt jaunus rīkus, kas dažus padarītu digitāli priviliģētākus nekā citus.”

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības (VARAM) ministrs Artūrs Toms Plešs: “Bez ciešas sadarbības nav iedomājama nākotnes attīstība, jo jau šobrīd jārisina virkne sabiedrisku un valstiski nozīmīgu jautājumu, kas skar un skars teju katru Latvijas iedzīvotāju. Aktīvs darbs noris digitālās transformācijas jomā un tehnoloģiskās attīstības veicināšanā; tāpat par sevi turpina atgādināt arvien pieaugošās klimata pārmaiņas, un, lai mazinātu to postošās sekas, jāiesaistās ikvienam.

“5G Techritory” forums ir vieta, kur sekmēt tik ļoti nepieciešamo sadarbību tehnoloģiju jomā, kas palīdzēs saudzēt mūsu planētu. Turklāt, 5G mums ļaus pārveidot savu ekonomiku, padarot to produktīvāku un zaļāku, taču 5G var uzplaukt tikai tad, ja attīstīsies inovācijas un tās aktīvi ieviesīsim, sakausējot kopā fizisko un digitālo realitāti. Nākotne ir vienas realitātes divas daļas – fiziskās un digitālās, un sinerģija starp abām radīs reālu pienesumu zaļas, tehnoloģiski spējīgas un pārtikušas valsts attīstībā.”

No š.g. 22. līdz 25. novembrim Rīgā jau ceturto reizi notika Eiropas vadošais 5G ekosistēmas forums “5G Techritory”, pulcējot vadošus jomas ekspertus un praktiķus no visas pasaules, lai diskutētu par 5G patieso vērtību, kā arī tehnoloģijas pienesumu sabiedrībai un biznesam.

Foruma diskusijās liela uzmanība tika pievērsta savstarpējai sadarbībai, tajā skaitā publiskajai un privātajai partnerībai, īstenojot 5G projektus, kā arī tika analizēti 5G lietošanas gadījumi un iezīmēti nākotnes scenāriji.

Forums tika pārraidīts īpaši izveidotā platformā, piedāvājot oriģinālu saturu un auditorijas mijiedarbību ar konferences runātājiem. Pasākumā kopumā piedalījās vairāk nekā 2700 dalībnieku un 250 augsta līmeņa runātāju no vairāk nekā 120 valstīm.

Foruma diskusiju, prezentāciju un partneru pasākumu ierakstus ir iespējams noskatīties līdz 2021. gada 31. decembrim. Lai saņemtu pieeju foruma platformai, nepieciešams reģistrēties https://www.5gtechritory.com/registration/ .

Par “5G Techritory”

“5G Techritory” ir Eiropas vadošais 5G ekosistēmas forums, ko jau ceturto gadu organizē VAS “Elektroniskie sakari” sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un Starptautisko telekomunikāciju apvienību (ITU). Foruma stratēģiskais partneris ir “LMT” un to atbalsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Ziemeļvalstu Ministru padome, Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), Rīgas dome, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, Lielbritānijas vēstniecība Rīgā, uzņēmumi “MikroTik” un “SAF Tehnika”.

SAISTĪTIE RAKSTI

“5G Techritory” veido platformu 5G tehnoloģiju sekmīgai attīstībai un komercializācijai, ar mērķi sekmēt Eiropas ekonomisko konkurētspēju un izaugsmi. Forums pulcē viedokļu līderus, korporāciju vadītājus, zinātniekus un politikas veidotājus no visas pasaules.

2020. gada forumā piedalījās vairāk nekā 2050 dalībnieku no 107 valstīm un 202 augsta līmeņa runātāji no 32 valstīm.
Pasākums saņēmis trīs starptautiskus apbalvojumus – divas “Amber Event Award” balvas (“GrandPrix” un labākais 2020. gada tiešsaistes pasākums) un prestižo “Virtual Events Institute Virtual & Hybrid Conference” apbalvojumu.
Foruma mediju partneri – “Delfi”, “Dienas Bizness”, “Latvijas Radio”, “LETA”, “nozare.lv”, “Labsoflatvia”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Pārāk daudz mūsu satiksmē ir trūcīgu saimnieku vecu auto… 40
Ugunsgrēks dronu ražotnei Mārupē nodarījis lielus postījumus, policija veiks izmeklēšanu
Ukraina esot sagādājusi pārsteigumu krieviem. Kas tas varētu būt?
FOTO. Neticama līdzība! Fani atklāj kādu interesantu sakritību, ieraugot Keitas Midltones bērnības fotogrāfiju 4
Režisore: Tas ir neētiski – pacelt sev algas par tūkstošiem un stāstīt, ka valstī nav naudas
Lasīt citas ziņas
Dzīvokļu īpašniekiem jāpasūta padziļinātā tehniskā apsekošana visām mājām, kas celtas pirms 50 un vairāk gadiem
VIDEO. Grūti pat aptvert Bahmutā notiekošo – tiek pielietota līdz šim nepieredzēta taktika – “varžu lēcieni”
Režisore: Tas ir neētiski – pacelt sev algas par tūkstošiem un stāstīt, ka valstī nav naudas
Live TEKSTA TIEŠRAIDE. Ukraina saņems vairāk nekā 100 tankus “Leopard 1A5”, paziņojis Vācijas aizsardzības ministrs
VIDEO. Grūti pat aptvert Bahmutā notiekošo – tiek pielietota līdz šim nepieredzēta taktika – “varžu lēcieni”
12:05
“Ēdiens vīrietim uz 3 dienām? Un tas ir viss? ” Fotogrāfa Aleksandra Sokolova ēdienkarte daudziem rada patiesu izbrīnu
11:58
Vai Krievijas pensionāri sabiedriskajā transportā Rīgā joprojām tiek pārvadāti par velti?
11:50
VIDEO. “Man vairāk patīk tas temperaments!” Estrādes zvaigzne Žoržs Siksna atklāj, kāpēc ir precējies ar krievu tautības sievieti
FOTO. Ar alpīnistu palīdzību Siguldā nojaukts 80 metrus augsts tornis – augstākais demontētais objekts beidzamajos gados Latvijā
NBS majoram Slaidiņam rokaspulkstenis vienmēr rāda nepareizu laiku, un tā nav nejaušība
Māris Antonevičs: Putins liek likmes uz “vecajiem zirgiem” jeb politiķiem, kas ir bijuši viņa redzeslokā gadu desmitiem
“Ir grūti tikt līdzi straujajam izejvielu un energoresursu izmaksu pieaugumam.” Intervija ar franču maiznīcu saimnieci Rozalīnu Dembicku
Ukraina esot sagādājusi pārsteigumu krieviem. Kas tas varētu būt?
Ugunsgrēks dronu ražotnei Mārupē nodarījis lielus postījumus, policija veiks izmeklēšanu
“Tas notiek, pateicoties mammas sātīgajam pienam.” Rīgas Zoodārza roņu mazulis naski pieņemas svarā
“Galvenā problēma jau nav vārdā “Kijeva”, problēma ir vārdā “Krievzeme”, un tas nav tikai mans viedoklis vien.” Intervija ar tulkotāju Māru Poļakovu
Zemestrīcēs Turcijā un Sīrijā bojāgājuši vairāk nekā 9000, no gruvešiem izdevies izglābt zīdaini – vienīgo izdzīvojušo ģimenē 2
Kas šobrīd kontrolē Kremļa aģentu brīvu pārvietošanos Latvijā?
“Mūsu vilšanās bija milzīga.” Polija uzstāj uz sarunām ar Vāciju par reparācijām 7
Pārāk daudz mūsu satiksmē ir trūcīgu saimnieku vecu auto… 40
“Kā tev vispār nav kauns skatīties ukraiņiem acīs?” – bokseris Mairis Briedis devies uz Ukrainu un ar to raisījis neizpratni 102
“Šobrīd situācija ir sarežģīta,” Slaidiņš atklāj, kad varētu sākties jaunais Krievijas uzbrukums
Pēteris Apinis: Paralimpieši dara neiespējamo un parāda, ka sports var mainīt dzīvi
Budžeta projekta apspriešanas gaita valdības sēdē ļauj droši prognozēt, kuros jautājumos šķilsies dzirksteles
Trešdien būs apmācies laiks, vietām smidzinās lietus
Ugunsdzēsējiem izdevies ierobežot liesmu izplatīšanos dronu rūpnīcā Mārupē, cietuši trīs uzņēmuma darbinieki 94
Trifeles no Gotlandes arī Latvijā? Smalkos restorānos pieprasītās sēnes audzē arī pie mums
“Saskaņas” rindas kļūs retākas: partiju nolēmuši pamest vairāk nekā 100 biedri no Latgales 22
Valsts aizsardzības dienestā iesauks tikai tos jauniešus, kuri Latvijā deklarējuši savu dzīvesvietu 48
Šī diena diemžēl būs pārpildīta ar dažāda veida ķibelēm un grūtībām… Horoskopi 8.februārim 1
VID vadītāja Jaunzeme atklāj, cik no 130 000 valstī reģistrētajiem uzņēmumiem maksā nodokļus 16