Kristers Dardzāns (no labās) uzbrukumā cenšas apspēlēt itāļu bloku.

Latvijas volejbolistiem itāļos iekrampēties neizdevās 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Latvijas volejbolisti Eiropas čempionāta astotdaļfinālā vakar Čehijas pilsētā Ostravā trīs setos ar 0-3 (14:25, 13:25, 16:25) prognozējami zaudēja daudz titulētākajai Itālijas valstsvienībai. Pretinieku pārsvars bija izteikts, diemžēl sagādāt kādu intrigu kaut vienā setā mūsējiem neizdevās.

Avo Kēla vadītā Latvijas valstsvienība, pēc 26 gadu pārtraukuma atgriežoties uz Eiropas volejbola lielās skatuves, ierindojās 16. vietā 24 komandu konkurencē. 1995. gadā bija 11. vieta starp 12 komandām. Itāļi ir seškārtēji Vecā kontinenta čempioni, trīskārtēji planētas meistari. Pēdējais lielais panākums 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kur izcīnīts sudrabs, šovasar Tokijā ieņemot sesto vietu.

Latvijas izlasē sākumsastāvā laukumā devās Deniss Petrovs, Gustavs Freimanis, Atvars Ozoliņš, Hermans Egleskalns, Kristaps Šmits un libero Ingars Ivanovs, mainoties ar komandas kapteini Tomu Švanu. Sākums bija līdzīgs, mūsējiem turot līdzi itāļiem, bet pie 11:11 pretinieki veica izrāvienu, panākot 18:12, pēc tam arī drošu uzvaru setā ar 25:14. Otrajā setā itāļi no 4:3 panāca 9:4, Latvijas vīriem netiekot galā ar pretinieku servi vai pašiem pieļaujot muļķīgas kļūdas. Kēls veica dažas izmaiņas, laukumā laižot Kristeru Dardzānu un Romānu Saušu, taču tas spēles ritējumu neietekmēja, itāļi bija ieskrējušies un neapstādināmi, otrajā setā uzvarot ar 25:13.

Trešajā setā izturējām līdz 5:5, tālāk jau ierastais scenārijs ar itāļu atraušanos un mūsu kļūdu virknēm, pēdējā setā zaudējot ar 16:25. Itālija nerādīja neko izcilu, vairāk mēs paši viņiem devām. Jābilst, ka itāļi jau no mača vidus deva iespēju saviem jaunajiem spēlētājiem, kamēr Latvijas izlasē laukumā tā arī nedevās Edvarts Buivids, kurš grupu kārtā pēdējās spēlēs bija komandas emocionālais motoriņš un uzbrukuma līderis. Rezultatīvākais Latvijas izlasē bija Šmits ar septiņiem punktiem, taču viņam arī padaudz kļūdu. Pa četriem punktiem Freimanim un Dardzānam. Pretinieku rindās 13 punktus guva Daniele Lavija.

Citā astotdaļfināla spēlē Uģa Krastiņa vadītā Ukrainas izlase ar 1-3 (25:22, 16:25, 22:25, 22:25) zaudēja Krievijai. Šis mačs notika Gdaņskā, un sanākušie poļu līdzjutēji cik vien spēdami atbalstīja ukraiņus. Paši poļi ceturtdaļfinālu sasniedza ar pārliecinošu uzvaru 3-0 (25:16, 25:16, 25:14) pār Somiju. Polija un Krievija rīt savā starpā spēlēs ceturtdaļfinālā.