Ekonomika
Bizness

FOTO. VIDEO. Lidostā “Rīga” rosās roboti0


“Clean R” Industriālais telpu uzkopšanas robots
“Clean R” Industriālais telpu uzkopšanas robots
Publicitātes foto

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” ir kļuvis par vienu no retajiem uzņēmumiem Eiropā, kurš telpu uzkopšanas darbiem izmanto industriālos robotus. Izraisot milzu interesi un pozitīvas atsauksmes no apmeklētājiem, “Clean R” komandu lidostā “Rīga” nupat papildinājuši divi uzkopšanas roboti, kas veic uzkopšanas darbus ar “eko” tīrīšanas līdzekļiem.

Lai arī dažādu ražotāju robotizētas iekārtas sen uzkopj iedzīvotāju mājokļus, industriālie roboti vēl ir liels retums. Galvenais “Clean R” ieguvums ir darba produktivitāte – ar robota palīdzību lidostas platības ir iespējams iztīrīt daudz ātrāk un efektīvāk.

“Lidosta “Rīga” ir nozīmīgs izaicinājums ikvienam pakalpojumu sniedzējam. Milzīgā ēku platība, nepieciešamība pēc darba diennakts režīmā un augsti kvalitātes standarti, kā arī ierobežotā kvalificēta darbaspēka pieejamība ir galvenie apsvērumi, kuru dēļ pieņēmām lēmumu meklēt iespējas pielietot inovatīvus risinājumus lidostas uzkopšanai. Izmēģinot robotu citos objektos Latvijā, sapratām, ka tas ir pareizais risinājums, tādēļ pieņēmām lēmumu tos “pieņemt darbā” mūsu uzņēmumā,” uzsver “Clean R” valdes loceklis Guntars Levics.

Tikai četri roboti Eiropā

“Clean R” izmantotās “TASKI® SWINGOBOT 2000” ierīces vēl ir retums – Eiropā ir tikai 4 šādi uzkopšanas roboti. Tos izgudrojis ASV uzņēmums, taču tie tiek ražoti Šveicē.

"Clean R" Industriālais telpu uzkopšanas robots

Tie darbojas kā lielas grīdas tīrīšanas un mazgāšanas mašīnas ar speciāliem 4 infrasarkano staru sensoriem, kuri uztver priekšā esošos objektus un dzīvās būtnes.

Robotos ir ieprogrammēta tīrāmā platība, līdzīgi kā i-robotiem, un tie darbojas bezpilota režīmā, to ietilpība ir 90 l. Roboti strādā vienā komandā ar telpu uzkopšanas speciālistiem, kuri iztīra grūti pieejamas vietas.

Robotu programmēšanu veic speciāli apmācīti IT profesionāļi, kuri saprogrammē visu lidostas teritorijas tīrīšanas platības karti, pēc kuras roboti vadās automātiski. Roboti darbojas patstāvīgi, bet, ja ir beigusies baterija, pilns atkritumu grozs vai notikusi kāda kļūda sistēmā, robots automātiski par to paziņo uz viedtālruni vai viedpulksteni, kas sasaistīti ar robotu vienā interneta tīklā.

Saistītie raksti

Lai strādātu ar robotu, “Clean R” darbiniekiem ir nepieciešams iziet speciālas divu dienu apmācības, kurās darbiniekam tiek izsniegts unikāls kods un piekļuve robota darbībai. “Clean R” darbinieki lidostā “Rīga” ir pirmie operatori Baltijā, kas apguvuši šīs ierīces darbību.

Uzziņa:
“Clean R” ar vairāk nekā 1300 darbiniekiem, plašāko reģionā pieejamo vides pakalpojumu klāstu un 50 000 klientu ir vides pakalpojumu nozares līderis Latvijā. Kopš 2014. gada “Clean R” ir 100% Latvijas kapitāla kompānija.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Negribam ceļot uz Sāmsalu? Nepietiekamās intereses dēļ “Tallink” atceļ reisu Rīga-Sāmsala-Rīga
1 diena
KT
Kārlis Teivāns
Ekonomika
Naftas vada tiesvedība iegūst skandalozu nokrāsu. Atsevišķā kriminālprocesā pārbaudīs, vai tiesā iesniegtie dokumenti ir viltoti
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Turpinām mēslot ceļmalās. Atkritumu savākšana pēdējos piecos gados izmaksājusi 2,8 miljonus eiro
1 diena

Lasītākie

JR
Jānis Riekstiņš
Latvijā
Viņš ne tikai piedalījās, bet arī teorētiski pamatoja visnežēlīgākās represijas. Kādu cilvēku uz Latviju atsūtīja Staļins? 4
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 6 stundas
LE
LETA
Latvijā
VID kukuļošanas mēģinājuma lietā apcietinātais pērn uzkrājis 30 000 eiro
48 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Latvietis Ivo Puriņš iekļūst “Ekstrasensu cīņās” un atklāj patiesību par šovu
6 stundas
VK
Valdis Krastiņš
Latvijā
Valdis Krastiņš: Slikta slava ir arī interfrontes skurstenim Uzvaras laukumā Pārdaugavā
2 stundas