“Diezgan strauji ejam maksas medicīnas virzienā,” atzīst NMPD vadītāja 138

“Tie procesi, kas kopumā notiek veselības aprūpē, liecina, ka mēs diezgan strauji ejam maksas medicīnas virzienā,” TV24 raidījumā “Dr.Apinis” atzina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Slavenas sievietes izveidojušas īpašu Latvijas iekārojamāko vīriešu topu 1
Kokteilis
Šķiršanās advokāte nosauc 3 profesijas, kurās strādājošie gandrīz nekad nekrāpj savas partneres
Kokteilis
Numerologi un astrologi brīdina: šajos datumos dzimušajiem ir stingri aizliegts lietot alkoholu 8
Lasīt citas ziņas

Viņa min arī situāciju, kas izveidojusies ar ārstiem Austrumu slimnīcā.

“Mums unikāli ārsti ir daudzās specialitātēs un, ja viņi visi celsies augšā un teiks, ka mēs strādāsim tikai par šādiem nosacījumiem, agri vai vēlu  valstij būs jāmaksā par kādu pakalpojumu beidzot tik, cik tas maksā, vai jāsūta pacienti uz ārzemēm,”  viņa atzina.

CITI ŠOBRĪD LASA

Cipule atzīst, ka tas viss rezultēsies ar vēl lielāku slodzi mediķiem, kā arī hronisko un dažādu neārstēto pacientu skaita pieaugumu, kas, visticamāk, atkal nonāks veselības aprūpes sistēmā, bet to ārstēšana, iespējams, izmaksās jau  divas reizes dārgāk.

Tas, ka veselības aprūpes sistēmas tektoniskās plāksnes šūpojas,  redzams arī  ar pārslodzi, ko radījis gripas un kovida slimnieku skaita pieaugums.

Viņa norāda, ka kopējā sistēmā uzkrājies neārstēto pacientu skaits: “Arī sistēmiskās problēmas, kuras diemžēl tagad visas tā draudzīgi nāk ārā.”

Cipule cer, ka izdosies ieraudzīt to pareizo vietu veselības aprūpes sistēmā,  kur “tas spēka plecs būtu jāpieliek”, lai rastu balansu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.