Ja uz ielas piedzīvota epilepsijas lēkme un izsaukta “ātrā” palīdzība, pēc tam par izsaukumu būs jāmaksā? 61

Uz TV24 raidījumu “Uz līnijas” piezvanījusi kāda skatītāja, kura slimo ar epilepsiju. Viņa satraucas, vai nāksies apmaksāt NMPD izsaukumu, ja tas būs teorētiski nepamatots.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība
Vācu ģenerālleitnants prognozē, vai un kad Krievija varētu būt gatava uzbrukt NATO valstīm
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis” 67
Lasīt citas ziņas

Skatītāja jautā šādi: “Slimoju ar epilepsiju, un bieži lēkmes ir publiskās vietās vai uz ielas. Cilvēkiem nobīstoties, viņi izsauc NMPD, lēkmes laikā ir apziņas zudums un nespēja paskaidrot, kas man ir. Kad esmu attapusies pēc 20-30 minūtēm, NMPD palīdzība nav nepieciešama un tad man piestāda rēķinu. Ko tad man darīt, ja šādas situācijas atkārtojas bieži? Tad jāmaksā citu dēļ par it kā nepamatotu izsaukumu.”

Komentāru sniedz Liene Cipule, NMPD direktore: “Pirmais signāls par to, ka varētu būt piestādīts rēķins, to izdara dispečeris, pieņemot izsaukumu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Otrs – katru situāciju vērtē mediķis. Ja mediķis uzskata, ka izsaukumam nav bijis pilnīgi nekāda pamatojuma, viņš var uzlikt atzīmi, ka jāpiestāda rēķins.

Taču arī tas vēl nav “akmenī kalts”. Cipule skaidro, ka katru situāciju vēl izvērtē maksas pakalpojumu nodaļa. Ja pacients uzskata, ka lēmums nav pieņemts pareizi, viņš var lūgt šai nodaļai izvērtēt konkrēto izsaukumu.

Cipule skaidro: “Ir atsevišķi gadījumi, kuros tiek pieņemts lēmums, ka šis rēķins nav bijis pamatots, tad tas tiek atcelts. Nav tā, ka mēs piestādām, tie rēķini nav apstrīdami un tur neviens neko nevar teikt. Ja jums rodas bažas, ka nav pamatoti piestādīts rēķins, noteikti var vērsties dienestā.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.