Lietuvas karogs.
Lietuvas karogs.
Foto – LETA

Lietuva oficiāli atsauc savu vēstnieku Maskavā 0

Lietuva oficiāli atsauc savu vēstnieku Maskavā Eitvīdu Bajarūnu, paredzot ka viņš šos pienākumus beidz pildīt no 1.jūnija, norādīts ceturtdien reģistrētajā valdības lēmuma projektā.

Reklāma
Reklāma
Pasauli pāršalc Putina iespējamās ārlaulības meitas paziņojums par tēvu un karu 4
Mājas
Uzticamas un lētas: eksperti nosaukuši trīs automašīnas, kuras kalpos gadiem ilgi, pat tad, ja tās ir jau lietotas
Zintniece atklāj: 5 biežākās pazīmes, ka miris tuvinieks cenšas sazināties ar jums
Lasīt citas ziņas

Faktiski Bajarūns atgriezās Lietuvā aprīļa sākumā pēc valdības lēmuma pazemināt diplomātiskās pārstāvības līmeni attiecībās ar Krieviju.

Valdība arī plāno no 7.jūnija likvidēt Lietuvas ģenerālkonsulātu Sanktpēterburgā, ko Maskava slēdza pēc Lietuvas lēmuma izraidīt no valsts Krievijas vēstnieku Alekseju Isakovu un konsulāta Klaipēdā darbiniekus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā ziņots, aprīļa sākumā, atklājoties zvērībām, ko Krievijas karaspēks pastrādājis Bučā un citās īslaicīgi okupētajās Ukrainas pilsētās, Lietuvas valdība nolēma pazemināt diplomātiskās pārstāvības statusu attiecībās ar Krieviju un pieprasīja, lai šīs valsts vēstnieks atstāj Lietuvu, vienlaikus nolemjot arī slēgt Krievijas konsulātu Klaipēdā.

Lēmumus par Krievijas diplomātu izraidīšanu tobrīd pieņēma arī Latvija, Igaunija un virkne citu valstu.

SAISTĪTIE RAKSTI