Foto: SCANPIX/AP/LETA

Lietuvā publiskoti ar koronavīrusu inficēto cilvēku pārvietošanās maršruti 0

Lietuvā trešdien publiskota Nacionālā sabiedrības veselības centra informācija par visiem valstī atklātajiem gadījumiem, kad cilvēki inficējušies ar jauno koronavīrusu, kas papildināta ar kartēm, kurās uzskatāmi izsekoti viņu pārvietošanās maršruti.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu 22
Lasīt citas ziņas

Lietuvas sabiedriskās raidorganizācijas interneta vietnē apkopotas ziņas, ko šie cilvēki centra speciālistiem snieguši epidemioloģiskās diagnostikas laikā.

Par katru gadījumu atsevišķi sniegta informācija, kad un no kādas valsts cilvēks atgriezies Lietuvā, vai mājās nokļuvis ar sabiedrisko vai personisko transportu, kad un kādās sabiedriskajās vietās uzturējies, kad viņam parādījušies simptomi un kad diagnosticēta saslimšana. Šīs ziņas uzskatāmi ilustrētas ar pārvietošanās maršrutu kartēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Īpašos sarkanos laukumos izceltas tās situācijas, vietas un laiki, par kurām Nacionālajam sabiedrības veselības centram trūkst pilnīgas informācijas attiecībā uz inficētās personas iespējamajiem kontaktiem, aicinot atsaukties vēl neidentificētos cilvēkus, kam ar šo personu varēja būt saskare. Situācijas ir dažādas – strādāšana darba vietā, koncerta apmeklējums, vizīte pie ārsta, piedalīšanās viesībās restorānā, iepirkšanās veikalā, braukšana satiksmes autobusā vai taksometrā. Cilvēki, kas attiecīgajā laikā arī varētu būt uzturējušies minētajās vietās, aicināti atsaukties.

“Ieskatieties – vai arī jūs tur tobrīd neatradāties?” mudināti lasītāji.

Tie cilvēki, kuru kontakti ar inficētajiem jau noskaidroti, tiek izolēti, centrs sazinās ar viņiem katru dienu un izvērtē viņu veselības stāvokli.

Šis saraksts, kas atrodams interneta adresē šeit un tiks regulāri papildināts.

Kā ziņots, Lietuvā kopumā apstiprināti 33 inficēšanās gadījumi ar jauno koronavīrusu, turklāt atklāts pirmais gadījums, kad inficēšanās notikusi valsts iekšienē.

KARTE skatāma šeit.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.