Foto: Ekrānuzņēmums no BKUS profila Facebook; SCANPIX/ZUMAPRESS.com/LETA; kolāža; LA.LV

Bērnu slimnīca ziņo par vecākiem, kas maldinājuši mediķus par Covid-19 skarto valstu apmeklējumu 1

Pēdējās dienās Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) darbinieki saskārušies ar vairākiem gadījumiem, kad vecāki apzināti maldinājuši medicīnas personālu, neatklājot, ka pēdējo 14 dienu laikā bijuši koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 skartajās valstīs, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Una Grenevica.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Šarma karalienes: šī gada 10 iekārojamākās latviešu dāmas MI skatījumā
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzes un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi! 86
Attālinātajam darbam beigas? Jaunais Valsts kancelejas direktors sola pārskatīt šo ierēdņu darba modeli
Lasīt citas ziņas

BKUS vadība un medicīnas personāls uzsver, ka šādā veidā tiek nopietni apdraudēta gan pārējo pacientu un medicīnas personāla drošība, gan visa veselības aprūpes sistēma kopumā.

Ārstu un māsu skaits nav neierobežots, tādēļ, lai medicīnas darbiniekiem, kuru darbs šobrīd ir akūti svarīgs visiem iedzīvotājiem, nebūtu jādodas piespiedu 14 dienu karantīnā apzinātas līdzcilvēku maldināšanas dēļ, tiek atgādināts, ka Bērnu slimnīcas telpās ir kategoriski aizliegts ierasties cilvēkiem, kuri pēdējo 14 dienu laikā bijuši ārpus Latvijas vai kontaktā ar personām, kuras bijušas ārpus Latvijas.

CITI ŠOBRĪD LASA
Šajā situācijā ir jāatrodas obligātā pašizolācijā, bet, parādoties simptomiem, jāzvana uz tālruni 113.

Īpaši tiek uzsvērts, ka BKUS ir tiesīga piesaistīt pašvaldības un Valsts policiju, lai nodrošinātu visu nepieciešamo pasākumu ievērošanu Covid-19 izplatības ierobežošanai slimnīcā.

Neievērojot šos noteikumus, tiks piemērotas normatīvajos aktos noteiktās sankcijas.

Iedzīvotājiem tiek atgādināts, ka par ārkārtējas situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu persona var tikt saukta pie administratīvas atbildības, kas paredz naudas sodu vai piespiedu sabiedriskos darbus vai brīvības atņemšanu līdz vienam gadam.

Smagu seku gadījumā var iestāties kriminālatbildība, kas nosaka brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem. BKUS atgādina, ka, lai iestātos kriminālatbildība, nav nepieciešama tīša vēlme kādu inficēt, pietiek ar apzināšanos.

Covid-19
Foto: ZUMA PRESS/SCANPIX/LETA

Jau ziņots, ka no trešdienas Bērnu slimnīcā ar atsevišķiem izņēmumiem tiek pārtrauktas ambulatorās vizītes un dienas stacionāra pakalpojumi.

Plānots, ka ierobežojumi būs spēkā līdz 14.aprīlim jeb ārkārtējās situācijas termiņa beigām.

Šobrīd tiek atceltas visas plānveida operācijas, manipulācijas, izmeklējumi un konsultācijas. Ierobežojumi neattiecas uz pacientiem, kuriem nepieciešama nepārtraukta terapija, piemēram, onkoloģijas pacienti un reimatoloģisko saslimšanu pacienti, kuri saņem bioloģisku terapiju.

Ar pārējiem pacientiem Bērnu slimnīcas Klientu apkalpošanas speciālisti sazināsies tuvākajā laikā un informēs par iespējām pakalpojumu saņemt vēlāk. Bērnu slimnīca aktīvi strādā pie iespējas nodrošināt konsultāciju saņemšanu attālināti, uzsver Grenevica.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.