Pasaulē
Baltija

Lietuvas Seims gatavojas aizliegt smēķēšanu balkonos2

Foto – Shutterstock.com

Lietuvas Seims gatavojas aizliegt smēķēt daudzdzīvokļu namu balkonos, ja pret to iebilst kaut viens mājas iedzīvotājs, bet arī gadījumā, ja kaimiņiem iebildumu nav, smēķētājam būs jānodrošina, lai dūmi neiekļūst citos dzīvokļos.

Šādus grozījumus Tabakas izstrādājumu kontroles likumā ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja 74 Seima deputāti, pret balsoja viens, bet vēl desmit deputāti no balsošanas atturējās. Galīgais balsojums gaidāms vēl šomēnes.

Kā norādījis grozījumu projekta autors, valdošās Zemnieku un zaļo savienības deputāts Toms Tomiļins, balsojuma rezultāti atspēko nereti dzirdētos izteikumus, ka aizliegums smēķēt balkonos tiks uztverts kā cilvēktiesību pārkāpums.

“Ar cilvēktiesībām problēmu nav. (..) Cilvēkam ir tiesības dzīvot savās mājās un neciest no uzmācīgi smēķējošiem kaimiņiem,” viņš piebildis.

Pēc Tomiļina teiktā, Lietuva iet citu ceļu nekā Latvija, kur šai ziņā pastāv vienkārši aizliegums un policija pirmajā reizē pārkāpēju brīdina, bet otrajā soda.

“Mēs vairāk orientējamies uz smēķētāju, lūdzot viņam tikai vienu lietu – vienoties ar kaimiņiem un netraucēt citiem izmantot savu īpašumu. Ja vienojas, aizlieguma nav,” skaidrojis deputāts.

Viņš izteicis cerību, ka likumu izdosies ievērot bez policijas iejaukšanās, izņemot ārkārtējus gadījumus, kad smēķētājs ļaunprātīgi nerēķinās ar kaimiņiem.

Saistītie raksti

Kā atzīmējis veselības ministrs Aurēlijs Verīga, pašlaik Lietuvā ir iespējams aizstāvēties pret trokšņojošiem kaimiņiem, bet pret smēķējošiem – nē.

Grozījumi arī paredz aizliegt smēķēšanu sabiedriskā transporta pieturvietās, bērnu rotaļlaukumos, āra ēdināšanas vietās, kā arī brīvdabas sporta sacīkšu un citu pasākumu laikā, izņemot īpaši smēķēšanai ierādītas vietas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AK
Atis Klimovičs
Pasaulē
Atis Klimovičs: Svešinieku “intereses” Afganistānā 4
2 dienas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Kremlis novāc kritiķus Austrijā 3
2 dienas
IF
Imants Frederiks Ozols
Pasaulē
“Krievija ir lietpratēja dezinformācijas un ļaundabīga iespaida ziņā.” Saruna ar ASV vēstnieku Latvijā par Krieviju, NATO, Covid-19 un protestiem 1
Intervija 2 dienas

Lasītākie

IP
Ilze Pētersone
Dabā
Kurp indiāņus vedīs virsaiši? Saruna ar “dabas advokātu” Uģi Rotbergu 1
Intervija 11 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sociālajos tīklos pārsteidz video, kā vējš daudzdzīvokļu namu pagalmā ar neticamu spēku nogāž milzīgu koku 2
15 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
“Zinu, kā jūtas rokzvaigznes uz skatuves, jo ceļmalās stāv cilvēki un aplaudē!” Pa Eiropu ar fortūnas džentlmeņiem 1
17 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pāvilostas mērs iepirkumos izkrāpj 236 159 eiro, bet KNAB samaksā smieklīgu sodu 2
16 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Korupcija vai nekompetence? Štelmahers atklāj patiesību par daudzkārt lietojamo higiēnisko masku iepirkumu 1
Intervija 12 stundas