Liktenis izšķirsies pret grieķiem 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

“VEF Rīga” basketbolisti bija ļoti tuvu tam, lai Čempionu līgā nodrošinātu iekļūšanu izslēgšanas turnīrā, taču nu šī iespēja būs jāizkaro pēdējā spēlē.

Vefiņš grupu turnīra piektajā mačā viesos otrajā pagarinājumā ar 94:101 zaudēja Strasbūras “SIG”. Francūži jau pirms pēdējām divām kārtām bija nodrošinājuši sev vietu izslēgšanas spēlēs un varēja pat atļauties zaudēt ar mazāk nekā trim punktiem, lai neatkarīgi no pēdējā mača iznākuma paliktu pirmie grupā. Francijas čempionātā šosezon aizvadītas vien astoņas spēles, “SIG” atrodoties desmitajā pozīcijā no 18.

Rīgas komanda ļoti labi sāka spēli un lielākoties atradās vadībā, izšķirošās sekundes sagaidot ar trīs punktu pārsvaru (80:77). Pēdējā aizsardzība pēc minūtes pārtraukuma gan iznāca pašķidra un visnotaļ brīvs uz tālmetiena līnijas palika vēl aizpērn mazliet Nacionālajā basketbola asociācijā uzspēlējušais Bonzī Kolsons, panākot izlīdzinājumu. Arī abu komandu pirmajā spēlē Rīgā viņš līdz ar beigu signālu realizēja trīspunktnieku, izraujot uzvaru. Papildlaikam vairāk svaiguma un meistarības palika mājiniekiem, īpaši otrajās piecās minūtēs.

Nepilnu 40 minūšu labo komandas darbu bezvērtīgu padarīja viena nesaskaņota aizsardzība. Žēl, jo varēja pat atļaut pretiniekam iemest divus punktus. Būtu gan vilks paēdis, gan kaza dzīva. Rezultatīvākais ar 21 punktu bija Kails Almans, pieļaujot gan arī septiņas kļūdas. “VEF Rīga” kopumā tādas 25 pret mājinieku 12. Komandas labā ļoti daudz deva Aleksandrs Madsens, kuram 12 punkti un četras no astoņām atlēkušajām bumbām izcīnītas uzbrukumā.

VEF ar trim uzvarām un diviem zaudējumiem E grupā ieņem otro vietu un pēdējā kārtā 26. janvārī “Arēnā Rīga” uzņems Grieķijas “Peristeri”, kam par uzvaru mazāk. Viesos mūsējie uzvarēja ar 84:81, tādējādi turnīra turpināšanai derēs arī zaudējums ar diviem punktiem.

Rezultāti. Basketbols

FIBA ČEMPIONU LĪGA

* “SIG” – “VEF Rīga” 101:94, Kolsons 31, Bohačiks 16; Almans 21, Pinjero 18+13 AB, Šķēle 14, Madsens 12.