Foto: Ekrānuzņēmums no sociālo mediju platformas “X”

“Ļoti cienījamās vārnas! Ja iespējams, neaiztikt dilles, sīpolus!” Cilvēki amizantos veidos cenšas pasargāt dārza labumus no putniem 19

Sociālo mediju platformā “X” kāds lietotājs vārdā Jānis dalījies ar amizantu foto. Tajā redzams īpaši pieklājīgs vēstījums vārnām, kas iesprausts dobē starp sīpollokiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
Lasīt citas ziņas

Uz staba uzliktā vēstījuma rakstīts: “Ļoti cienījamās vārnas! Ja iespējams, neaiztikt dilles, sīpolus u.c.!” Vārds “neaiztikt” īpaši izcelts ar drukātiem burtiem un pasvītrots.

Daloties ar fotogrāfiju, Jānis “X” norādījis, ka šobrīd putnu bezkaunība ir ļoti aktuāla tēma.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tam grūti nepiekrist – arī strazdi jau uzdarbojas, nolasot visus ķiršus nost cilvēku māju pagalmos un dārzos. LA sociālajā tīklā “Threads” pamanīja, ka kāda sieviete cenšas glābt savus ķiršus pat ar milzīgu, koši dzeltenu bērnu mīksto rotaļlietu – Pikaču varoni no pokemoniem. Rotaļlieta kā sargs ielikta ķiršu kokā.

Arī Latvijas Ornitoloģijas biedrība, kas vairāk saistīta ar putnu izpēti un aizsardzību, norāda: “Lai pasargātu savus dārzus, nāksies būt radošiem!”

Biedrības pārstāvji stāsta: “Runājot par ceļojošo mājas strazdu bariem, kas apdraud ķiršus, vislabāk dārzu un kokus varētu pasargāt tīkla vai līdzīga materiāla pārvilkšana pāri.

Ja kaut kādu apstākļu dēļ tas nav iespējams, nāksies izmantot citus līdzekļus – dažādus atbaidīšanas līdzekļus var gan izgatavot paši, gan iegādāties, jo internetā, meklējot pēc atslēgvārdiem – “putnu kontrole” – tāds piedāvājums ir pieejams.”

Taču, kā norāda putnu eksperti, visiem putnu atbaidītājiem ir viena kopīga lieta.

“Gan putnubiedēkļiem, gan kokos sakārtiem atstarojošajiem elementiem (kopaktdiskiem, spogulīšiem) un grabuļiem (konservu bundžām), gan skaņu signālu atskaņošanai, gan veikalā pirktajām iekārtām (iespaidīgākais ir dažviet dārzos redzamais pūķis plēsīga putna formā) kopīgs ir viens – neviens no šiem līdzekļiem nepalīdzēs garantēti un ilgstoši, jo putni ir vērīgi un ar laiku saprot, ka nekādas briesmas patiesībā nedraud, un līdz ar to līdzeklis zaudē efektivitāti.”

Reklāma
Reklāma

Cilvēkiem tiek ieteikts kombinēt dažādus veidus, kā putnus aizbiedēt. Efektīvi būs arī samērā bieži pārvietot uz citām vietām izvietotos putnubiedēkļus vai plēsīgo putnu mulāžas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.