Foto Lauris Viksne

LTV vadība lēmusi: par spīti atklātajai vēstulei Markusam Rivam netiks dota iespēja piedalīties “Supernova” finālā 0

Jau ziņojām, ka pirms dažām dienām sabiedrisko attiecību speciālists, stilists un modes eksperts Deniss Ševeļovs Latvijas televīzijas vadībai, kā arī konkursa “Supernova” rīkotājiem nosūtīja atklātu vēstuli, kuru bija parakstījuši daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki – par to, lai dziedātājam Markusam Rivam tiktu dota iespēja startēt konkursa finālā, tādējādi dodot viņam iespēju varbūt pat uzvarēt un pārstāvēt Latviju starptautiskajā dziesmu konkursā “Eirovīzijā” šogad. Šo atklāto vēstuli, kas tika nosūtīta “Supernova” vadībai, var izlasīt šeit.

Ja Ukraina ir mobilizējusi 700 000 karavīru, kas ir pret 200 000 krievu, tad kāpēc ukraiņi neuzvar?
“Viņi ir sajukuši prātā.” Politologs par Krievijas lēmumu savilkt spēkus pie savas rietumu robežas
“Situācija ir smaga vairākās vietās.” Rajevs par pēdējās diennakts notikumiem Ukrainā
Lasīt citas ziņas

Šāda atbilde, ko parakstījis LTV valdes loceklis Ivars Priede, tika izsūtīta medijiem un īsumā tā apliecina: žūrijas izvēle netiks pārskatīta, un dziedātājs Markus Riva netiks iekļauts konkursa finālistu vidū.

“Atbildot uz 30. janvārī saņemto, Latvijas Televīzijas valdei un konkursa “Supernova” producentei Ilzei Jansonei adresēto atklāto vēstuli par nepieciešamību iekļaut izpildītāju Marku Rivu konkursa “Supernova 2020” finālā, Latvijas Televīzijas un konkursa producentu vārdā informējam, ka žūrijas izvēle netiks pārskatīta, un dziedātājs Markus Riva netiks iekļauts konkursa finālistu vidū.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā jau iepriekš vēstīts plašsaziņas līdzekļiem izplatītajā informācijā, konkursa “Supernova 2020” finālistus no 26 klātienes atlasē startējušajiem dalībniekiem izvēlējās starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija ne tikai konkursa rīkotāji no Latvijas Televīzijas, bet arī mūzikas ierakstu, mūzikas menedžmenta un mediju, kā arī komunikācijas jomas profesionāļi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Lielbritānijas un Somijas, tādējādi nodrošinot maksimāli objektīvu un profesionālu pieeju izpildīto dziesmu vērtējumam.

Vērtējot pretendentu dzīvo izpildījumu klātienes atlasē, žūrija ņēma vērā vairākus faktorus, tostarp izpildītāja vokālās dotības. Papildus žūrijas vērtējumam tika ņemta vērā arī plašāka “YouTube” platformas datu analīze, kas atspoguļoja to, kā sabiedrība skatījusies un reaģējusi uz atlases kārtā iekļauto dziesmu video nedēļas laikā kopš to publicēšanas. Atklātajā vēstulē minētā atsauce uz dziesmu popularitāti “YouTube” vietnē, kas tiek mērīta pēc skatījumu skaita, kā vienu no finālistu atlases kritērijiem, ir vēstules autoru interpretācija par plašsaziņas līdzekļos izskanējušajiem žūrijas izvēles kritērijiem.

Atsaucoties uz vēstulē minēto punktu, kas norāda, ka Markum Rivam “būtu plašāka atbalstītāju bāze, nekā citiem konkursa dalībniekiem”, jo mūziķis ir “pazīstams Eirovīzijas atbalstītāju un fanu vidū, un viņa daiļradei seko ne vien Latvijas iedzīvotāji, bet arī citu Eiropas valstu iedzīvotāji,” vēlamies norādīt, ka konkursa “Supernova 2020” nolikums patiesi paredz, ka izpildītāja iepriekšējie sasniegumi nozarē vai potenciāls gūt sasniegumus nākotnē un pastāvēt mūzikas tirgū, var tikt uzskatīts par priekšrocību, taču šis kritērijs nav noteicošais kāda izpildītāja un viņa izpildītās dziesmas iekļaušanai finālā, un tiek skatīts kontekstā ar visiem pārējiem dziesmu vērtēšanas kritērijiem.
Atbildot uz vēstulē pausto atzinumu, ka Markus Riva ir ieguvis 1. vietu konkursa “Supernova 2019” skatītāju vērtējumā un arī “iepriekš ir baudījis vislielāko sabiedrības atbalstu”, informējam, ka 2017., 2018. un 2019. gadā skatītāju kopējo balsojumu konkursā “Supernova” veidoja telefonbalsojums (tai skaitā SMS), balsojums internetā projekta mājas lapā, kā arī dziesmas klausījumu skaits straumēšanas vietnē “Spotify”. 2019. gadā kopējam skatītāju balsojumam tika pievienots arī t/p “Alfa” balsojumā saņemtais balsu skaits. Atskatoties uz to, kāds ir bijis skatītāju balsojums par Markus Riva izpildītajām konkursa dziesmām, informējam, ka 2019. gadā Markus Riva 1. vietu ieņēma tikai t/p “Alfa” balsojumā. Telefonbalsojumā viņam bija 2. vieta, internetbalsojumā – 3. vieta, savukārt pēc “Spotify” straumēšanas datiem – 2. vieta. Matemātiski tas deva Markum Rivam 1. vietu skatītāju balsojuma kopvērtējumā, tomēr telefonbalsojumā un interneta balsojumā, par ko tiek atdots skaitliski vislielākais skatītāju balsu skaits, 1. vietu ieņēma grupa “Carousel”, kas finālā uzvarēja skatītāju un žūrijas balsojuma kopvērtējumā. Konkursa “Supernova 2018” finālā nevienā no skatītāju balsojuma sadaļām Markus Riva neieņēma 1. vietu. Telefonbalsojumā izpildītājs ierindojās 2. vietā, interneta balsojumā – 3. vietā un pēc “Spotify” rezultātiem – 5. vietā, tādējādi skatītāju balsojuma kopvērtējumā iegūstot 3. vietu. Konkursā “Supernova 2017” skatītāju balsojuma kopvērtējumā savā pusfinālā Markus ieguva 5. vietu, neiekļūstot konkursa finālā. Arī konkursa “Supernova 2016” finālā Markus Riva neiekļuva, savukārt konkursa “Supernova 2015” finālā ar vairāk nekā 6,5 tūkstošu balsu pārsvaru telefona un interneta balsojumā uzvarēja Aminata, savukārt Markus Riva ieguva 2. vietu. Tāpēc apgalvot, ka Markus Riva iepriekš ir baudījis vislielāko sabiedrības atbalstu, nav korekti.

Ņemot vērā, ka starptautiskā konkursa TV auditorija ik gadu ir vidēji 200 miljoni skatītāju, un, pieņemot, ka tikai salīdzinoši neliela daļa šīs auditorijas pirms Eirovīzijas pusfināliem seko līdzi dalībvalstu nacionālajām atlasēm visā Eiropā, izmērīt Markus Rivas vai kāda cita dalībnieka popularitāti un atpazīstamību Eirovīzijas atbalstītāju vidū ir neiespējami, un tas nevar tikt uzskatīts par objektīvu vai noteicošu kritēriju konkrētā mūziķa izpildītās dziesmas vērtējumā.

SAISTĪTIE RAKSTI

Latvijas Televīzija ir gandarīta, ka šogad tika saņemts rekordliels dziesmu pieteikumu skaits, kas apliecina to, ka gan jaunie mūziķi, gan pieredzējuši izpildītāji novērtē un atzīst konkursa sniegtās iespējas. Izvērtējot konkursam pieteiktās dziesmas, “Supernova” žūrija apzinās, ka lēmums par jebkura izpildītāja un dziesmas virzīšanu turpmākajām konkursa kārtām ir ļoti atbildīgs kā pret pašiem konkursa dalībniekiem, skatītājiem un faniem, tā Latvijas popmūzikas nozari kopumā. “Supernova” konkursa sešu gadu pastāvēšanas laikā ir veicinājusi Latvijas popmūzikas nozares attīstību, veicinot jaunu un oriģinālu dziesmu radīšanu, atklājusi jaunus talantus un devusi izaugsmes iespējas neskaitāmiem izpildītājiem un dziesmu autoriem, kuri konkursā nereti parādījuši sevi plašākai publikai pirmo reizi.”

LA.LV Aptauja

Vai tu atbalsti LTV vadības lēmumu, ka Markusam Rivam netiks dota iespēja piedalīties "Supernovā"?

  • Jā, protams
  • Nē, tas nav godīgi
  • Šī ir sarežģīta situācija
  • Man nav viedokļa

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Maestro Raimonds Pauls atklāti pasaka, ko domā par “Uzvaras” pieminekļa nojaukšanu
“Es esmu pret vardarbību un toksiskām attiecībām!” “Māmiņu klubs” vadītāja Beitika aicina vardarbībā apsūdzēto reperi Strūbergu uz atklātu interviju televīzijā
“Narkotikas, izpostīti viesnīcu numuriņi, ballīšu noslēgums slimnīcā,” pēc vētrainas kopdzīves Mosas liecība Depa tiesā varētu būt izšķiroša
VIDEO. Jelgavniece, kas piepildīja sapni un tika pie “čūskas mēles” atklāj: plāno operāciju, lai mainītu savas ausis
Ja Ukraina ir mobilizējusi 700 000 karavīru, kas ir pret 200 000 krievu, tad kāpēc ukraiņi neuzvar?
“Situācija ir smaga vairākās vietās.” Rajevs par pēdējās diennakts notikumiem Ukrainā
“Viņi ir sajukuši prātā.” Politologs par Krievijas lēmumu savilkt spēkus pie savas rietumu robežas
VIDEO. Krievijas iedzīvotāji ielu intervijās atbild uz jautājumu – vai viņi atbalstītu “specoperāciju” pret Somiju vai Zviedriju?
VIDEO. Maskaviete par karu Ukrainā: “Mēs esam palikuši vieni paši. Mūs visi neieredz. Un pareizi dara.”
Lasīt citas ziņas
Tev šodien nāksies savu viedokli nolikt maliņā… Horoskopi 25.maijam
Šonedēļ augļus nesīs labi saplānota, tālredzīga rīcība! Horoskopi no 23. līdz 29. maijam
Ilvija, Marlēna, Ziedone – šīs dienas gaviļnieces. Kā vārda ietekmē tavu dzīvi?
Par 100 miljoniem dolāru princis Harijs un Megana Mārkla TV realitātes šovā demonstrēs savu privāto dzīvi
“Man ir izaicinājums šai melei!”: Īlons Masks izdomājis radošu veidu, kā atmaskot sievieti, kas viņu apsūdz seksuālā vardarbībā
VIDEO. “Sieva mani ieslēdza dzīvoklī, sita, izpostīja manu dzīvi!” Vardarbībā apsūdzētais reperis Strūbergs pēc gada vairs neklusē un izstāsta savu patiesību
“Situācija ir smaga vairākās vietās.” Rajevs par pēdējās diennakts notikumiem Ukrainā
“Ir nepiemērots brīdis tautas tracināšanai.” Kilbloka par Maskavas ielas pārdēvēšanu
Māra Libeka: Netrūkst tādu, kuriem gluži vienalga, ka stāv tur kaut kāds tēls no 50 okupācijas gadiem
Šlesers: “Jāsēžas ar amerikāņiem pie galda un skaidri jāpasaka: mēs gribam kopā ar jums uzbūvēt atomelektrostaciju”
Noskaidroti un aizturēti Bunkus slepkavībā iesaistītie, tostarp pasūtītājs un izpildītājs
SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu
Rīga un Tampere ir vienīgās pretendentes uz 2023. gada pasaules hokeja čempionāta rīkošanu
Ungārija izsludina ārkārtas stāvokli Krievijas-Ukrainas kara dēļ
Ja Ukraina ir mobilizējusi 700 000 karavīru, kas ir pret 200 000 krievu, tad kāpēc ukraiņi neuzvar?
Tiesa Ukrainā piespriež prokrieviskam aģitatoram iemācīties dziesmu par Banderu un dzejoli “Mīlēt Ukrainu”
Tagad dzīvojam bez Krievijas elektrības. Vai atkal jārēķinās ar elektrības cenu pieaugumu?
“Karš nebeigsies, krievi sāks vēl asiņaināku un apjomīgāku ofensīvu!” Zelenskis firmām, kas pamet Krievijas tirgu, piedāvā turpināt darbu Ukrainā
Šīs vasaras uzņemšana augstskolās būs pēdējā, kura noritēs “pa vecam”
Kad kovids norimies, infektologi sāk runāt par jaunu vīrusu! Cik bīstamas ir pērtiķu bakas?
izaudzēt tādus tomātus un gurķus, kādi auga vecmāmiņas siltumnīcā?
VIDEO. Jelgavniece, kas piepildīja sapni un tika pie “čūskas mēles” atklāj: plāno operāciju, lai mainītu savas ausis
Garda uzkodiņa – avokado ar garnelēm
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 24. maijā
22:33
Zelenskis: Ukraina atsāks sarunas, kad Krievija būs atdevusi pēc 24. februāra sagrābtās teritorijas
22:02
Ungārija izsludina ārkārtas stāvokli Krievijas-Ukrainas kara dēļ
21:27