Latvijā
Politika

Radušās aizdomas, ka LTV konkursā pārkāpts dzimumu līdztiesības princips0


Latvijas Televīzijas valdes (LTV) locekle digitālās attīstības un satura jautājumos Eva Juhņēviča un jaunieceltais LTV valdes priekšsēdētājs Einārs Giels pagājušās nedēļas preses konferencē pēc Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes sēdes.
Latvijas Televīzijas valdes (LTV) locekle digitālās attīstības un satura jautājumos Eva Juhņēviča un jaunieceltais LTV valdes priekšsēdētājs Einārs Giels pagājušās nedēļas preses konferencē pēc Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes sēdes.
Foto: Zane Bitere/LETA

Gan politiskas, gan citādas kaislības turpinās ap jauno Latvijas Televīzijas vadību. Par konkursa iznākumu un LTV jaunā vadītāja Eināra Giela iecelšanu jau iepriekš asu viedokli pauda Jaunā konservatīvā partija, bet vakar šo jautājumu ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāju Daci Ķezberi pārrunāja “Jaunās Vienotības” frakcija.

Tikšanās laikā radušās aizdomas, ka LTV vadības atlases procesā, iespējams, rupji pārkāpts dzimumu līdztiesības princips.

“NEPLP vadītāja Dace Ķezbere, “Jaunās Vienotības” frakcijas sēdē skaidrojot LTV konkursa rezultātus, minēja, ka simtgades Dziesmu svētku organizatore Eva Juhņēviča būtu spēcīga LTV vadītāja, taču nebalsoja par viņu, jo “viņa ir sieviete un tad viņa būtu augšā un divi vīrieši būtu apakšā”, sociālajā tīklā “Twitter” pēc tikšanās rakstīja “JV” deputāts Andrejs Judins.

Šis ieraksts liecina par iespējamu dzimumu līdztiesības principa un atšķirīgas attieksmes aizlieguma pārkāpumu, kurš ir pretrunā dzimumu līdztiesības politikai, par ko Latvija pēdējā laikā pat saņēmusi uzslavas. Piemēram, Pasaules banka atzinusi, ka Latvija līdzās Beļģijai, Dānijai, Francijai, Luksemburgai un Zviedrijai ir valsts, kas nodrošinājušas dzimumu līdztiesību likumos, kuri attiecas uz darba tiesiskajām attiecībām.

Sarunā ar “LA” D. Ķezbere izteica atvainošanos visām Latvijas sievietēm par “ne pārāk veiksmīgo izteikumu”.

Viņa uzsvēra, ka esot centusies “JV” deputātiem paskaidrot, kāpēc LTV vadītāja amatam izvēlēts Giels, bet Evu Juhņēviču NEPLP labprātāk redzētu kā atbildīgo par satura jautājumiem.

NEPLP vadītāja uzskata, ka LTV vadība izvēlēta pareizi, un aicina ļaut jaunieceltajiem valdes locekļiem strādāt. Ja ar dažādām politiskām svirām mēģinās atcelt konkursa rezultātus, viņa notiekošo uzskatīs par politisku iejaukšanos NEPLP darbā un meklēšot starptautisku palīdzību.

NEPLP uzskata, ka no likuma viedokļa LTV vadītājs izvēlēts atbilstoši, jo E. Gielam ir pieredze kā administratīvajam vadītājam uzņēmumos SIA “Arhitektonika projektēšanas grupa” un SIA “Arhitekts Ingurds Lazdiņš”.

Saistītie raksti

“Jaunās Vienotības” deputāts Arvils Ašeradens gan “LA” uzsvēra, ka NEPLP “JV” deputātu ieskatā esot pārāk plaši interpretējusi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, kurā noteikts, ka uz sabiedriskā medija valdes locekļa amatu var kandidēt cilvēks ar vismaz piecu gadu pieredzi uzņēmumu vadībā vai plašsaziņas līdzekļos.

A. Ašeradens nesaskata, ka šāda pieredze būtu E. Gielam. “Vadīt nodaļu nav tas pats, kas vadīt uzņēmumu,” argumentēja A. Ašeradens. Viņš uzsvēra, ka “JV” frakcijas jautājumu par lūgumu NEPLP anulēt LTV valdes locekļu konkursa rezultātus virzīs izskatīšanai Koalīcijas padomē. Tikmēr NA Saeimas deputāts Rihards Kols pieļāva, ka arī NA frakcija varētu uzklausīt D. Ķezberi par to, kā norisinājies konkurss uz LTV valdes locekļu amatiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Azartspēles Covid-19 laikā interaktīvajām vidē neatļaus
15 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Noticis incidents veikalā distances neievērošanas dēļ 6
17 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Jāveicina medicīnas aizsarglīdzekļu ražošana Latvijā
17 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Diennakts laikā konstatēti 16 jauni Covid-19 gadījumi, kopējam slimnieku skaitam sasniedzot 509
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Saule mīsies ar mākoņiem. Pastiprināsies anticiklona ietekme
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Epidemiologs: Visticamāk, ar Covid-19 būs jāsadzīvo ilgu laiku
17 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Dod zaļo gaismu papildu pasākumiem Covid-19 krīzes pārciešanai
14 stundas
LE
LETA
Veselam
KARTE. Starp Covid-19 skartajām pašvaldībām arī Priekule un Dobele
15 stundas