Latvijā
Sabiedrība

Rēders tiešraidē aicina NEPLP pārskatīt LTV vadības konkursa rezultātus2


Gundars Rēders.
Gundars Rēders.
Foto: LETA/Ieva Čīka

Latvijas Televīzijas (LTV) žurnālists Gundars Rēders otrdienas vakarā viņa vadītā raidījuma “Viens pret vienu” izskaņā nāca klajā ar personīgu aicinājumu Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) pārskatīt konkursa par LTV vadību rezultātus, kā arī Saeimai beidzot pieņemt jaunu sabiedrisko mediju likumu.

“Es uzskatu par savu pienākumu pateikt sekojošo: NEPLP par sabiedriskās televīzijas valdes priekšsēdētāju ir iecēlusi kandidātu, kurš pēc būtības neatbilst augstām izvirzītām prasībām. Viņam nav nopietnas pieredzes vadošā amatā, nav pieredzes mediju darbā,” pauda Rēders.

Cenšoties minēt, kāpēc tā noticis, Rēders pieļāva, ka iemesli tam varētu būt vairāki, tai skaitā NEPLP neprofesionalitāte, necieņa pret televīzijas darbiniekiem, skatītāju politiska pasūtījuma izpilde vai “kārtējā noderīga idiotisma izpausme”.

“Es domāju, ka visos atbilžu variantos ir daļa taisnības, un, lūk, šādā “labā” pārvaldībā LTV darbojas tālāk informatīvā kara apstākļos ar pārliecinoši mazāko budžetu Eiropas Savienībā,” sacīja žurnālists.

Sava paziņojuma nobeigumā viņš aicināja “NEPLP pārskatīt konkursa rezultātus un Saeimu beidzot pieņemt jaunu sabiedrisko mediju likumu, kas uzlabo uzraudzību un finansējumu tā, lai sabiedriskie mediji nebūtu par kājslauķi vai vietu šaubīgiem eksperimentiem”.

Kā ziņots, NEPLP pagājušajā nedēļā nolēma LTV valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Latvijas zāļu ražotāja “Olainfarm” mārketinga tirgus datu analītiķi Eināru Gielu, savukārt LTV valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatam padome izvēlējās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču. Abiem izraudzītajiem nav darba pieredzes mediju jomā.

Saistītie raksti

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicinājusi NEPLP atcelt lēmumu par LTV valdes locekļu apstiprināšanu un izsludināt atkārtotu konkursu. LŽA uzskata, ka NEPLP izraudzītie jaunie valdes locekļi pēc būtības neatbilst konkursa nosacījumiem un augstajām amata prasībām. “Izraudzītajam valdes priekšsēdētājam nav nekādas vērā ņemamas vadības pieredzes, bet par satura attīstību atbildīgajai valdes loceklei nav pieredzes mediju darbā, ko pati padome iepriekš atzina par noteikti nepieciešamu,” pauda asociācijā.

Jaunā konservatīvā partija paziņojusi, ka Mediju politikas apakškomisijai prasīs anulēt LTV valdes konkursa rezultātus, kā arī aicinās izvērtēt NEPLP darbības likumību, izraugoties LTV valdes locekļus. Savukārt “Jaunā Vienotība” trešdien šajā jautājumā plāno tikties ar NEPLP vadību. Citi politiķi gan norādījuši, ka Saeimai nav tiesību lemt par LTV valdes konkursa rezultātiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
“Turēsimies divu metru attālumā.” Kariņš aicina iedzīvotājus Lieldienās ievērot noteiktos ierobežojumus 2
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Ārlietu ministrs Rinkēvičs sola no 15.aprīļa atsākt repatriācijas reisus 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pieejamais atbalsts Covid-19 ierobežošanas pasākumiem sasniedzis četrus miljardus eiro
3 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
VIDEO. Ārkārtējo situāciju Latvijā pagarina līdz 12.maijam
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Viņķele ar Covid-19 cer “tikt galā” līdz Jāņiem 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pieejamais atbalsts Covid-19 ierobežošanas pasākumiem sasniedzis četrus miljardus eiro
3 stundas
GL
Guntis Libeks
Latvijā
Guntis Libeks: Propagandisti žurnālistu ādās?
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Bija liels šoks: jaunākā informācija par britu premjera veselības stāvokli
1 stunda