Kokteilis
Stilo

Maija Armaņeva atklāj: kādām “Instagram” fotogrāfijām ir vērtība un kā piesaistīt sev sekotājus?0

Publicitātes foto

Nesen tika izziņots, ka Instagram soctīklu platformā vairs nebūs redzams, cik daudziem ir patikusi kāda bilde jeb cik daudz laiku ir pie citu cilvēku bildēm. Instagram īpašnieki šo lēmumu pamato ar mērķi vairāk pievērst uzmanību fotogrāfiju saturam, nevis vērtējumam, tādējādi izvairoties no sacensības, kas var negatīvi ietekmēt mentālo veselību. Influenceru un blogeru asociācijas dibinātāja Maija Armaņeva, kas nesen ir kļuvusi par jaunākā Samsung Galaxy Note10 vēstnieci, stāsta kā šīs izmaiņas ietekmēs ikdienas sociālo tīklu lietotājus un reklāmdevējus.

Lai gan pašlaik sirsniņu skaita slēpšana ir tikai izmēģinājuma periodā Austrālijā, Kanādā, Brazīlijā, Īrijā, Itālijā, Japānā un Jaunzēlandē, tas ir aktualizējis influenceru ietekmes izvērtēšanu. Maija atzīst, ka “laiku slēpšana iedarbotos pozitīvi uz sabiedrību un sociālo tīklu influenceriem, kā arī atgrieztos sākotnējā Instagram ideja un vīzija – cilvēki dalītos ar bildēm uzreiz un neraizētos par tai piešķirto sirsniņu skaitu.”

Jaunā pieeja paredz, ka nebūs redzams, cik sirsniņas bildei ir piespiestas, varēs redzēt tikai, kurš tās pievienojis un nepieciešamības gadījumā manuāli saskaitīt. Ja reklāmdevējam interesēs influenceru profila aktivitāte, tad būs jāsazinās ar pašu Influenceri, lai noskaidrotu statistikas datus, jo katra profila īpašnieks joprojām varēs redzēt gan sirsniņu skaitu, gan iesaistes un citus radītājus.

Instant telegram = Instagram

Instagram tapa 2010. gadā, lai cilvēkiem būtu iespēja dalīties ar bildēm uzreiz pēc to uzņemšanas, bez īpašas apstrādes, tāpēc vietnes nosaukuma burtiskais tulkojums ir tūlītēja telegramma. Maija stāsta, ka bilžu apstrāde ir saistīta ar vēlmi izcelties starp citiem, tomēr aizvien populārākas kļūst #nofilter bildes, kas, visticamāk, kļūs par galveno 2020. gada tendenci.

#Nofilter

Neapstrādāto bilžu popularitāte saistīta gan ar dabiskuma novērtēšanu, gan ar tehnoloģiju attīstību. Maija un viņas sekotāji atklāj Instagram komentāros, ka neapstrādātās bildes ir iecienījuši visvairāk, uzsverot, ka “agrāk telefonu kameras nevarēja atspoguļot patiesās krāsas, tāpēc bildes tika uzlabotas. Tagad telefonu kameru tehnoloģijas ir tik ļoti attīstījušās, ka neapstrādātajās bildēs viss tiek atspoguļots tāpat kā dzīvē.”

Mākslas pieskāriens

Pavisam atteikties no bilžu apstrādes Maija Armaņeva neplāno, viņa uzskata, ka ir situācijas, kad tas attaisnojas. “Ir brīži, kad fotogrāfijām gribas piešķirt māksliniecisku pieskārienu – izpludināt kādu bildes daļu, eksperimentēt ar krāsu, kontrastu, graudainību vai citiem efektiem,” saka Maija. Viņa uzsver, ka svarīgākais ir fotogrāfijas saturs un tas, kādu vēstījumu ar to velies nodot.

Trīs svarīgi “i”

Savā Instagram profilā Maija vienmēr seko līdzi, lai viņas saturs atbilstu vismaz vienam “i” – tas iedvesmotu, izglītotu vai izklaidētu auditoriju. Viņa uzskata, ka tikai šādiem profiliem ir vērtība, ko novērtē arī sekotāji, veltot vienam vai citam inflenecerim savu laiku.

 

View this post on Instagram

 

Sāku domāt, ka @citibike būtu jāsāk maksāt par maniem ierakstiem un storijiem 😂 Bet ja nopietni – es nespēju iedomāties labāku veidu, kā pēc iespējas vairāk (gan attālumu ziņā, gan pārredzamības ziņā) apskatīt Ņujorku! Nu varbūt tikai ar helikopteri, bet viens īss lidojums izmaksās 170$ vienai personai, bet domāju tas būtu to vērts! Vakar ap 17:00 iekļuvām pašā sastrēgumu epicentrā un atzīšos – pat es sajutos ne visai komfortabli (es tā – diplomātiski izsakoties). Braucot ar Uber tāpat nāktos stāvēt milzu sastrēgumos, uz metro mani nevelk (it īpaši stundā, kad lielākā daļa beidz darbu), tādēļ atkal paliek ritenis 😄 Var nomāt arī citus riteņus, kas nav Citibike un tie nav jāatgriež dokā ik pēc 30min, bet mēs kā iesākām ar šiem, tā arī palikām. Labā ziņa, ka doki ir VISUR. Vakar aizminām līdz Soho, kas skaitās viens no foršākajiem shopping rajoniem. Bet ne tikai dēļ veikaliem vērts uz šejieni atbraukt, te nav tās burzmas, ir jauki restorāniņi un mārketi, vintage veikali un jauno dizaineri stendi un neliels China town kvartāls. Braucot no Times Square puses, pabraucot garām ‘gludekļa mājai’ (aiz bildes ir video), izbraucot cauri parkam (galvenā bilde), aiz kura atrodas Ņujorkas Universitāte, mēs beidzot iebraucām Soho. Tur es piepildīju savu sapni! Es aizbraucu uz galveno ofisu pie vienas Social Media Marketing aģentūras, ar kuru līdz šim sarakstījāmies tikai e-pastos, un pieklauvēju pie durvīm, un teicu: ‘Neticēsiet, bet es pie jums lidoju no Eiropas un tad braucu ar riteni no Centrālparka!’ Viņi novērtēja 😄 Tā es dabūju iepazīties ar viņiem personīgi, jo nav nekā svarīgāka biznesa vidē par privātu iepazīšanos. Ne velti saka, ka Ņujorkā viss ir iespējams!

A post shared by MAIJA ARMANEVA Content Creator (@maija_armaneva) on

 

View this post on Instagram

 

WE DID IT! Talked about style and raised money for the kids 🕊 Šoreiz mans autorseminārs bija ne tikai par stilu un modi, bet arī par labdarību. Pateicoties Jelgavā notikušajam semināram, no visām pārdotajām biļetēm 💸♥️ daļa naudas tiks ziedota bērnu fondam, kuru ir dibinājusi villa Medem. Milzīgs paldies 🙏🏽 visiem, kas ieradās skaistajā sestdienas rītā un arī visiem, kas man palīdzēja noorganizēt šo semināru! Jāatzīstas, ka šis bija līdz šim vērienīgākais un prasīja visvairāk piepūles. Paldies maniem super 🦸🏼‍♀️ palīgiem – @maris_mezhals, @patriicija_g, @lain__k! Paldies @villamedem 🏰 par apburošo vietu un silto uzņemšanu, kā arī iespēju ar Jūsu fondu palīdzēt citiem bērniem un jauniešiem! Paldies @perwoll_international 🇱🇻 par sagādātajām dāvanām visām semināra apmeklētājām! Paldies @amritawater 💦, ka joprojām rūpējaties par manām semināra viešņām! Paldies @akropoleriga 👗👠 par iespēju atrādīt skaistākos apģērbu komplektus! Paldies @sofialukjanskaphoto par vienmēr skaistām 📸 bildēm!

A post shared by MAIJA ARMANEVA Content Creator (@maija_armaneva) on

 

View this post on Instagram

 

There are photos that need a comeback 💙👌🏽 Summer 2018 This is what helps me to stay fit + gym 2 times a week + tennis once a week + bike rides at least once a week + being always on the move + eating clean (meat/fish+veggies or vegan) + drinking water (I love sparkling) + rice milk instead of cow’s milk + skipping sugary meals This is me being very good but I am a human, too so I sometimes do bad things 😂 like eat chips, forget about water, eat bread and so on… But! I never regret doing so because as soon as you regret it, your body starts gaining fats & extra weight, because it’s not just about the physical state. It’s in our 🧠! The sooner you’ll let it go and won’t blame yourself, the sooner your body will get rid of it.

A post shared by MAIJA ARMANEVA Content Creator (@maija_armaneva) on

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Starp lauksaimnieka ikdienu un pasaules rekordiem ūdens motosportā. Slakteru dzimtas stāsts trijās paaudzēs
12 minūtes
Ieva Ēvalde
Ekonomika
“Jaunie vecāki laimīgi brauc mājās ar jaundzimušo, bet jāskatās uz krematoriju!” Ko valmierieši domā par to, ka kļūst par “bēru galvaspilsētu”? 1
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Ceļotājs, trīs inficēto kontaktpersonas, trīs “uz jautājuma zīmes” – 24 stundās atklāti septiņi jauni Covid-19 saslimušie
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Beirūtas sprādzienā bojāgājušie šodien tiks apglabāti masu bērēs
1 stunda
IB
Ivars Bušmanis
Latvijā
Lielauces centra iedzīvotāji pašu spēkiem līdz nepazīšanai izmaina savu daudzdzīvokļu namu pagalmu 2
17 stundas