Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Fotolia

Piedzenot parādu, pārdod māju elektroniski 2

Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija, piedzenot parādu no Viktora Ozola, ar Zemgales apgabaltiesas zvērinātas tiesu izpildītājas starpniecību izsolīja viņam piederošo māju Dobelē, Jaunā ielā 4, par sākuma cenu 19 900 eiro.

Vai Krievijas armija ir gana spēcīga, lai stātos pretī NATO armijai? Atbild NBS kapteinis
VIDEO. Sieviete slimnīcā slepus ienes rumu, lai dalītos pēdējā dzērienā ar savu mirstošo tēvu
VIDEO. Linda Mūrniece: “Beidzot man ir kārtīgs, stabils vīrietis, kurš nemēģina ievākties manā dzīvoklī vai aizņemties mašīnu…”
Lasīt citas ziņas

Elektroniski ikviens mēneša laikā var piedalīties šajā izsolē.

Laiks, kad banku un to meitas uzņēmumu atsavinātie īpašumi ietekmēja nekustamā īpašuma tirgu, sen ir pagājis. Arī necaurspīdīgās un ierobežotās īpašumu izsoles ir iegājušas vēsturē līdz ar elektroniskās izsoļu vietnes izveidi 2015. gada 1. jūlijā.
CITI ŠOBRĪD LASA

Ar katru gadu lietotāju skaits šajās izsolēs krasi pieaug, un šobrīd katru dienu sākas un noslēdzas teju 40 izsoles.

Elektroniskā izsoļu vietne

Tiesu administrācijas pārraudzītā elektronisko izsoļu vietne “izsoles.ta.gov.lv” tika izveidota, lai ieviestu vienotu elektronisko izsoļu modeli, ar kura palīdzību nodrošinātu godīgas konkurences veidošanos izsoles dalībnieku vidū un vienkāršotu izsoles procesu, padarot to pieejamāku un ekonomiskāku.

Tā nodrošina izsoles sludinājumu izvietošanu, izsoles dalībnieku reģistrāciju, informācijas uzkrāšanu par reģistrētajiem izsoles dalībniekiem, reģistrēto izsoles dalībnieku autorizāciju dalībai izsludinātajā izsolē, kā arī tehnoloģisko rīku kopu solījumu izdarīšanai un reģistrēšanai.

Nekustamie īpašumi līdz izsolei nonāk ar zvērinātu tiesu izpildītāju un maksātnespējas procesa administratoru starpniecību, šogad izsoles ir sākusi rīkot arī VAS ”Valsts nekustamie īpašumi”, kā arī turpmāk gaidāmas citu subjektu – publisku personu, šo personu iestāžu un kapitālsabiedrību, privāto tiesību juridisku personu – rīkotas izsoles.

Tiesu administrācijas Tiesu un zemesgrāmatu departamenta izpildu lietu reģistra nodaļas vecākā referente Līva Kotāne uzsver: “Liels ieguvums no šīs vietnes ir tas, ka jebkurš var pieteikties izsolē un nosolīt īpašumu elektroniski, neizejot no mājām, ja vien ir pieejams dators un internets, kā arī šādi ir iespējams iegādāties īpašumus par zemāku cenu.”

“Tāpat ir pieejami dažādi citi papildpakalpojumi, piemēram, izsoļu aģenta pakalpojums, kuru abonējot lietotājam nav nepieciešams atrasties pie datora, jo viņa vietā izsolē soļus līdz lietotāja ievadītajai augstākajai cenai veic šis izsoles aģents, tādējādi solīšanu lietotājam padarot ērtāku un efektīvāku.”

“Pieejams arī izsoļu sludinājumu monitorings, ar kuru iespējams saņemt uz lietotāja norādīto e-pastu ziņojumus, tiklīdz vietnē tiek publicēta tāda izsole, kas atbilst lietotāja izvēlētajiem kritērijiem, līdz ar to lietotājam nav katru dienu jāmeklē pašam sev vēlamās izsoles.”

 

E-izsoles novērš sūdzības

Pozitīvu viedokli par elektronisko izsoļu vietni pauž arī banku pārstāvji. AS “SEB banka” restrukturizācijas vadītājs Renārs Vīksna stāsta, ka kopš šīs jaunās kārtības ieviešanas esot krietni samazinājušās sūdzības par izsoļu norises gaitu, kas vēsturiski tika uzskatītas par necaurspīdīgām.

Esošo risinājumu viņš uzskata par ļoti mūsdienīgu un, galvenais, bez iespējas ietekmēt rezultātu, visi dalībnieki ir aizklāti, un katram tiek piešķirts savs unikālais kods. Arī maksātnespējas jomā esot būtisks progress, jo visas izsoles arī noris šajā pašā portālā.

Skaidrojot situācijas, kurās nekustamais īpašums var nonākt līdz pārdošanai izsolē, R. Vīksna piebilst, ka primāri problēmu gadījumā puses savā starpā tomēr cenšoties miermīlīgi atrast risinājumu, taču ne vienmēr to izdodas panākt.

Neatkarīgi no tā, vai tas ir parāds bankai, valstij, pašvaldībai vai kādam citam pakalpojumu sniedzējam, liela daļa strīdu nonāk tiesā.

Tiesas lēmuma rezultātā process nonāk līdz izpildu rakstam, kas tiek tālāk nodots zvērinātam tiesu izpildītājam, kurš atkarībā no tā satura var vērsties pret personas ienākumiem – līdzekļiem kontos, aktīviem, dažādām reģistrētām lietām, kā arī nekustamo īpašumu.

Taču jāatzīmē, ka jebkurš cilvēks arī pats var doties pie zvērināta tiesu izpildītāja un ar viņa starpniecību labprātīgi pārdot izsolē savu īpašumu.

Īpašuma vērtība izsolēs tiek noteikta, balstoties uz aktuālu nekustamā īpašuma vērtējumu.

Piespiedu piedziņas gadījumā, kad izsoli rīko tiesu izpildītājs vai maksātnespējas procesa administrators, izsoles vajadzībām notiek īpašuma vērtēšana un izsoles sākumcena tiek noteikta kā īpašuma piespiedu pārdošanas vērtība, kas parasti ir 70 līdz 80% no īpašuma tirgus vērtības.

Labprātīgas pārdošanas gadījumā pārdošanas cenu nosaka klients, pamatojoties uz aktuālu nekustamā īpašuma vērtējumu un saskaņojot to ar banku.
SAISTĪTIE RAKSTI

“Piedaloties izsolēs, jāņem vērā, ka izsoles augstākās cenas nosolītājam viena mēneša laikā ir jāsamaksā visa nosolītā īpašuma cena, citādi viņš zaudēs iemaksāto drošības naudu. Ja īpašuma iegādei izsolē tiek ņemts kredīts bankā, tad ar attiecīgo banku ir jāsaskaņo, kāda būs maksimālā summa, kas tiks finansēta, cik cilvēks ir gatavs pats ieguldīt savus līdzekļus, kā arī juridiskas nianses, lai darījums būtu maksimāli drošs,” informē “Luminor Bank” atgūšanas daļas vadītāja Sanda Apine.

Par to, ka elektroniskā izsoļu vietne “izsoles.ta.gov.lv” ir iemantojusi sabiedrības uzticamību, liecina arī statistikas dati – kopš portāla izveides līdz šim vietne apmeklēta jau teju 28 miljonus reižu.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Vai Krievijas armija ir gana spēcīga, lai stātos pretī NATO armijai? Atbild NBS kapteinis
VIDEO. Sieviete slimnīcā slepus ienes rumu, lai dalītos pēdējā dzērienā ar savu mirstošo tēvu
VIDEO. Linda Mūrniece: “Beidzot man ir kārtīgs, stabils vīrietis, kurš nemēģina ievākties manā dzīvoklī vai aizņemties mašīnu…”
VIDEO. Neapstādināmais zāles pļāvēja robotiņš – “traģikomiski” kadri no Igaunijas
Mikam Indrašim patriotisma trūkumu nevarēja pārmest. Kas tad mainījās?
Lasīt citas ziņas
Turpmāk, konstatējot pērtiķu bakas, noteiks arī kontaktpersonas
“Kamēr mēs te runājam, Latvijā joprojām ienāk Krievijas gāze.” Sprūde par to, ka karš Krievijai ir ekonomiski izdevīgs
Mikam Indrašim patriotisma trūkumu nevarēja pārmest. Kas tad mainījās?
Vai Krievijas armija ir gana spēcīga, lai stātos pretī NATO armijai? Atbild NBS kapteinis
Krastiņš par akcīzi degvielai: vērojot, kāda satiksme ir Rīgā un Pierīgā, neko nevajag “laist lejā”
14:59
VIDEO. Liepājā virs jūras manīts ūdens stabs jeb virpuļviesulis
14:57
Trešdiena Latvijā būs mākoņaināka, daudzviet īslaicīgi līs
14:44
Tie nav viegli darbiņi! Prinča Viljama un Keitas Midltones trim bērniem mājās ir savi pienākumi
VIDEO. Linda Mūrniece: “Beidzot man ir kārtīgs, stabils vīrietis, kurš nemēģina ievākties manā dzīvoklī vai aizņemties mašīnu…”
Dziedātājas Samantas Tīnas dzīvē noticis bēdīgs notikums
FOTO. Smalkajā “pop-up” piknikā līdz rīta gaismai ballējušās slavenības un cilvēki no visas Latvijas
Krievu mediji: Laima Vaikule nekrietni izmanto savu valsti un nemaksā Latvijai nodokļus
Bērnu Dzirdes centra vadītāja: 1 no 15 cilvēkiem uz Zemes sirgst ar dzirdes traucējumiem
Lapsa: Mēs redzam, kas notiek ar Pārdaugavas pieminekli. Ar to nenotiek nekas
“Gods Kalpot Rīgai” politiķi Saeimas vēlēšanās startēs Šlesera partijas sarakstā
NATO sākusi ratifikācijas procesu Somijas un Zviedrijas uzņemšanai
Sērijveida dzīvokļiem strauji ceļas cenas. Kā to ietekmēs komunālo pakalpojumu cenas?
Edīte Alpe: Par neizprotami un, manuprāt, arī neprofesionāli, uzrakstītu Armanda Znotiņa kritikas rakstu manā virzienā
Kristaps Eklons: “Ar kadriem ir tik slikti, kā nav bijis nekad iepriekš. Visspilgtāk to redzam VUGD”
Jaunais Covid- 19 vilnis: vai rudenī atgriezīsimies pie ierobežojumiem? Skaidro deputāts
Nauda – jauna, izaicinājumi – tie paši! Latvijā startē ES Atveseļošanās fonda līdzekļu reālās izmantošanas periods
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs