Iepriekš bija sajūta, ka vēl visas rezerves nav izsmeltas, bet tagad… Kučinskis par darba tirgus atvēršanu viesstrādniekiem 178

Darbaspēka trūkums Latvijā ir ilgi sasāpējusi problēma. Uzņēmēji arvien biežāk atzīst, ka situācija kļūst aizvien nopietnāka. Diskusijas par darba tirgus atvēršanu viesstrādniekiem sākās jau iepriekšējās valdības laikā. Cik tālu tās pavirzījušās, kādu rezultātu tās devušas – TV24 raidījumā “Ziņu top” komentē Saeimas deputāts, bijušais iekšlietu ministrs Māris Kučinskis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 71
Lasīt citas ziņas

Viņš atzīst, kad iepriekšējās valdības laikā sākās diskusijas par darba tirgus atvēršanu viesstrādniekiem, vēl bijusi sajūta, ka varbūt vēl rezerves nav izsmeltas. Tomēr pašlaik uzņēmēji par šo tēmu runā aizvien biežāk.

Kučinskis pastāsta, ka darba grupa, kas bija izveidota vēl iepriekšējās valdības laikā, nonāca pie secinājuma, ka viesstrādniekus limitēti var ievest.

CITI ŠOBRĪD LASA
Ievešana iespējama tikai ar vīzām, kas nozīmē, ka tas ir tikai uz noteiktu laika periodu.

“Tās nav uzturēšanās atļaujas, kas izsniegtas uz vairākiem gadiem, bet uz noteiktu laiku, noteiktām profesijām. Cilvēks atbrauc un cilvēks aizbrauc. Es pieņemu, ka šāds virziens ir palicis – pie kaut kādiem limitētiem risinājumiem tas nonāks,” deputāts atzina.

Jau vēstīts, ka par kritisku situāciju saistībā ar darbaspēka pieejamību darba devēju organizācijas atgādina ik mirkli.

Arī labklājības ministrs Uldis Augulis atzinis, ka Latvijas darba tirgus nāksies atvērt ārvalstu strādājošajiem, jo mūsu valstī trūkst darbinieku.

Ministrs uzsvēra, ka jau pašlaik Polijas un Igaunijas kompānijas izmanto iespējas un “de facto” apgādā dažādas Latvijas ekonomikas nozares ar darbiniekiem no ārvalstīm, bet nodokļi par viņiem aiziet ārpus Latvijas valsts budžeta.

Lemjot par darba tirgus atvēršanu, valstij jāvērtē, kādi tieši nodarbinātie ir vajadzīgi, uzsvēra ministrs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.