Ekonomika
Bizness

“Maxima” paziņo par veikalu aprīkošanu ar saules paneļiem0

Publicitātes foto

Izvēršot videi draudzīgu mazumtirdzniecību, “Maxima” uzsākusi veikalu aprīkošanu ar saules paneļiem, kas nodrošinās veikaliem autonomu elektroenerģijas piegādi.

Pirmais veikals Latvijā, uz kura jumta tiks izveidota saules paneļu sistēma, būs “Maxima XX” formāta veikals Rīgā, Saharova ielā 20a, kur to plānots uzstādīt pēc vērienīgas veikala rekonstrukcijas gada otrajā pusē.

Turpmāko piecu gadu laikā saules enerģijas sistēmas ieviešanā “Maxima” veikalu tīklā Baltijā plānots investēt kopumā vairāk nekā 10 miljonus eiro.

“Maxima Latvija” valdes loceklis Jānis Vanags skaidro, ka ”Maxima” ir spērusi vērienīgu soli videi draudzīgas mazumtirdzniecības virzienā, uzsākot alternatīvo enerģijas resursu ražošanu veikalu vajadzībām.

“Energoefektivitāte ir viena no mūsu prioritātēm, un, aktīvi rekonstruējot un modernizējot veikalus, jau pašlaik būtiski samazinām elektroenerģijas patēriņu līdz pat 30%. Investīcijas atjaunojamās enerģijas resursos ir mērķtiecīgs solis, lai samazinātu ietekmi uz vidi, veicinātu veikalu darbības izdevumu efektivitāti un ietaupītos līdzekļus ieguldītu mūsu klientu pieredzē un darbinieku izaugsmē,” uzsver J. Vanags.

Saules enerģija būs ne tikai videi draudzīgas elektroenerģijas avots, izveidotā sistēma ļaus optimizēt arī elektroenerģijas patēriņu.

Vislielāko enerģijas daudzumu ir plānots saražot vasaras mēnešos, kad veikalos ir vislielākais enerģijas patēriņš, kuru pamatā veido gaisa kondicionēšanas sistēmas darbības uzturēšana.

Tuvākajos gados visā “Maxima” veikalu tīklā Baltijā plānots izbūvēt saules elektrostacijas ar jaudu līdz 2 MW, kopējām investīcijām sasniedzot 10 miljonus eiro nākamo piecu gadu laikā.

Saistītie raksti
Līdz ar saules enerģijas sistēmu ieviešanu, “Maxima” turpinās apzināt arī citas atjaunojamās enerģijas infrastruktūras attīstības iespējas.

SIA “Maxima Latvija” ir mazumtirdzniecības tīkls ar 165 veikaliem Latvijā, no kuriem 129 ir “X” formāta veikali, 24 ir “XX” un septiņi ir “XXX” formāta veikali, kā arī pieci ir “Maxima Express” veikali.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

Ieva Ēvalde
Ekonomika
“Jaunie vecāki laimīgi brauc mājās ar jaundzimušo, bet jāskatās uz krematoriju!” Ko valmierieši domā par to, ka kļūst par “bēru galvaspilsētu”?
28 minūtes
IK
Inga Kaļva-Miņina
Kultūra
“Mūsdienu komforta pasaulē lasīšana kļūst par ko līdzīgu dārzu ravēšanai vai malkas skaldīšanai!” Dzejnieks Valentīns Lukaševičs par latgaļu valodas vērtību
Intervija 30 minūtes
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ja liberālajā Rietumu sabiedrībā dažviet ir atļauta eitanāzija vai asistēta pašnāvība, tad kāpēc gan neļaut slimot ar Covid-19?
25 minūtes
IB
Ivars Bušmanis
Latvijā
Lielauces centra iedzīvotāji pašu spēkiem līdz nepazīšanai izmaina savu daudzdzīvokļu namu pagalmu
14 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Urnu es saņēmu, bet kas tur iekšā? Es nezinu,” Dairis šokā par apbedīšanas biroja nekaunību 1
12 stundas