Praktiski
Sadzīve

Bērns automašīnā: 4 noteikumi, kurus nekad nedrīkst pārkāpt!0

Foto: PANTHERMEDIA/ SCANPIX/ LETA

Gaidību laikā topošās māmiņas visbiežāk saglabā savus ikdienas paradumus, tai skaitā turpina vadīt automašīnu, ja darījušas to pirms grūtniecības iestāšanās. Pie stūres vai pasažiera krēslā – topošās māmiņas ir tādas pašas satiksmes dalībnieces kā visi pārējie, un viņām tāpat jāievēro visi drošības pasākumi, papildus ņemot vērā emocionālās un fizioloģiskās izmaiņas ķermenī. Tikpat būtiski ir atcerēties par drošības pasākumiem, kad mazulis dodas savā pirmajā braucienā.

Rūpējoties par to, lai atrodoties ceļā ikviens būtu drošībā, Neste sadarbībā ar Rīgas Dzemdību namu ir apkopojuši padomus, kā braucot automašīnā ērti un droši var justies ikviena topošā māmiņa un vecāki, kuri ved mājās savu jaundzimušo bērniņu.

Pie stūres – tikai labā pašsajūtā

Foto: FreePik


Ja topošā māmiņa jūtas labi, automašīnas vadīšana ir iespējama visu grūtniecības laiku. Plānojot ceļojuma maršrutu, jāiekļauj biežākas un ilgākas atpūtas pauzes, lai varētu apmeklēt labierīcības un būtu iespēja “izlocīt” kājas asins cirkulācijas veicināšanai.

Piesprādzēšanās klikšķis katrā braucienā

Jāatceras, ka piesprādzēšanās ir obligāti gan vadot automašīnu, gan braucot tajā kā pasažierim. Drošības jostai ir jābūt pareizi nospriegotai – augšējai siksnai diagonāli jāšķērso krūšu rajons, savukārt apakšējai jostai jābūt novietotai zem vēdera.

Papildu drošībai un komfortam – grūtnieces josta

Diemžēl, novērojumi liecina, ka grūtnieces dažkārt izvairās lietot drošības jostas, jo vēderam augot lielākam, jostas mēdz radīt diskomfortu – spiest, rīvēt, slīdēt uz augšu. Risinājums auto jostas nofiksēšanai tā, lai drošības jostas apakšējā daļa nespiestu, neberztu vai neslīdētu, ir izmantot tā saucamās īpašās gaidību jostas. Tādā veidā pēkšņas bremzēšanas vai sadursmes gadījumā grūtnieces vēders tiek pasargāts no pārmērīgas sašūpošanas.

Pirmais drošais mazuļa brauciens uz mājām!

Foto: Unsplash


Tikpat būtiski ir rūpēties par savu bērnu drošību sākot jau no pirmā brauciena automašīnā. Lai brauciens automašīnā būtu drošs, jāņem vērā šie pamata principi:

1. Vecumam un svaram atbilstošs autosēdeklītis

– Pareiza autosēdeklīša piestiprināšana: lai kāds būtu izvēlētais autokrēsliņš, iesakām kārtīgi izlasīt ražotāja instrukciju un izmēģināt krēsliņa piestiprināšanu vēl pirms pirmā brauciena ar mazuli.

2. Braukšanai pretējs virziens

Zīdaiņa autokrēsliņš obligāti jānovieto braukšanai pretējā virzienā, lai sadursmes gadījumā trieciens būtu mazāks. Tā kā jaundzimušā galva, salīdzinoši ar ķermeni, ir liela un smaga, bet kakla muskuļi vēl vāji attīstīti, sadursmes gadījumā, ja bērns būs braucis ar skatu braukšanas virzienā, viņš var gūt nopietnas kakla traumas.

3. Deaktivizēt drošības spilvenus!

Saistītie raksti

Viena no svarīgākajām lietām, kas jāatceras – deaktivizēt drošības spilvenus, ja autosēdeklītis tiek novietots priekšējā sēdeklī, lai negadījuma situācijā mazulis nesaņemtu dubulttriecienu.

4. Bērniņam jābūt piesprādzētam visu braukšanas laiku

Obligāti piesprādzēt gan visu braukšanas laiku, gan tad, kad bērniņš ārpus automašīnas tiek pārvietots autokrēsliņā, lai nodrošinātu maksimālu drošību.

LA.LV Aptauja

Vai tu vienmēr rūpējies par sava bērna drošību, braucot automašīnā?

  • Jā, mans bērns vienmēr brauc svaram un augumam atbilstošā autokrēsliņā un ir piesprādzēts
  • Mēdzu grēkot, ja jāaizbrauc kaut kur tuvu - tad nelieku autokrēsliņā
  • Manam bērnam nepatīk sēdēt autokrēsliņā, tāpēc nespiežu
  • Kā tad mēs izaugām? Nebija ne autokrēsliņu, nekā!
  • Man vēl nav bērnu, bet, kad būs - noteikti pārvadāšu tikai autokrēsliņā
  • Man nav bērnu un neesmu par to domājis

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
“Reizēs, kad pagurstu, saku sev: Ati, jādara, nedrīkst padoties!” Karsto punktu reportieris Atis Klimovičs par savu jaunāko projektu
Intervija 10 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Policisti saraudina sirmgalvi, kura pie veikala tirgo ābolus 47
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Dzimtās zemes klēpī guldīts viens no Latvijas valstiskuma virzītājiem – Miķelis Valters 1
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Dzīvoklī atstātās pēdas nevēsta neparko labu.” Ģimene izmisīgi meklē pazudušo Leonu
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Kaut ko tādu piedzīvot nenovēlu nevienam.” Itālijā apcietinātās mūziķes Dženiferes māte sīkāk pastāsta par notikušo 22
13 stundas