Kokteilis
Apbrīno

Megana Mārkla piedzīvo pirmo publisko “sakāvi”: tiesa noraidījusi viņas apsūdzības pret britu izdevējiem0

Foto: REUTERS/ SCANPIX/ LETA

38 gadus vecā Saseksas hercogiene pirmo reizi piedzīvojusi publisku “sakāvi”. Augstākā Londonas tiesa noraidījusi Meganas Mārklas prasību pret preses izdevējiem. Vakardien, 1.maijā, Lielbritānijā notika pirmā tiesas sēde, kurai ar interesi sekoja līdzi liela daļa cilvēku visā pasaulē – Meganas Mārklas un prinča Harija prasība pret britu tabloīdiem, kas epidēmijas dēļ notika “online” formātā.

Hercogi tiesājās ar izdevēju “Associated Newspapers”, kura paspārnē tiek izdots preses izdevums “Mail On Sunday”. Zināms, ka šis izdevums publicēja Meganas vēstules fragmentu, ko viņa bija sūtījusi savam tēvam Tomasam. Tajā bijusī amerikāņu aktrise pārmeta savam tēvam, ka viņš neatbild uz viņas telefona zvaniem. Tāpat viņa vēstulē rakstīja, ka piedāvājas viņam apmaksāt apsardzes pakalpojumus, lai tēvs būtu drošībā. Šos meitas rakstītos ziņojumus Tomass Mārkls pats nodeva publikācijām presei.

Megana Mārkla prasībā pret izdevēju minēja, ka esot pārkāptas ētiskās normas, kas attiecas uz viņas privāto dzīvi. Viņa tāpat akcentēja iesniegumā, ka redakcija apzināti “meklē sliktas lietas”, lai varētu parādīt hercogieni “negatīvā gaismā”.

Tomēr notikušajā “online” tiesas sēdē lielākā daļa hercogienes izvirzītās prasības pret izdevēju tika noraidītas. Tiesa noraidīja arī Meganas apgalvojumu par to, ka žurnālisti ir rīkojušies neētiski un ar šo publikāciju izraisījuši attiecību pasliktināšanos starp viņu un viņas tēvu Tomasu. Tiesnesis Džastins Vorbijs uzskatīja, ka šis ir hercogienes subjektīvs apgalvojums, kas balstīts uz viņas subjektīvajām emocijām, ziņots izdevumā “Daily Mail”.

Juridiskās firmas “Schillings” pārstāvji, kas pārstāvēja Saseksas hercogus šajā tiesā, notikušo komentēja šādi: “Mēs esam pārsteigti par šādu lēmumu. Mēs esam pārliecināti, ka godīgums ir visa pamatā un tas absolūti nepiemīt izdevumam “Mail On Sunday” izdevējiem. Un tomēr, mēs cienām tiesneša lēmumu par to kas attiecas uz Meganas Mārklas un viņas tēva attiecībām.” Zināms, ka tiesa turpinās izskatīt juristu izvirzītās prasības vēl par autortiesību jautājumu, kas, viņuprāt, tika pārkāpts, publicējot šo vēstuli un ir paredzēts, ka tiesas sēdes varētu notikt līdz pat 2020.gada beigām. Aptuveni šajā laikā arī tiesā būtu jāliecina arī Meganas Mārklas tēvam, Tomasam Mārklam, kā arī pašai Meganai – viņiem būs jāliecina vienam pret otru.

Saistītie raksti
Megana ar savu tēti, Tomasu Mārklu.
Foto: ekrānuzņēmums no “Instagram”

Kā jau iepriekš ziņots, cīņā pret britu tabloīdiem Megana Mārkla nolīgusi advokātu un viņa kompāniju, kas savulaik bija prinča Harija mammas, princeses Diānas, advokāts.

LA.LV Aptauja

Kā tu uzskati, vai tiesa rīkojās pareizi, noraidot Meganas Mārklas prasības?

  • Nezinu

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.