Elvis Merzļikins

Merzļikinam neizdodas tikt pie trešās uzvaras pēc kārtas 0

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins sestdien atvairīja 25 no 28 metieniem, taču viņa pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets” savā laukumā ar 2:3 (0:0, 1:2, 1:1) zaudēja Sanhosē “Sharks”.

Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 531
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32

Merzļikins iepriekšējās divās spēlēs tika pie uzvarām, kas viņam bija pirmās NHL, tomēr tagad sērija pārtrūka. Tāpat kā pārtrūka “Blue Jackets” 12 maču sērija, kurā šis klubs bija ticis kaut pie viena punkta.

Pirmo ripu Merzļikins ielaida spēles 28.minūtē, kad “Blue Jackets” aizsargi nogulēja Bārklija Gudrova iznākšanu no noraidīto soliņa, “Sharks” uzbrucējam izslidojot vienatnē pret vārtsargu un trāpot starp kājsargiem.

Nepilnas divas minūtes vēlāk Kolumbusas kluba rezultatīvais aizsargs Zeks Verenskis, metot no neērtās nūjas puses tālajā stūrī, atjaunoja neizšķirtu 1:1, taču vēl pēc nepilnām sešām minūtēm “Sharks” atkal bija vadībā. “Blue Jackets” hokejisti kļūdījās nomaiņā, ļaujot pretiniekiem iegūt uzbrukumā 3-2 pārsvaru. Ripa izspēlē tika nogādāta Evanderam Keinam, kurš esot zonas vidū, taču pret vārtiem, iespēju garām nelaida.

Trešajā periodā “Blue Jackets” darīja visu, lai atspēlētos, taču iekrita pretuzbrukumā, ko 57.minūtē noslēdza Kevins Lebanks, ripu raidot jau tukšā Merzļikina sargāto vārtu stūrī, lai gan vārtsargs centās ripu ķert.

Intriga spēlē gan tika atjaunota 25 sekundes vēlāk, jo Verenskis guva savus otros vārtus mačā, panākot 2:3. Tobrīd Merzļikins jau bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju un arī mača beigās “Blue Jackets” darīja to pašu, tomēr izglābties nespēja.

Verenskis, kurš šosezon iemetis 13 vārtus, kas ir dalīts otrs labākais rādītājs līgā starp aizsargiem, tika atzīts par mača pirmo zvaigzni.

Arī šajā mačā uz “Blue Jackets” rezervistu soliņa atradās Matīss Edminds Kivlenieks. Jau ziņots, ka Kolumbusas kluba pamatvārtsargs Jūnass Korpisalo pirms gadu mijas guva traumu, līdz ar to iespēja tikusi Merzļikinam, kurš pirmajos divos mačos pēc soma savainojuma izcīnīja uzvaras. Korpisalo nevarēs spēlēt vēl aptuveni mēnesi.

“Blue Jackets” ar 46 punktiem 42 spēlēs ir desmitajā vietā Austrumu konferencē.

Girgensonam uzvara

Citā spēlē otro uzvaru pēc kārtas svinēja uzbrucējs Zemgus Girgensons, kura pārstāvētā Bufalo “Sabres” savā laukumā ar 3:2 (1:0, 2:0, 0:2) pārspēja Floridas “Panthers”.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 16 minūtes un 50 sekundes, precīzi divas minūtes nospēlējot mazākumā. Viņš reizi meta pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, reizi atdeva ripu pretiniekam un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Uzvarētājiem vārtus guva Henri Jokiharju, Konors Šīrijs un Sems Reinhārts, kuri līdz 26.minūtei bija panākuši 3:0. Pēdējā trešdaļā “panteru” labā izcēlās Maiks Matesons un Jevgēņijs Dadonovs, taču izglābties no zaudējuma Floridas klubs nespēja.

Par spēles pirmo zvaigzni tika atzīts Bufalo kluba vārtsargs Līnuss Ulmarks, kurš atvairīja 32 no 34 metieniem.

Girgensons šosezon 43 spēlēs guvis sešus vārtus un atdevis četras rezultatīvas piespēles, bet viņa lietderības rādītājs ir +1.

“Sabres” ar 45 punktiem ir 11.vietā Austrumu konferencē.