Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Edijs Pālens/LETA

APTAUJA. Kā vērtējat VARAM ieceri piedāvāt līdz 20 000 eiro lielu valsts atbalstu mājsaimniecībām gāzes katla nomaiņai? 49

Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
TV24
Kreituse: Pozņaka kungs “nopirka” vietu EP par 400 tūkstošiem eiro. Vai tā ir adekvāta summa?
“Deputāti zog tualetes papīru, slimnīcu mistiskās durvis, viesnīcu dārgais ēdiens no pusfabrikātiem!” Bijušie darbinieki dalās ar profesijas noslēpumiem 5
Lasīt citas ziņas

Kā vērtējat VARAM ieceri piedāvāt līdz 20 000 eiro lielu valsts atbalstu mājsaimniecībām gāzes katla nomaiņai?

Egils Helmanis, Ogres novada domes priekšsēdētājs: “Tas ir apsveicami, ka valsts nāk pretī iedzīvotājiem, vēlos uzslavēt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru, ka parādīta labā griba.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču iedzīvotājiem jāvērtē pašiem, kas viņiem ir pieņemamāk. Daudzdzīvokļu mājas izdevīgāk kurināt ar šķeldu, ģimenes māju īpašniekiem ir izvēle: gāzes katlu nomainīt pret granulu katlu, saules paneļiem vai siltumsūkņiem.

Mērķis ir samazināt oglekļa dioksīda emisijas. Tajā pašā laikā jāņem vērā, ka granulu katli kļūst arvien dārgāki, arī pašas granulas. Zviedrijā granulas siltuma ražošanai tiek plaši izmantotas. Mācīties no labiem paraugiem vienmēr iespējams.”

LA.LV Aptauja

Kā vērtējat VARAM ieceri piedāvāt līdz 20 000 eiro lielu valsts atbalstu mājsaimniecībām gāzes katla nomaiņai?

  • Tikai pozitīvi, tā ir lieliska iespēja iedzīvotājiem
  • It kā laba ideja, bet diez vai kāds izmantos
  • Neuzskatu, ka šāda iespēja ir nepieciešama

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs: “Principā ļoti labs risinājums. Mēs noteikti atbalstām. Privātmāju rajonā nebūtu racionāli būvēt siltumtrases, lai varētu pieslēgties centrālajai apkures sistēmai.

Turklāt mums pilsētā ir labs granulu ražotājs, ir arī citi granulu izplatītāji. Mums ir ļoti svarīgi darīt visu, lai padarītu pilsētu zaļāku. Arī lai būtu mazāk putekļu. Katra mājsaimniecība, ņemot vērā, ka visu nosaka cena, var izvēlēties sev izdevīgāko siltuma iegūšanas veidu. Granulu katls ir labs, daļai iedzīvotāju ir pa spēkam arī saules kolektori vai siltumsūkņi.”

Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs: “Ministrijas iecerētais ir atbalstāms pasākums. Man mājai ir malkas apkure. Gāzei cena pieaugusi strauji, vispārpieņemts uzskats, ka ar malkas apkuri iznāk lētāk. Taču cenas palielinās visam, arī malkai un granulām. Jāskatās, kas izdevīgāk. Arī no valsts viedokļa.”

Aivars Mucenieks, Ventspils novada domes priekšsēdētājs: “Uz Ventspili nenāk gāzes vads, mūsu novadā ir četri propāna gāzes katli, Zlēkās pagasta namam un kultūras namam, Vārvē bērnudārzam, Piltenē vienai daudzdzīvokļu mājai.

Reklāma
Reklāma

Privātmājās galvenokārt izmanto malku un granulas. Tāpēc mūs, vismaz pagaidām, ministrijas iniciatīva skar mazāk. Taču dzīvē nekas nestāv uz vietas, kas šodien jaunums, rīt ir pierasta lieta.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.