FOTO: Karīna Miezāja/LA.LV

Ne visur Latvijā energokrīze: Kārsavā par apkuri jāmaksā mazāk, Balvos nemainīgi zems tarifs kopš 2014. gada 21

Pērnā gada nogalē medijos plaši izskanēja satraucoša ziņa, ka, sākot ar šī gada februāri, siltumenerģijas tarifs Daugavpilī pieaugs par teju 170%. Tas skaidrojams ar straujo cenas kāpumu kurināmajam, jo īpaši – dabasgāzei. Taču jaunākā informācija liecina, ka “Daugavpils siltumtīkli” Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesnieguši labotu tarifu, kas ir krietni mazāks par prognozēto, ziņo Latgales Reģionālā televīzija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti 98
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Lasīt citas ziņas

Latgalē šobrīd lielākais siltumenerģijas tarifs ir Daugavpilī – 56,96 eiro par megavatstundu. Sākot ar februāri, tas pieaugs vēl par 64%. Celt siltumenerģijas tarifus šajā apkures sezonā spiestas lielākā daļa pašvaldību kurināmā cenu izmaiņu dēļ.

“Uzņēmums veiksmīgi ir nodevis ekspluatācijā šķeldas katlumāju, tad ir parādījusies iespēja šīs te šķeldas jaudas iekļaut tarifa aprēķinā, līdz ar to tas iepriekš paredzētais tarifa kāpums nebūs tik liels. Un šobrīd no 1.februāra jau regulatora apstiprinātais tarifs ir 93,65 eiro, kas ir salīdzinājumā ar šobrīd spēkā esošo tarifu + 64%,” stāsta AS “Daugavpils siltumtīkli” padomes loceklis Mārtiņš Rinčs.

CITI ŠOBRĪD LASA
Šķeldas katlumājas būvniecība Daugavpilī

Daugavpilī joprojām spēkā ir domes deputātu izsludinātā vietējās nozīmes enerģētiskā krīze, cerot saņemt valsts atbalstu.

Šomēnes siltumenerģijas tarifa pieaugums novērojams arī Rēzeknē, kur līdz šim tas bija zemākais valstī – 30,07 eiro par megavatstundu bez PVN. “Rēzeknes siltumtīklu” valdes loceklis Aldis Mežals atklāj, ka paaugstinātais tarifs būs spēkā vien mēnesi, un tam sekos tā samazinājums.

“No 1.janvāra Rēzeknē tarifs būs par siltumapgādi 47,42 par mWh. Bet sakarā ar to, ka no 1.janvāra pirmajā pusgadā izmainījās elektroenerģijas cena, kuru no mums iepērk, kuru mēs ražojam koģenerācijā, tā cena paauga uz augšu, līdz ar to no februāra pilsētā tarifs samazināsies par 13% un būs 41,16 eiro. Izaicinājumi tādi, ka visu laiku jāseko līdzi un jāprognozē to, ko nevar noprognozēt, teiksim, kāda būs tā cena un kādas būs izmaksas,” stāsta Aldis Mežals, SIA “Rēzeknes siltumtīkli” valdes loceklis.

Atsevišķās pašvaldībās, neraugoties uz esošo situāciju, par apkuri būs jāmaksā pat mazāk, kā tas ir Kārsavas gadījumā, kur siltumenerģijas tarifu izdevies saglabāt.

Piemēram, Balvos tarifs ir nemainīgs jau kopš 2014.gada – 51,51 eiro par megavatstundu bez PVN. Šeit kā kurināmo izmanto tikai šķeldu, kuras cena ir stabilāka nekā, piemēram, dabasgāzei un lētāka nekā, piemēram, granulām.

“Mums bija labs piedāvājums šķeldai, un mēs izteicām pretpiedāvājumu noslēgt uz divi gadi. Partneris izvērtēja savas iespējas, un šobrīd šis līgums ir uz divi gadi. Šis ir pirmais gads. Un, ja partneris nesalūzt un ārējie faktori viņu, tā teiksim, neietekmē un viņš var noturēt to cenu, tad mēs diezgan droši varam pateikt, ka mēs Balvu iedzīvotājiem nodrošināsim šo tarifu arī 2023.g,” AS “Balvu enerģija” valdes priekšsēdētājs Sandris Šalajevs.

Reklāma
Reklāma

Siltumenerģijas ražošanas uzņēmumos Latgalē uzsver, ka līdz šim būtiski parādi par piegādāto siltumenerģiju nav novērojami, taču šī sezona un strauji augušās cenas ne vien par apkuri, bet arī elektrību, degvielu un pārtiku rada bažas par iedzīvotāju iespējām apmaksāt rēķinus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.