Deputāts Didzis Šmits.
Deputāts Didzis Šmits.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Šmits: “Rīgas Siltums” pats lieto dabasgāzi, tad lai sāk ar sevi, ne spiež iedzīvotājus! 70

Zaļais kurss un atteikšanās no dabas gāzes – vai šobrīd tā ir realitāte un tiešām dabas gāzei vairs nav nākotnes?

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Lasīt citas ziņas

“Rīgā šobrīd oportunisms tuvojas idiotismam, es atļaušos šo vārdu lietot. Pirmkārt, “Rīgas Siltums” 70% pats lieto gāzi, tad varbūt pa priekšu pats atsakies, izdari visu, kas jāizdara, un tad iedzīvotājus, kuri mājās lieto gāzes katlus, spiest, stimulēt un aicināt. Jāsāk ar sevi!” TV24 raidījumā “Ziņu top” viedokli pauž Didzis Šmits, 13. Saeimas deputāts (frakcijām nepiederošs).

Viņš uzskata, ka šī energokrīze izkliedēs mītus, kas vijas ap zaļo kursu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs tikko dzirdējām komisijā, ka dabas gāze ir zaļa. Te rodas pilnīga pretruna, ja mēs ejam uz savu patēriņu pārskatāmā laika periodā, nevis tad, kad mums visiem būs saules baterijas, mūsu alternatīva ir koksne, kūdra un tā tālāk, arī ūdens, kas mums tek, bet viss pārējais no zaļā kursa viedokļa radīs izmešus. Šis ir laiks, kad kritīs mīti un es ceru, ka tas notiks ātrāk nekā kādam būs jāuzsprāgst ar vecu katlu,” deputāts stāsya.

Šmits atgādina, ka vecos katlus remontēt varēšot, bet jaunus uzlikt privātmājā ne. “Tad mēs iedomājamies, kā mēs pagarināsim to katlu derīguma termiņu, īpaši, ja mēs tos neesam nemaz uzskatījuši! Šis ir vēl viens kaut kāds absurds!”

Viņaprāt, līdz 2025. gada sākumam tiks veicināts gāzes katlu bizness, līdz pēdējam brīdim šis jautājums netiks tālāk virzīts.

Jau ziņots, ka, lai īstenotu klimatneitralitātes mērķus, galvaspilsētā samazinot jebkāda veida fosilā kurināmā izmantošanu apkures iekārtās, Rīgas dome no 2025. gada nolēmusi aizliegt jaunu gāzes apkures katlu uzstādīšanu mājsaimniecībās.

Pēdējās atļaujas uzstādīt jaunas gāzes apkures iekārtas daudzdzīvokļu namos un privātmājās Rīgas dome izsniegs 2024. gada decembrī. Jau uzstādītos gāzes katlus drīkstēs remontēt, taču, ja tie saplīsīs tā, ka vairs nedarbojas, tad nomainīt pret jaunu gāzes iekārtu no 2025. gada būs aizliegts. Liegums izmantot gāzes apkures sistēmas Rīgā vēl tik drīz neskars ražojošos uzņēmumus un lielas komercplatības, piemēram, tirdzniecības centrus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.