Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: PantherMedia/Scanpix/LETA

Kā pašvaldība piesaista un notur pedagogus skolās? 10

Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

Jānis Baiks, Valmieras novada domes priekšsēdētājs: “Interesanti, ka tagad uzrunātie pedagogi vispirms interesējas par darba ap­stākļiem, citiem vārdiem, lai būtu cieņpilns darbs. Alga ne vienmēr ir noteicošā. Protams, slodzes, mājoklis, attālumi – tas viss ir ļoti svarīgi.

Mūsu novadā stāvoklis nav kritisks, bet pro­blēma pastāv tāpat kā visā Latvijā. Pilsētā vieglāk, lauku skolās grūtāk. Kopā mums ir 20 vispārizglītojošās skolas, pedagogu trūkst, bet skaits neko neizsaka, jo, piemēram, fizikā pietrūkst tikai 0,4 slodzes. Lielākā problēma mums ir psihologi, jaunajam mācību gadam meklējām piecus. Ar grūtībām, bet risinājumu rodam.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Sergejs Maksimovs, Balvu novada domes priekšsēdētājs: “Šobrīd ar deputātiem lemjam par finansiālu atbalstu skolotājiem streika gadījumā. Bērnu skološana un audzināšana ir viens no galvenajiem uzdevumiem, tāpēc, lai piesaistītu jaunos skolotājus, esam gatavi pat piešķirt dienesta dzīvokļus. Labs risinājums ir piesaistīt cilvēkus, kas nākuši no mūsu novada, te ir mācījušies un joprojām te ir vecāku mājas.

Pat no Rīgas atvilinām. Šādā veidā Rekavas vidusskolā vien ar šo mācību gadu esam ieguvuši vairākas skolotājas. Linda Circene, kas beigusi mūsu novada Rekavas vidusskolu un vairākus gadus strādājusi galvaspilsētā, nu atgriezusies un uz pilnu slodzi Rekavā ir sākumskolas skolotāja.

Izmisumu sagādāja angļu valodas skolotāja trūkums. Uzrunājām Gunu Žurausku, kas beigusi Viļakas ģimnāziju, dzīvo tēva mājās un kā tulks ir pašnodarbinātā, un Žaklīnu Orlovsku, kas ir jaunatnes lietu speciāliste un strādā Viļakas jauniešu mājā. Tagad abas ar lielu entuziasmu sākušas mācīt angļu valodu, dodam iespēju pierādīt uzticību.”

Leons Līdums, Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs: “Skolotāju piesaistīšanā un noturēšanā, tāpat kā mediķu, speram solīti pretī un piedāvājam pašvaldības dienesta dzīvokli. Domājam arī par degvielas izmaksu kompensēšanu, taču pagaidām vēl atturamies, jo arī pašvaldības darbinieki, kuriem jābraukā lielāki attālumi, prasa, bet līdzekļu trūkuma dēļ nevaram atļauties.

Protams, skolotāju meklēšanā liela loma ir skolu direktoriem, jo viņi atbild par mācību procesu. Mums problēmas radās arī Neretā un Koknesē, risinājumu meklējam kopīgiem spēkiem.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.