Dombrovskis: “Valdības pusē vaina par LIZDA pieteikto streiku ir objektīva, jo ministrei būtu jāvada cieņpilnu dialogu ar nozari” 37

13.Saeimas deputāts, bijušais izglītības ministrs Vjačeslavs Dombrovskis TV24 raidījumā “Ziņu Top” apskata jautājumu, ko ministre Anita Muižniece darījusi aplam, lai situāciju nonāktu līdz pedagogu beztermiņa streika pieteikšanai:

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Lasīt citas ziņas

Pirmā lieta, ko es darīju, kļūdams par izglītības ministru, devos uz Latvijas Izglītības un zinātnes arodbiedrības padomes sēdi, kur noslēdzu pamieru. Un strādāju pie tā, lai normalizētu šīs attiecības starp LIZDA un IZM.

Lai to izdarītu, ir svarīgi, lai būtu konstruktīvs, tiešs un cieņpilns dialogs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš raida kritiku A. Muižnieces virzienā, teikdams “ministram nav tiesību skolotāju arodbiedrībai solīt to, kas nav iespējams. Ir ārkārtīgi nekorekti nākt klajā ar neizpildāmiem solījumiem.
Ir nepareizi ieņemt tādu pozīciju, ka “es jau gribu (pacelt algas), bet ļaunā Finanšu ministrija vai valdība man traucē to izdarīt…””

Šāda ministra rīcība emociju temperatūru paceļ vēl vairāk.

Tas ir izglītības ministres darbs vadīt šo dialogu ar LIZDU un visu nozari – norāda Dombrovskis.

Un, ja pirms Saeimas vēlēšanām iestājas tāda situācija, kā man viens pedagogs, tiekoties Kandavā, teica: “Mēs taisāmies streikot. Vai jūs tāpat kā premjers Kariņš pateiksit, ka tas nav vajadzīgs šodien?”

Es atbildēju, ka kā bijušais ministrs esmu pazīstams ar skolotāju problēmām un tās ir objektīvas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.