Latvijā
Sabiedrība

“Ar “nulles līmeni” iebraukuši auzās”4


Stefans Rāzna
Stefans Rāzna
Foto – Zigmāris Rumka

Vai atbalstāt ideju par tā sauktajām nulles līmeņa vietējām struktūrām pagastos, un kādus jautājumus tās varētu lemt?

Stefans Rāzna, Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs: “Jauna Amerika nav jāizgudro! Valsti atjaunojām, pagastus atjaunojām – vajadzēja iet tālāk un visu padarīt līdz galam, tas ir, bija jāatjauno arī apriņķi. Par otro līmeni nezin kāpēc klusējam, šad tad ierunājas, un atkal vezums kā nekust, tā nekust no vietas.

Tā vietā sākam spriedelēt par nezin kādām tur speciālām institūcijām pagastos. Tā vien rādās, ka politiķi nezina, kas laukos notiek, kā mēs dzīvojam. Novadu pašvaldībās ir laba tradīcija – ierosinājumi nāk “no apakšas”, cilvēkiem ir interese par vietu, kur viņi dzīvo.

Šobrīd gatavojas radīt milzīgus novadus, Eiropā būsim vienīgā valsts ar viena līmeņa pašvaldībām. Vai tiešām bija jāsagaida 21. gadsimts, lai neko neanalizētu, neko nemācītos?”

Irēna Sproģe, Salas novada domes priekšsēdētāja: “Neatbalstu. Pagastos nav nekādas vajadzības vēlēt kādu zemāku struktūru. Izskatās, ka “augšas” cenšas parādīt, ka kaut ko dara lauku iedzīvotāju labā. Kur apgaismojums jāierīko, kur grāvis jāpadziļina, kur soliņš jāsalabo – vai tad tādām lietām nepieciešama vesela vēlēta komanda? Iebraukuši galīgās auzās!

Saistītie raksti

Mūsu pašvaldībai ar iedzīvotājiem ir labs kontakts, ja ko vajag, ienāk vai piezvana, vai iesniegumu uzraksta. Cita lieta, ka naudas trūkuma dēļ vienmēr visu jau nevar izdarīt. Lai tās “augšas” labāk padomā, kā cilvēkus laukiem piesaistīt!”

Agris Petermanis, Nīcas novada domes priekšsēdētājs: “Attapušies, ka kaut kas nogājis greizi, bet tik un tā turpina dzīvot pa mākoņiem! Spriedelē, vai “nulles līmenim” jābūt goda līmenim vai algotam. Kādu tur nulles līmeni – nepieciešamas gan pirmā līmeņa pašvaldības, gan otrā! Elementāra aritmētika. Varbūt vienreiz aizbrauksim uz ārzemēm darba pieredzes vizītē, nevis atpūtas vizītēs kā līdz šim.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
JKP biedri apliecina uzticību Bordānam 1
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ušakovs izsakās, kam jābūt “Saskaņas” līderim Rīgas domes vēlēšanās
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Draudēja un prasīja kailfoto bērnam: atklātībā nāk gadījums Cēsu pusē
15 stundas

Lasītākie raksti

SM
Signe Mengote
Latvijā
Mobings skolas laikā traumējis, nevis norūdījis. Stāsti par sekām, ko izjūt joprojām 2
15 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
KARTE. Novados reģistrē elektrotīkla bojājumus
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Indulis Zālīte: Kam bija izdevīga “čekas maisu” publicēšana? 2
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Glābējiem ziņo par vēja nolauztiem kokiem un bojātiem jumtiem
14 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Štelmahers pirms Bulgārijas sastāvu nemaina
10 stundas