Latvijā
Politika

Min reālo valdības veidošanas procesa sākumu0


Jaunās konservatīvās partijas (JKP) valdes locekle Juta Strīķe un “Jaunās Vienotības” pārstāvis, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs sarunājas tikšanās laikā.
Jaunās konservatīvās partijas (JKP) valdes locekle Juta Strīķe un “Jaunās Vienotības” pārstāvis, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs sarunājas tikšanās laikā.
Foto: LETA

Reālais valdības veidošanas process varētu sākties pēc 6.novembra, kad Valsts prezidents Raimonds Vējonis nominēs kādu premjera amata kandidātu, uzskata “Jaunās Vienotības” politiķis Edgars Rinkēvičs.

Rinkēvičs pēc tikšanās ar Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāvjiem žurnālistiem sacīja, ka pašlaik valdības veidošanas sarunās iniciatīvas uzņēmušas trīs partijas un katrai ir savs premjera kandidāts. “Jaunā Vienotība” neplāno bloķēties ar kādu no politiskajiem spēkiem un pagaidām neplāno lemt par savu favorītu starp premjera amata kandidātiem.

Politiķis uzskata, ka reālais valdības veidošanas process tiešām varētu sākties tad, kad prezidents pēc 6.novembra lems par konkrēta premjera kandidāta izvirzīšanu.

Rinkēvičs arī uzsvēra, ka “Jaunā Vienotība” piedalās valdības veidošanā, bet nav tas politiskais spēks, kas uzņemies iniciatīvu veidot valdību. “Jaunā Vienotība” ir atvērta sarunām ar visiem valdības veidošanā iesaistītajiem politiskajiem spēkiem, atkārtoti pauda Rinkēvičs.

“Es domāju, ka mēs esam demonstrējuši, ka mēs esam viena kārtīga, tradicionāla Eiropas valsts. Mums ir ievēlēts samērā fragmentēts parlaments un tas nav nekāds pārsteigums, ka partijām ir nepieciešams laiks, lai pārrunātu jautājumus,” sacīja politiķis, komentējot valdības veidošanas procesu.

Saistītie raksti

Kā ziņots, pašlaik valdības veidošanas sarunās iniciatīvu uzņēmušies trīs politiskie spēki – “KPV LV”, Jaunā konservatīvā partija un apvienība “Attīstībai/Par!”.

Pagaidām gan sarunās nav iezīmējies konkrēts premjera kandidāts, par kuru varētu vienoties partijas, kā arī nav skaidrs koalīcijas sastāvs. Vienlaikus visas partijas, kas piedalās valdības veidošanas sarunās, izslēdz iespēju veidot valdību ar “Saskaņu”.

LA.lv