Funkcijas mobilajos telefonos, par kurām, visticamāk, nezināji 8

Mobilās ierīces nemanāmi ir kļuvušas par neaizstājamu rīku un kompanjonu ikdienas rutīnā. Lai gan diendienā lielu daļu laika pavadām viedtālrunī strādājot, sazvanoties, atbildot uz ziņām vai apskatot, kas jauns notiek pasaulē, ir pārsteidzoši daudz funkciju un iespēju, par kurām nezina pat dedzīgākie tehnoloģiju eksperti.

Reklāma
Reklāma

Ierobežo lietotņu izmantošanas iespējas

“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
Lasīt citas ziņas

Dažkārt ir situācijas, kad kāda uzdevuma veikšanai nepieciešams aizdot viedtālruni draugam, ģimenes loceklim vai kolēģim. Lai nerastos bažas, ka kāds varētu piekļūt privātai informācijai un ieskatīties, kur nevajadzētu, Android ierīču funkcija App Pin lietotājiem ļauj bloķēt ierīci vienai noteiktai lietotnei, neļaujot piekļūt citām viedtālruņa iespējām un saturam. Turklāt šī funkcija var arī palīdzēt kļūt vēl produktīvākam, ļaujot netraucēti koncentrēties mācībām vai darbam, ierobežojot citu lietotņu ienākošos paziņojumus.

Atbrīvojies no sīkfailiem

Daudzi lietotāji nezina, ka internetā apstiprinātos “cookies” jeb sīkfailus, tikai ar pāris klikšķiem iespējams ātri dzēst no Android ierīcēm. Lai gan sīkfaili palīdz tīmekļa vietnēm personalizēt ieteikto saturu un uzlabot lietotāja pieredzi, tie rada arī zināmus drošības riskus. Regulāra sīkfailu dzēšana palīdz uzlabot drošību tiešsaistē, neļaujot vietnēm izsekot lietotāja veiktajām darbībām un piekļūt sensitīvai informācijai. Lai dzēstu sīkfailus Samsung Galaxy ierīcē, “Iestatījumos” jāizvēlas opcija “Personiskie pārlūkošanas dati”, kur tālāk iespējams atlasīt sīkfailus un datu detaļas, ko izdzēst.

Apvelc un atrodi

CITI ŠOBRĪD LASA

Ceļojot vai pastaigājoties pa pilsētu, gadās redzēt dažādus apskates objektus, augus, ēkas vai jebko citu, kas rada interesi un vēlmi uzzināt vairāk, taču atrast vēlamo informāciju var būt laikietilpīgi un apgrūtinoši, it sevišķi, ja nav skaidrs kādus atslēgvārdus izmantot. Mākslīgā intelekta (AI) Circle to Search ar Google funkcija, kas pieejama Samsung Galaxy S24, S23, S23 FE, Flip5, Fold5 viedierīcēs un Galaxy Tab S9 sērijas planšetdatoros, ir jauns veids, kā ātri atrast to, ko meklē. Piespiežot un paturot uz navigācijas joslas vai nospiežot un pieturot pogu “Sākums”, apvelkot sev interesējošo objektu, kas redzams ekrānā, iespējams viegli un uzreiz iegūt meklēšanas rezultātus ar visu informāciju, kas pieejami Google.

Atbloķē viedtālruni automātiski

Ekrāna bloķēšanas koda, pirksta nospieduma vai sejas skenēšanas bloķēšana telefonā, protams, ir būtisks drošības rīks, taču tas var kļūt apnicīgi, it īpaši atrodoties mājās. Android paildzinātā atbloķēšanas funkcija Extend Unlock ļauj novērst šo šķērsli, nodrošinot tūlītēju piekļuvi viedtālrunim, taču tikai tad, kad atrodies drošā vidē. Extend Unlock iestatījumos norādot savu māju vai citu lokāciju kā uzticamu atrašanās vietu, ierīce atpazīst, kad tā atrodas norādītajā ģeogrāfiskajā apgabalā un saglabā bloķēšanas ekrānu atbloķētu, ļaujot pārvietoties pa māju bez nepieciešamības atkārtoti atbloķēt viedtālruni, nodrošinot nepārtrauktu piekļuvi lietotnēm, ziņojumiem un citam saturam.

Pārvari valodas barjeru

Ar Samsung Galaxy AI tiešās tulkošanas funkciju Live Translate iespējams tulkot telefona sarunu tiešsaistē. Šī funkcija reāllaikā var nodrošināt viedtālruņa zvanu tulkojumus gan balss, gan teksta formātā 13 valodās. Neatkarīgi no tā, vai ceļo uz ārzemēm vai sazinies ar kolēģiem no citas valsts, tiešais tulkotājs būs ērts un efektīvs palīgs.

Izklaide arī bezsaistē

Brīžos, kad interneta savienojums ir nestabils un jāgaida pārlūkprogrammas ielāde, kā izklaidējošs laika kavēklis noderēs Google Chrome apslēptā spēle T-Rex Run. Tā ir vienkārša spēle, kurā pieskaroties ekrānam spēlētājs kontrolē pikselētu dinozauru, vadot to pa tuksneša ainavu, palīdzot izvairīties no šķēršļiem. Spēles bezsaistes pieejamība padara to par ērtu un iesaistošu nodarbi lietotājiem dažādās situācijās, piemēram, braucot uz darbu, lidojumā vai vietās ar ierobežotu piekļuvi internetam. Turklāt spēles vienkāršā mehānika un minimālistiskais dizains padara to pieejamu visu vecumu lietotājiem. Nākamreiz sastopoties ar sliktu interneta pārklājumu, atliek pieskarties ekrāna T-Rex ikonai, lai sāktu spēli vai ievadot “chrome://dino” pārlūkprogrammas adreses joslā.

Atgriez pazaudētos paziņojumus

Dažkārt ikdienā saņemto ziņu un paziņojumu apjoms ir tik liels, ka to nav iespējams uzreiz apskatīt un izlasīt. Šādā situācijā Android piedāvā ērtu rīku, lai atgūtu paziņojumus, kas nejauši noraidīti vai palikuši neapskatīti. Samsung ierīcēs to pavisam vienkārši var izdarīt, dodoties uz “Iestatījumi”, aktivizējot “Paziņojumu vēsturi”, iespējams pārskatīt visus paziņojumus, kas saņemti pēdējo 24 stundu laikā.

Reklāma
Reklāma

Paveic visu ar vienu roku

Vienas rokas režīms Android ierīcēs ir būtiska lietojamības uzlabošanas funkcija, jo īpaši lielākos viedtālruņos, kur sasniegt visu ekrānu ar vienu roku var būt grūtāk. Vienas rokas režīms, uz ko iespējams pārslēgties, izmantojot vienkāršu īsinājumtaustiņu, būs parocīgs risinājums, lai pārvaldītu visu viedtālruni. Tas ļauj lietotājiem ērti piekļūt lietotnēm, rakstīt ziņas un pārvietoties ierīcē tikai ar vienu roku, padarot to ērtu vairāku uzdevumu veikšanai vai tad, kad otra roka ir aizņemta.

Viedtālrunis – glābējs ārkārtas situācijā

Medicinīniskās informācijas norādīšana viedtālrunī ir būtisks palīgrīks, kas ļaus justies drošāk, padarot svarīgus veselības datus pieejamus pirmās palīdzības sniedzējiem ārkārtas situācijā. Šī funkcija ļauj lietotājiem saglabāt informāciju, piemēram, par asinsgrupu, alerģijām, medikamentiem un ārkārtas kontaktiem, kas var būt īpaši svarīga situācijā, kad persona nereaģē vai nevar efektīvi sazināties ar palīdzības sniedzēju. Medicīniskā informācija ir pieejama bloķēšanas ekrānā, nospiežot ārkārtas zvana pogu, ļaujot palīdzības sniedzējiem to redzēt, neatbloķējot viedtālruni.

Rediģē fotoattēlus bez piepūles

AI funkcija Photo Assist, ko piedāvā Samsung Galaxy AI, ir vērtīgs palīgs tiem, kuri ikdienā uzņem fotogrāfijas ar viedtālruni. Šī mākslīgā intelekta funkcija palīdz uzņemt fotoattēlus nākamajā līmenī, piedāvājot daudzpusīgas rediģēšanas iespējas, ļaujot dzēst vai pārvietot fonā esošos cilvēkus un pat radīt atbilstošu papildinājumu, kādam no attēla laukiem vai objektiem. Photo Assist funkcija sniedz iespēju lietotājiem pielabot neveiksmīgus kadrus, uzlabojot fotogrāfiju apstrādes prasmes un atraisot radošumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.