Federika Mogerīni
Federika Mogerīni
Foto-LETA/AFP

Mogerīni: kaujas Debaļcevē ir skaidrs Minskas vienošanās pārkāpums 8

Kaujas Debaļcevē ir skaidrs Minskas vienošanās pārkāpums, trešdien Rīgā pavēstīja Eiropas Savienības augstā pārstāve ārpolitikas un drošības politikas jomā Federika Mogerīni.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Lasīt citas ziņas

Viņa pauda satraukumu par situācijas saasinājumu Ukrainas austrumos. “Šīs nakts notikumi Debeļcevē ir skaidrs Minskas vienošanās pārkāpums ar kuru tika noslēgts pamiers. Ne tikai ES, bet arī visa starptautiskā sabiedrība atbalsta otrdien pieņemto ANO Drošības padomes rezolūciju un aicina uz nepieciešamību pilnībā ievērot Minskas vienošanās punktus,” uzsvēra Mogerīni.

Tāpat viņa norādīja, ka ir ļoti svarīgi, lai Minskas vienošanās lēmumus ievērotu arī Krievija, ieskaitot pamieru un smago ieroču atvilkšanu no frontes līnijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā no 18.līdz 19.februārim norisinās ES aizsardzības ministru neformālā sanāksme, kurā notiek gatavošanās 2015.gada jūnija Eiropadomes diskusijai par aizsardzību, un tajā piedalās Mogerīni un NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Mogerīni atklāja, ka ES aizsardzības ministru neformālās tikšanās laikā tiks pārrunāti veidi, kādos ES var sniegt atbalstu Minskas vienošanās iedzīvināšanai. Tāpat ES ministri lems par vienotas nostājas izstrādāšanu saistībā ar situācijas saasināšanos Ukrainas austrumos.

Runājot par iespējamām papildus ES sankcijām pret Krieviju, Mogerīni norādīja, ka tās būs saistītas ar notiekošo Ukrainā. Ja situācija uzlabosies, tad papildus sankcijas nebūs nepieciešamas. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka šis jautājums netiks pārrunāts ES aizsardzības ministru neformālās sanāksmes laikā.

ES ministru neformālā tikšanās ir ārkārtīgi svarīga, jo norisinās apstākļos, kuros gan Eiropas Savienības austrumos, gan arī dienvidos ir saasinājusies drošības situācija. “Ir svarīgi, lai Eiropas Savienība strādātu kopīgi jautājumos, kuri ir saistīti ar tās drošību gan militārajā,” teica ES augstā pārstāve ārpolitikas un drošības jautājumos.

Mogerīni arī norādīja, ka viņai ir patiess prieks piedalīties ministru sanāksmē, lai gan Rīgā sanāks pavadīt nelielu laiku, jo drīzumā plāno doties uz Vašingtonu, kur iecerējusi pārrunāt situāciju Lībijā, kur novērojams vardarbības un terorisma uzplaiksnījums. Tāpat Mogerīni pateicās Latvijai par to, ka valsts prezidentūras ES Padomē ietvaros drošības izaicinājumiem pievērš lielu uzmanību.

Reklāma
Reklāma

Jau ziņots, ka nosodījumu Minskas vienošanās pārkāpšanai paudusi arī Latvijas Ārlietu ministrija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.