Latvijā
Rīga

NEPLP atceļ konkursu RD ārkārtas vēlēšanu priekšvēlēšanu perioda atspoguļošanai0

Foto: Ieva Lūka/LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atceļ izsludināto konkursu komerciālajām televīzijām par raidījumu veidošanu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu atspoguļošanai priekšvēlēšanu periodā, liecina NEPLP informācija mājaslapā.

Par konkursa atkārtotu izsludināšanu un priekšvēlēšanu aģitācijas perioda uzraudzību, ņemot vērā valdības lēmu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas pārcelt uz 6.jūniju, NEPLP ziņos atsevišķi, informēja NEPLP.

Konkursam komerciālajām televīzijām par raidījumu veidošanu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu atspoguļošanai priekšvēlēšanu periodā plānots atvēlēt 75 000 eiro.

“Lai būtu iespējams pilnvērtīgi izvērtēt kandidātu piedāvājumu un izdarīt izvēli vēlēšanās, ir jānodrošina iespēja saņemt plašu un daudzpusīgu informāciju gan sabiedriskajos, gan komerciālajos medijos. Īpaša uzmanība konkursā tiks pievērsta tam, lai radītais saturs būtu pieejams plašam iedzīvotāju lokam un tas tiktu nodrošināts dažādās platformās, ” informēja padomes priekšsēdētāja vietniece Aurēlija Ieva Druviete.

LETA jau ziņoja, ka valdība nolēma piešķirt gandrīz 263 000 eiro no līdzekļiem neparedzētajiem gadījumiem Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu atspoguļošanai elektroniskajos masu medijos.

Kā norādīja Kultūras ministrija (KM), papildu līdzekļi esot nepieciešami, lai nodrošinātu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu atspoguļošanu Latvijas Televīzijā (LTV), Latvijas Radio un komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos.

Lai nodrošinātu Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteikto Rīgas pilsētas ārkārtas pašvaldību vēlēšanu laikā, kopumā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tiks sadalīti 262 710 eiro, no kuriem 25 674 eiro tiks pārskaitīti radio jauna oriģinālsatura nodrošināšanai par ārkārtas pašvaldību vēlēšanām, bet 158 587 eiro – LTV.

Saistītie raksti

No minētās summas 3 449 eiro plānots novirzīt priekšvēlēšanu aģitācijas perioda monitoringa veikšanai, savukārt 75 000 eiro – sadalīt komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, lai nodrošinātu sabiedrībai iespēju saņemt daudzpusīgu informāciju un viedokļus par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

Kā ziņots, 13.februārī Saeima atlaida 2017.gadā ievēlēto Rīgas domi. 24.februārī Valsts prezidents izsludināja Rīgas domes atlaišanas likumu, 25.februārī tas stājās spēkā, un tajā pašā dienā arī CVK izsludināja Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, kas sākotnēji bija paredzētas aprīļa izskaņā. Tomēr saistībā ar Covid-19 slimības izplatību vēlēšanu norise pārcelta uz 6.jūniju.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Jelgavā uzņēmums šuj aizsargmaskas pašvaldības policistiem, mediķiem un sociālajiem darbiniekiem 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Eksperts: Dīkstāves pabalstu sistēmā ignorēti apgādājamie 2
6 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Saeimas balsojumu par ministra kandidātu Vitenbergu pavadīs šaubas
6 stundas

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Korejas pretvīrusa recepte: kā šajā valstī izdevās “pārlauzt” Covid-19 saslimstības līkni?
Intervija 1 stunda
LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēts jau kopumā 52 pašvaldībās: jauni saslimšanas gadījumi Baldones un Valkas novados
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 krīzes pārvarēšanas pasākumus finansēs no valsts budžeta
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vācija plāno pagarināt koronavīrusa dēļ noteiktos ierobežojumus līdz 19.aprīlim
55 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
FOTO. Izcēlies kūlas ugunsgrēks ceļa posmā starp Siguldu un Līgatni
1 stunda