Kriminālziņas

No Bulduru Dārzkopības vidusskolas zagta elektrība0

Foto-LETA

Bulduru Dārzkopības vidusskolas mācību darbnīcas korpusā Jūrmalā, Viestura ielā 6 trešdien, 13.februārī, vienā no telpām konstatēts gaisa piedūmojums, kas izplatījies no sadales skapja puses.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja VSIA “Bulduru Dārzkopības vidusskolas” valdes loceklis un skolas direktors Aivars Griķis, apakšstacijai bija izveidots nelegāls pieslēgums un no skolas tika zagta elektrība, tādējādi gandrīz ugunsgrēks izcēlies.

Dienesta ziņojumā par elektroenerģijas pakalpojumu patvaļīgu izmantošanu norādīts, ka telpās bija jūtama asa deguma smaka un sadales skapī konstatēti arī apdeguši savienojuma alumīnija vadi, kā arī izkusis šo vadu polimēru materiālais izolācijas pārklājums.

Par novēroto ārkārtas situāciju informēts AS “Sadales tīkls”, kura pārstāvji, apsekojot notikuma vietu, atklājuši strāvas noplūdi, kuru izraisa nesankcionēts-nelikumīgs lielas jaudas, proti 45-50 kW, elektroenerģijas patērētāja pieslēgums mācību darbnīcas telpās. Šādas jaudas ierīces esot tikai telpās, kurās atrodas SIA “Rauzas kompānija”.

Visu šo apstākļu kopums radīja aizdomas, ka SIA “Rauzas kompānija” veikusi darbības neatļauta elektroenerģijas pieslēguma izveidošanai un elektroenerģijas pakalpojumu patvaļīgai izmantošanai, akcentēts ziņojumā.

Skolas pārstāvji vēlējušies iekļūt darbnīcā, lai noskaidrotu, vai nelegālais pieslēgums nav nācis no turienes, tomēr kompānijas darbinieki esot atteikušies paklausīt telpu īpašnieku pārstāvju prasībai un telpās neielaida.

Griķis norādīja, ka kompānija aizvien nav atbrīvojusi telpas, un šis gadījums liecina, ka tā mēģina nelikumīgi turpināt ražošanu.

Skolas direktors arī pastāstīja, ka VSIA “Bulduru Dārzkopības vidusskolas” valde pilnvaro SIA “EL Studija” valdes locekli Rolandu Landsbergu vest sarunas ar SIA “Rauzas kompānija” par termiņu un kārtību tās labprātīgai izvākšanai no skolai piederošajām telpām.

Valde nosūtījusi atkārtotu brīdinājumu SIA “Rauzas kompānija” par saistošo nolēmumu labprātīgu izpildi, tajā kā viens no neatliekami veicamajiem pasākumiem ir pilnvarot Landsbergu pēdējam sarunu raundam ar SIA “Rauzas kompānija”, par kura rezultātiem nobeiguma ziņojums jāiesniedz valdei līdz 20.februārim.

Sabiedrības valde arī brīdina Jāni Rauzu, ka skolai piederošās telpās veicis darbības, kas ir uzskatāmas par trīs Krimināllikuma pantu pārkāpumu. Skolas valdes aicina Rauzu labprātīgi publiski atzīties šajos nodarījumos.

Jau vēstīts, ka konflikta risināšanā saistībā ar VSIA “Bulduru Dārzkopības vidusskola” telpu nomu norit sarunas un SIA “Rauzas kompānija” jau sākusi atbrīvot telpas, iepriekš aģentūrai LETA pastāstīja VSIA “Bulduru Dārzkopības vidusskola” valdes loceklis un skolas direktors Aivars Griķis.

Kā klāstīja Griķis, sarunas starp abām firmām ir nopietnas un “Rauzas kompānija” jau izvedusi daļu no materiāliem, bet šobrīd tiek risināts jautājums par iekārtu izvešanu. “Šobrīd process notiek, un jebkurā gadījumā tam ir vajadzīgs laiks. Tas droši vien būs dažas nedēļas līdz mēnesim, es pieļauju, ka tad tas process varētu beigties,” sacīja Griķis.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.