Praktiski
Mājas

Nokrāsot savas mājas žogu krāsā, kas nepatīk kaimiņiem, Rīgā ir aizliegts ar likumu!2

Foto: stroim–dachy

“Praktiskais latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.

“Kaimiņš ielas pusē pārkrāsojis sētu košā un nepievilcīgā krāsā. Vai šāda rīcība ir pieļaujama un vai nav jāsaskaņo ar kaimiņiem un pašvaldību?” – jautā Zigrīda Rīgā.

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns skaidro, ka Rīgas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu 368. punkts nosaka – žogs jāveido estētisks un arhitektoniski kvalitatīvs, tā krāsojumam jābūt stilistiski saskaņotam ar ēku un blakusesošo zemesgabalu žogu.

Tāpat žogu nedrīkst būvēt augstāku par 1,8 m, un tā caurredzamībai jābūt vismaz 30 procentu. Ja žoga būvniecība paredzēta publiskajā ārtelpā, būvniecība jāsaskaņo ar pašvaldību. Ja žogs uzbūvēts (t.sk. arī pārkrāsošana) neatbilstīgi Rīgas domes saistošo noteikumu prasībām, tas uzskatāms par pārkāpumu.

Tāpēc, ja kaimiņam vai kādam citam šķiet, ka žogs nokrāsots nepiemērotā krāsā, būtiski atšķiras no krāsas, kādā ir blakusesošie žogi vai kā citādi acīm redzami nesaskan ar kaimiņu ēkām vai žogiem, par to jāziņo Rīgas pilsētas būvvaldei.

Saistītie raksti

Attiecīgi būvvalde izvērtēs objekta atbilstību prasībām un risinās jautājumu ar žoga īpašnieku. Attiecībā uz žogu izbūvi biežāk būvvaldē tiekot risināti jautājumi, kad tie ierīkoti no jauna, neievērojot noteikumus, piemēram, ir pilnībā necaurredzami, pārāk augsti vai arhitektoniski nekvalitatīvi.

Par to, kādi nosacījumi attiecībā uz žogu izbūvi, pārkrāsošanu ir citās pašvaldībās, jāinteresējas attiecīgās pašvaldības būvvaldē vai jāmeklē nosacījumi konkrētajā teritorijā spēkā esošajos saistošajos noteikumos.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.