Foto: Paula Čurkste/LETA

Nomiris rakstnieks un politiķis Vilis Seleckis 0

Svētdien 72 gadu vecumā nomiris pedagogs, publicists, rakstnieks, sabiedriskais darbinieks un politiķis, bijušais Latvijas Augstākās Padomes deputāts un Tukuma novada Goda pilsonis Vilis Seleckis, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
Lasīt citas ziņas

Seleckis dzimis Bērzgales pagastā 1950.gada 6.oktobrī, studējis Latvijas Valsts Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē, strādājis par Dundagas vidusskolas vēstures skolotāju, bijis Stendes astoņgadīgās skolas direktors un Valdemārpils vidusskolas direktors, bet pēc tam viņa ceļš vedis uz Tukumu, kur no 1983. līdz 1987.gadam bijis Tukuma 2.vidusskolas direktors.

Visu mūžu Seleckis bijis aktīvs sabiedriskais darbinieks – laikraksta “Skolotāju Avīze” un “Tukuma Ziņotājs” redaktors, Latvijas izglītības biedrības vadītājs, biedrības “4.maija Deklarācijas klubs” valdes loceklis, Latvijas Tautas frontes Tukuma nodaļas pirmais vadītājs un Latvijas Augstākās Padomes deputāts, kurš nobalsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Seleckis ir Tukuma novada Goda pilsonis, viņš aktīvi iesaistījās un plašā kontekstā analizēja dažādas sabiedriskās norises Latvijā un citviet pasaulē. Arī pēc Augstākās Padomes darbības beigām viņš aktīvi turpināja darboties politikā.

Seleckis lasītājiem nodevis vairāk nekā desmit grāmatu, viņš bijis aktīvs biedrības “Tukuma Literātu apvienība” biedrs. Viņš iestājās par godīgu politiku, savās publikācijās vēršoties pret korupciju politikā.