Foto: EPA/SCANPIX/LETA

Noskaidroti Latvijas ietekmīgākie influenceri. Kuru dzīvēm internetā sekojas līdzi viscītīgāk? 0

Par ietekmīgāko sociālo mediju satura veidotāju Latvijā “Golin Accelerators of Relevance Influenceru indeksa 2022” apbalvošanas ceremonijā atzīts Rojs Rodžers Linkevičs (@boitoiroi), aģentūru LETA informēja sabiedrisko attiecību aģentūras “Golin Riga” mediju attiecību projektu vadītājs Matīss Rutks.

Kāda būtu NATO tūlītēja atbilde, ja Krievija raidītu raķetes uz Baltijas valstīm? Komentē NBS kapteinis
Ukraiņu partizānu darbība iedzinusi krievos bailes – atzīst Slaidiņš
Trīs mēneši līdz vēlēšanām. “Pārsteigumi var būt ļoti nejauki” – intervija ar Arni Kaktiņu
Lasīt citas ziņas

Šovakar norisinājās influenceru indeksa rezultātu paziņošana, kurā jauniešu vidū populārais Linkevičs ieguva augstāko punktu skaitu “makro” kategorijā. Par otru ietekmīgāko pašmāju influenceri “makro” kategorijā atzīta influencere un televīzijas žurnāliste Kristīne Virsnīte (@kristine_virsnite), savukārt trešo vietu šajā kategorijā ieguva satura veidotāja un televīzijas raidījumu vadītāja Beāte Bērziņa (@betabeidz).

“Golin Riga” partneris Arnis Vērzemnieks pauž, ka “šī gada influenceru indekss parāda, ka Latvijā satura veidotāju tirgus ir piesātināts, un pārsvarā laureātu pjedestālu veido jaunpienācēji, savukārt saglabāt stabilu vietu starp līderiem izdevies vien retajam. Vērojams, ka nozarē mainās gan tendences, gan kompetences, kas influenceri padara veiksmīgu – vairs nepietiek ar vienu komunikācijas platformu, tāpēc kronēto satura veidotāju reputācija izvēršas ārpus digitālās vides”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Indeksā noskaidroti arī 12 jomu, tostarp dizaina, dzīvesstila, ēdienu, foto un video, ģimenes, izglītības un pašizaugsmes, mākslas un šovbiznesa, modes un stila, sporta un fitnesa, skaistumkopšanas, sabiedriskās līdzdalības un “TikTok” līderi, kas vērtēti trīs kategorijās – “mikro” (no 1000 līdz 10 000 sekotājiem), “medium” (10 000 līdz 25 000 sekotāju) un “makro” (no 25 000 sekotājiem).

Dizaina jomas “makro” kategorijā pirmo vietu ieguva tetovētāja Regīna Renjute (@renjute), “medium” kategorijā par līderi kļuvusi māksliniece Elita Patmalniece (@elita_patmalniece) un “mikro” kategorijā uzvarējusi interjera dizainere Anda Ozoliņa (@svinam_dzivi). Dzīvesstila jomā par “makro” kategorijas līderi kronēts “Grand Prix” ieguvējs Rojs Rodžers Linkevičs (@boitoiroi), par “medium” kategorijas uzvarētāju atzīta satura veidotāja Alīna Heislere (@tikaialina), un “mikro” kategorijas uzvarētāja ir uzņēmēja Ilze Pīlēna (@ilze.pilena).

Ēdiena jomā “makro” kategorijas līderes statusu saglabājusi blogere, recepšu grāmatas “Našķoties” autore Zane Grēviņa (@naskoties_zane), par “medium” kategorijas līderi atzīta blogere Elizabete Kupča (@healthylivinglv), un “mikro” kategorijas uzvarētāja ir konditore Diāna Goba (@diana.gardencakes). Foto un video jomā “makro” kategorijas uzvarētājs ir fotogrāfs Jānis Paļulis (@latvianphotographer), par “medium” kategorijas līderi noteikta fotomāksliniece Liāna Brūvere (@koshumm) un “mikro” kategorijas laureāts ir fotogrāfs Aleksandrs Sokolovs (@aleksandrssokolovs).

Ģimenes jomas “makro” kategorijā uzvarējusi satura autore Kristīne Dzenīte (@tedzenite), “medium” kategorijā par līderi kļuvusi Karlīna Kramiņa (@karlinakramina) un “mikro” kategorijā – jaunā māmiņa Nataša Štromberga (@natasha_stromberga).

Izglītības un pašizaugsmes jomas “makro” kategorijā uzvarējusi sertificēta uztura speciāliste Anna Rozīte (@rozite). Par “medium” kategorijas uzvarētāju šajā jomā atzīta blogere un žurnāliste Una Ulme (@unaulme), bet “mikro” kategorijā uzvaras laurus plūcis braukšanas apmācības instruktors Ronalds Burnickis (@ronalds.burnickis).

Mākslas un šovbiznesa jomā par “makro” kategorijas uzvarētāju atzīta aizvadītā gada “Grand Prix” ieguvēja, aktrise Ieva Florence-Vīksne (@ieva_florence), “medium” kategorijas līderpozīcijā ir aktrise Anete Krasovska (@anetekrasovska), bet “mikro” kategorijā par līderi noteikts pašmāju reperis Rolands Čivčs (@rolandsxce).

Modes un stila jomas “makro” kategorijas uzvarētāja ir modes žurnāliste un TV raidījumu vadītāja Maija Silova (@silovamaija), “medium” kategorijas uzvarētāja ir zīmola “M-Couture” dibinātāja Jūlija Malahova (@juliamalahov), bet par “mikro” kategorijas līderi noteikta influencere Kristīne Krišjāne (@im_tinaray).

Sporta un fitnesa jomā “makro” kategorijas uzvarētājs ir Nacionālās hokeja līgas vārtsargs Elvis Merzļikins (@merzly), “medium” kategorijas laureāts ir hokeja uzbrucējs Miks Indrašis (@miksindrasis), bet “mikro” kategorijā uzvarējis jaunais basketbola spēlētājs Artūrs Žagars (@amz.32).

Jomā “Skaistumkopšana” “makro” kategorijas uzvarētājam nekvalificējās neviens no pašmāju sociālo mediju influenceriem. Tikmēr par “medium” kategorijas uzvarētāju šajā jomā kļuvusi grima māksliniece Krista Zvirgzdiņa (@kristazvirgzdina), bet “mikro” kategorijā uzvarējis satura veidotājs Martins Dzenis (@mmartinssdz).

Savukārt šī gada debijas jomā “Sabiedriskā līdzdalība” “makro” kategorijas uzvarētājas titulu ieguva televīzijas žurnāliste Kristīne Garklāva (@kristine.garklava), savukārt par jomas “medium” kategorijas līderi noteikta sabiedriskā un politiskā aktīviste Patrīcija Anna Vavilova (@lovavavilova), bet “mikro” kategorijā uzvarēja televīzijas personība Eva Johansone (@eva.johansone).

Visbeidzot jomā “TikTok” par uzvarētāju atzīts iluzionists, Ginesa pasaules rekordists Edžus Kauķis (@iluzionists_edzus).

Lai noteiktu Latvijas veiksmīgākos influencerus, indeksā izmantota starptautiska, datos balstīta pieeja “Golin Accelerators of Relevance” sadarbībā ar analītikas rīku “HypeAuditor” un vienu no vadošajām pētījumu kompānijām “Norstat”. Indeksā izmantota jauktā metodoloģija, kur sociālo mediju profili vērtēti pēc kvantitatīviem un kvalitatīviem mērījumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI

Ietekmīgāko satura veidotāju sniegumu vērtēja arī neatkarīga žūrijas komanda, kuru pārstāv konkrēto jomu eksperti. Viņu vidū ir šefpavārs Raimonds Zommers, grāmatas “STILS” līdzautore Guna Leiškalne-Rokk, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane, festivāla “LAMPA” producente Lelde Prūse, sporta žurnāla “Sporta Avīze” atbildīgais redaktors Ints Megnis, žurnāla “I’mperfekt” redaktore Laura Lauziniece, dizaina pētniece Sabīne Koklačova, žurnāla “OK!” galvenā redaktore Laila Pastare, ISSP skolas vadītāja Liāna Iveta Beņķe, Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas “Fotogrāfija” vadītājs Alnis Stakle, imidža skolas “Una Style” dibinātāja Una Bernatoviča, dizaina studijas “Mākonis” dibinātāja Anita Grase, uzņēmuma “Olybet” operāciju vadītājs Alvis Kindzulis, mākslas konsultante Ilze Grinberga, izdevniecības “Rīgas Viļņi” valdes priekšsēdētāja Aija Šmidre, RISEBA Reklāmas un sabiedrisko attiecību katedras vieslektore Regīna Ločmele, profesionālās vidusskolas “Victoria” attīstības vadītājs Mārtiņš Korbs un stratēģijas aģentūras “White Label” partnere Tatjana Baranovska.

Sabiedrisko attiecību aģentūras “Golin Riga” influenceru indeksa konferences, paneļdiskusijas un apbalvošanas ceremonijas moderators bija Edgars Kuzmans, tehniskās norises organizēšanā iesaistījās pasākumu telpas “Minox” komanda, kā arī pasākuma producenti un tiešsaistes interaktīvās platformas izstrādātāji “3K Managment”.

FOTO. Karaliene Elizabete II nodevusi savus pienākumus princim Čārlzam. Vai tas nozīmē viņas valdīšanas beigas?
Pēc šķiršanās no dzīvesbiedrēm, visi trīs grupas “Jumprava” Aigari tagad dzīvo vienā lauku mājā
VIDEO. “Tavs ķermenis nav tavs liktenis”: Latvijā dzimusī modele iekaro pasaules slavu par spīti tam, ka viņai amputēta kāja
VIDEO. Rokeris Frīdis par homoseksuālām attiecībām: “Es viņus par pilnvērtīgiem cilvēkiem neuzskatu!”
Kāda būtu NATO tūlītēja atbilde, ja Krievija raidītu raķetes uz Baltijas valstīm? Komentē NBS kapteinis
Ukraiņu partizānu darbība iedzinusi krievos bailes – atzīst Slaidiņš
Trīs mēneši līdz vēlēšanām. “Pārsteigumi var būt ļoti nejauki” – intervija ar Arni Kaktiņu
Atliek minēt, kāpēc sirmgalvim tāds naids pret ukraiņiem, ka gandrīz nonāk cietumā
Varbūt arī Putinu apmierina Madrides NATO samita rezultāti…
Lasīt citas ziņas
Anrijs un Arkādijs – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Fani uzslavē dziedātāju Adeli, kas pārtrauca koncertu, lai palīdzētu grūtībās nonākušam fanam
Tie nav viegli darbiņi! Prinča Viljama un Keitas Midltones trim bērniem mājās ir savi pienākumi
Krievu mediji: Laima Vaikule nekrietni izmanto savu valsti un nemaksā Latvijai nodokļus
FOTO. Smalkajā “pop-up” piknikā līdz rīta gaismai ballējušās slavenības un cilvēki no visas Latvijas
Dziedātājas Samantas Tīnas dzīvē noticis bēdīgs notikums
Trīs mēneši līdz vēlēšanām. “Pārsteigumi var būt ļoti nejauki” – intervija ar Arni Kaktiņu
Tas ir slikti, ļoti slikti, bet viņam ir tiesības tādu viedokli paust. Zariņš par Brieža situāciju
NBS komandieris: Katram Latvijas pilsonim jābūt gatavam aizstāvēt valsti pēc brīvprātības principa
Skatītājs jautā: vai neizskatās tā, ka jau ir sācies Trešais pasaules karš?
FOTO. Karaliene Elizabete II nodevusi savus pienākumus princim Čārlzam. Vai tas nozīmē viņas valdīšanas beigas?
Pēc šķiršanās no dzīvesbiedrēm, visi trīs grupas “Jumprava” Aigari tagad dzīvo vienā lauku mājā
VIDEO. “Tavs ķermenis nav tavs liktenis”: Latvijā dzimusī modele iekaro pasaules slavu par spīti tam, ka viņai amputēta kāja
Neceļam cietumu, bet laižam lejā akcīzes nodokli! – iesaka Šmits
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
VIDEO. Līgavaini pamatīgi izjoko viņa labākais draugs un paša līgava
15:57
Darba devējs nedrīkst diktēt augstskolām, kāds speciālists viņiem piemērots, uzsver Auziņš
15:51
Būsim ārējo parādu verdzībā, valdībai nepadomājot par sekām, norāda Krastiņš
15:50