Ekonomika
Bizness

Noteikti desmit uzņēmumi, kuros darbiniekiem algas maksā vistaisnīgāk1


Lidosta “Rīga”.
Lidosta “Rīga”.
Foto: Zane Bitere/LETA

“Fontes” taisnīgākā atalgojuma maksātāja apbalvošanas ceremonijā otro gadu pēc kārtas

par taisnīgāko atalgojuma maksātāju Latvijā atzīta starptautiskā lidosta “Rīga”.

Otrajā vietā ierindojas “Accenture” Latvijas filiāle, savukārt trešo un ceturto vietu dala “Stockmann” un “Smiltenes piens”, secināts personālvadības konsultāciju un pētījumu kompānijas “Fontes” pētījumā.

Starp “Top 10” uzņēmumiem turpmākajās vietās ierindojas “Swedbank”, SIA “BITE Latvija”, Finanšu un kapitāla tirgus komisija, “Latvenergo”, AS “Latvijas valsts meži” un SIA “RIMI Latvia”.

“Ikdienā strādājot ar uzņēmumiem, ļoti labi redzam, ka visiem darbiniekiem taisnīgu atalgojumu nodrošināt nav vienkārši, it īpaši esošajos tirgus apstākļos, kad gandrīz katrs uzņēmums saskaras ar darbinieku trūkumu. Ir jānovērtē tas darbs, ko uzņēmumi iegulda sekojot līdzi, lai saviem darbiniekiem nodrošinātu taisnīgu atalgojumu,” stāsta “Fontes” pētījuma grupas vadītāja un valdes locekle Anta Praņēviča.

Darba devēju vērtēšana norit vairākos posmos, izvērtējot dažādus kritērijus. Vispirms tiek atlasīti tie uzņēmumi, kur visiem darbiniekiem vienā amatā ir līdzīgs atalgojums. Pēc tam atlasa uzņēmumus, kuri par vienu un to pašu darbu maksā vienlīdzīgi gan sievietēm, gan vīriešiem.

Tika izvērtēta arī atalgojuma konkurētspēja ar darba tirgu – atalgojums nevarēja būt ievērojami zemāks par tirgus tendencēm. Visbeidzot, svarīgi, lai starp augstākā līmeņa vadītājiem būtu gan sievietes, gan vīrieši.

“Arī šogad tirgū novērojama atalgojuma izaugsme. Jāatzīmē, ka sakārtota atalgojuma politika ļauj vieglāk saprast, kuram darbiniekam tiešām vajag celt atalgojumu un kuram atalgojums jau ir adekvāts,” piebilst Anta Praņēviča.

“Fontes” pētījuma dati atklāj, ka 83% darbinieku, kas veic to pašu darbu un kam nav mainījies amats, gada laikā ir saņēmuši lielāku atalgojumu. Salīdzinājumā ar pērno gadu šādu darbinieku skaits ir palielinājies par 6%.

Vidēji gada atalgojums šiem darbiniekiem šogad ir palielinājies par 15%, liecina personālvadības konsultāciju un pētījumu kompānijas “Fontes” veiktais ikgadējais darbinieku atalgojuma pētījums.

Uzziņa:

“Fontes” ir pirmais uzņēmums Baltijā, kas 1991. gadā Tartu, Igaunijā, uzsāka augstākā līmeņa vadītāju atlasi un konsultācijas personāla vadības jomā.

1996. gadā “Fontes” sāka piedāvāt vadītāju atlases un personāla vadības konsultāciju pakalpojumus Latvijā, un kopš 2000. gada “Fontes” sācis sadarbību ar lielāko personāla novērtēšanas kompāniju pasaulē – CEB un pārstāv to Latvijā un Igaunijā.

Saistītie raksti

2013. gadā sāk sadarbību ar pasaulē vadošo personāla vadības konsultāciju kompāniju “Mercer”, kas pārstāvēta vairāk nekā 130 valstīs.

Uzņēmums piedāvā vadītāju atlases, novērtēšanas un koučinga pakalpojumus, sniedz atbalstu darba attiecību izbeigšanas brīdī, kā arī atbalsta organizācijas atalgojuma sistēmu un atalgojuma politikas izstrādē un ieviešanā, veic procesu, funkciju un pienākumu auditus, atalgojuma pētījumus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
DG
Dainis Gašpuitis
Ekonomika
Ekonomists: Darba tirgus joprojām silts
19 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju saņem algu līdz 450 eiro
19 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Lidostas “Rīga” tuvumā taps jauna “Hilton” viesnīca
20 stundas

Lasītākie raksti

ML
Māra Libeka
Latvijā
Ārvalstu pensiju saņēmēji – privileģētāki? Kāds būs ar nodokli neapliekamais minimums
3 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Uz kurieni cielaviņas solī aizsteidzās Aldermane, kurp aizvalsē Stepaņenko pāris
3 stundas
EK
Elīna Kondrāte
Praktiski
“Sauksim par Latviju!”: Vai ir kādi ierobežojumi, izvēloties bērnam vārdu?
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Miris pēdējais PSRS maršals Dmitrijs Jazovs
50 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Merzļikinam trauma, Balceru izsauc uz NHL
50 minūtes