Papule: Būtu grēks apgalvot, ka ārpus lielajām pilsētām dzīvo mazāk gudri bērni 11

Pastāv mīts, ka mazajās skolās ir zema zināšanu kvalitāte, bet – tam tā nevajadzētu būt? Vaicā TV24 raidījuma “Dienas personība ar Veltu Puriņu” vadītāja.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 93
Lasīt citas ziņas

“Šo etapu esam izslimojuši. Un tie skolēni, kas uzrāda šobrīd starptautiskās olimpiādēs augstus rezultātus, nebūt nav mācījušies Rīgā, bet nākuši no reģioniem un mazām skolām. Tādu faktu un apliecinājumu tam nav, tāpēc būtu grēks to apgalvot, ka ārpus lielajām pilsētām nedzīvo gudri bērni,” tā atbildēja Evija Papule, pedagoģe.

“Tieši pretēji, runājot par dažādu tehnoloģiju pieejamību mācībās, parādās kāds cits paradokss – skolēnu skaitam būtu jābūt mazākam, ja gribam personalizēti mācīties un organizēt pašvadītu mācību procesu, kas tagad ir moderni un kas būtu atbilstīgi skolēnu vēlmēm. Bet skolās, ja drīkst tā teikt, nedrīkst būt klases izmērs pret skolēnu skaitu primārais.”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Par skolēnu-skolotāju proporciju pēc Covid-19 starptautiski runā maz. Mēs mazliet, veidojot resursu pārdali, koncentrējamies uz lietām, kas bija aktuālas pirms pieciem gadiem, bet tagad vajadzētu pievērsties ES fonu sadalei tām skolām, kurās ir garantija, ka arī pēc gadiem būs pietiekams skolēnu skaits. Tāpat svarīgi būtu mācību vidi darītu pieejamu Ārī attālāk dzīvojošajiem, jo vadāt katru dienu bērnus, nav resursu efektīva izmantošana.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.