Kad skolēnam ir pēdējais brīdis izvēlēties studiju virzienu? 6

„Tagadējais mācību saturs aicina skolēnu jau pēc 9. klases, sniedzot dokumentus vidusskolā, izdarīt savu izvēli, kurā virzienā viņš dosies. Tas ir ļoti atbildīgs lēmums, un dažkārt lēmumu kļūt par ārstu skolēni pieņem tikai 12. klasē,” teic RSU Tālākizglītības centra Ķīmijas sagatavošanas kursa pasniedzēja Laura Fjodorova, kura iepriekš ilgus gadus strādājusi par ķīmijas skolotāju Āgenskalna valsts ģimnāzijā.

Reklāma
Reklāma
Ukrainas izlūkdienesta pārstāvis: Krievijas varētu ieņemt Baltijas valstis septiņu dienu laikā
TV24
“Mēs ceram uz taisnību!” Sabiedrība sašutusi par soda apmēru ārstam, kura dēļ mira jauna sieviete 50
Dronu uzbrukumi naftas pārstrādes rūpnīcām Krievijā ir panākuši neiedomājamo – pasaules lielākajai naftas valstij sāk pietrūkt benzīna
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā „Studijas rītdienai. Par aktuālo augstākajā izglītībā” taujāta, vai 12. klasē būtu jau par vēlu izlemt studēt medicīnu, pasniedzēja bilst: „Tagad lēmums ir jāpieņem ātrāk, lai spētu sagatavoties iestājeksāmeniem. Manuprāt, mūsdienas prasa ne tikai ātru rīcību, bet arī savlaicīgi padomāt par to, kas tu gribi kļūt. Vari izvēlēties, piemēram, ķīmiju, fiziku un matemātiku, pat īsti nepadomādams par to, kas tu gribi būt. Tev šie priekšmeti noder gandrīz visur. Vienīgā problēma, kas ir mūsdienu jaunietim – ja nu viņš ir izvēlējies šos eksaktos priekšmetus, bet vidusskolas laikā pēkšņi nonāk pie atziņas, ka tomēr sociālās zinības ir viņa lauciņš, tad ko darīt ar eksāmeniem… Bet es domāju, ka šis jautājums lēnām tiks atrisināts, jo šis ir pirmais gads, kad būs šie augstākā līmeņa kursu eksāmeni.”

Rīgas Stradiņa universitātes piedāvātie sagatavošanas kursi centralizētajiem eksāmeniem, protams, skolēnam, nav garantija, ka viņš droši iestāsies augstskolā, taču tie var sniegt būtisku palīdzību. „Mēs kursos akcentējam tā saucamos eksāmenu indikatorus. Tās ir tēmas un jautājumi, kas ir norādīti pie centralizētā eksāmena ķīmijā, fizikā, bioloģijā vai vēl kādā citā priekšmetā. Tie ir programmas jautājumi. Mēs nemācām visu padziļināto kursu, piemēram, „Ķīmija 2” vai „Bioloģija 2”, jo mums tam nav laika,” apmācību būtību klāsta Fjodorova. „Kursi var palīdzēt, jo pie mums nāk mācīties arī tie, kuri jau pirms vairākiem gadiem vai pat gadu desmitiem ir beiguši vidusskolu, bet, protams – kursi nav panaceja. Tajos mēs saliekam akcentus uz tēmām, bez kurām patiešām nevar iegūt cienījamu rezultātu eksāmenā. Un, lai iestātos Stradiņa universitātē studēt medicīnu, rezultātam bioloģijā un ķīmijā ir jābūt cienījamam.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.