Foto: Ivars Soikāns/LETA

Kaut kas tāds, kas notika Olgas mājās, redzēts tikai šausmu filmās… Vīrietim par dubultslepkavību – mūža ieslodzījums 0

Ritvars Raits, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies 5
Lasīt citas ziņas

Rīgas rajona tiesa atzinusi par vainīgu un sodījusi ar mūža ieslodzījumu Jevgeniju S. par divu cilvēku noslepkavošanu. Savā pēdējā vārdā apsūdzētais pauda, ka neesot izdarījis šo noziegumu. Lai arī slepkavības laikā aiz rokas vīrietis pieķerts netika, diez vai kādam no procesa dalībniekiem bija šaubas par to, ka viņš melo.

Asiņainie notikumi risinājās 2020. gada 22. novembra vakarā ap pulksten 19 Olaines pagasta Vaivadu ciemā. Valsts apsūdzību šajā kriminālprocesā uztur prokurore Jekaterina Kušakova, kura, vadoties no liecinieku liecībām un citiem pierādījumiem, restaurēja notikumu gaitu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šajā vakarā pie savas bijušās sievas Olgas atbraucis Jevgenijs, lai atvestu abu kopīgo bērnu – meitiņu, kura savā dzimšanas dienā bija ciemojusies pie tēva.

Vīrietis jau pirms došanās uz Vaivadiem bijis ļoti nikns uz Olgu, jo viņa bija aizmirsusi meitiņas dzimšanas dienā piezvanīt bērnam, lai apsveiktu.

Vīrieša dusmas vairoja todien lietotais alkohols, bet īstu agresijas lēkmi viņam izraisīja tas, ko viņš pa logu ieraudzīja mājas iekšienē – pie Olgas viesojās divi Jevgenijam sveši vīrieši. Arī šī kompānija lietoja alkoholiskos dzērienus.

Vispirms Jevgenijs slepus nofilmēja uzdzīvotājus. Tieši tobrīd starp iereibušajiem vīriešiem izcēlies strīds, vārdu pārmaiņa. Video viņš bija pārsūtījis paziņām, lai nodemonstrētu sava bērna mātes amorālo uzvedību.

Divus sacērt ar cirvi, trešais aizbēg

Jevgenijs, kurš, kā izskanēja tiesā, jau kopdzīves laikā ne reizi vien bijis pret Olgu gan ļoti greizsirdīgs, gan tikpat agresīvs, izdarīja neiedomājamo. Apsūdzības ieskatā vīrietis devās atpakaļ, pa ceļam paķēra cirvi, ieskrēja mājā un uzbruka cilvēkiem.

Jevgenijs sitis ar rokām, spēris ar kājām, cirtis ar cirvi, kur vien pagadījās. No Jevgenija cirvja sitieniem jau uzreiz mira Vitālijs. Ne mazāk smagi ievainojumi tika nodarīti pašai sievietei. Trešajam vīrietim – Denisam, lai arī viņš bija pamatīgi piedzēries, – izdevās izglābties.

Viņš vienās zeķēs izskrējis no mājas, bēdzis ļoti ilgi, skriedams cauri mežiem un garām ciemiem, līdz nonācis 25. autobusa galapunktā.

Tur klauvējis pie veikala durvīm, lūgdams palīdzību, lai viņš varētu nokļūt mājās.

Nav izskaidrojams, kādi vēl instinkti vadīja Denisu, bet viņš par notikušo nepateica nedz apsardzes firmas darbiniekiem, nedz arī policistiem, kuri ieradās pie viņa. Vīrietis, nezinādams, kur atrodas, tikai palūdzis, lai policisti aizved viņu mājās. Tiesā viņš skaidroja, ka par slepkavību noklusēja, jo esot neiedomājami pārbijies. Kaut ko tādu, kas notika Olgas mājā, viņš agrāk esot redzējis tikai šausmu filmās.

Tā kā Deniss par notikušo nevienam neko nepateica, Olga, kura pēc uzbrukuma ar cirvi brīnumainā kārtā vēl bija dzīva, savu asiņu peļķē bezsamaņā nogulēja līdz pat nākamās dienas vidum. Cilvēki, kuri atrada pusdzīvo Olgu un Vitālija līķi, konstatēja, ka, iespējams, ar to pašu cirvi sakropļots arī Olgas šarpeja šķirnes suns. Tas, ka Deniss neizsauca palīdzību, pēc tam pamatīgi atspēlējās viņam pašam – tieši viņš šajā krimināllietā kļuva par pirmo aizdomās turamo. Aizdomas par viņa vainu pastiprināja arī Jevgenija izplatītais video, kurā bija redzams Denisa strīds ar Vitāliju.

Stāsta par savu noziegumu

Tomēr izmeklētāji nonāca uz īstā noziedznieka pēdām. Jevgenijs pēc slepkavības gājis atpakaļ pie mašīnas, ar kuru atbrauca uz Olaines pagastu. Mašīnā viņu gaidīja meitiņa un jaunā sieva, kura sēdēja pie stūres. Jevgenijs nespēja savaldīt savas dusmas, sastrīdējās ar sievu, nolauza mašīnai spoguli. Sieva apvainojās un kopā ar Jevgenija meitiņu aizbrauca mājās, vīru atstādama Vaivados.

Iereibušais vīrietis gribējis kādam izkratīt sirdi, tāpēc piezvanījis kādam savam draugam un izstāstījis visu, ko ārprāta lēkmē pastrādājis.

Draugs nebija gatavs uzņemties smaga noziedzīga nodarījuma slēpšanu, tāpēc liecināja gan pirmstiesas izmeklēšanā, gan tiesā. Jevgenijs tika aizturēts 2020. gada 25. novembrī un kopš tā laika atrodas apcietinājumā.

Starp citu, Deniss nav vienīgais, kuram bija iespēja paziņot par Vaivadu ciemā notikušo asiņaino traģēdiju. Kā izskanēja tiesas sēdē, vēl tajā pašā vakarā Olgas māju, meklēdami Jevgeniju, esot apmeklējuši viņa tēvs un jaunā sieva.

Viņi nevarēja neredzēt divus asinīs mirkstošus ķermeņus, tomēr palīdzību neizsauca, tā vietā abi devās projām. Tiesas debašu laikā viens no cietušo pārstāvjiem pat lūdza tiesu pieņemt blakuslēmumu par to, vai šīs abas personas par cietušās Olgas atstāšanu bezpalīdzības stāvoklī nebūtu saucamas pie atbildības. Saīsinātajā spriedumā tāds blakuslēmums pieminēts gan netika.

Četrdesmit gadus vecā Olga pēc gūtajām smagajām traumām tā arī vairs neatkopās. Pēc vairākām operācijām viņa tika izrakstīta no slimnīcas. Nav zināms, kādēļ, bet policijas izmeklētājs viņu nopratināt nepaspēja, un 2021. gada 5. janvārī Olga mira. Sieviete par piedzīvoto uzbrukumu bija pastāstījusi gan draudzenēm, gan vecākajam dēlam. Viņa bez šaubīšanās visiem apgalvoja, ka cilvēks, kurš 22. novembra vakarā ar cirvi uzbruka viņai un Vitālijam, bija Jevgenijs.

Prokurore un tiesnese vienprātīgas

Prokurore Kušakova debašu runā lūdza tiesu atzīt Jevgeniju S. par vainīgu dubultslepkavības izdarīšanā un suņa sakropļošanā, piespriežot viņam mūža ieslodzījumu.
SAISTĪTIE RAKSTI

Prokurores un tiesneses viedokļi šajā jautājumā sakrita pilnībā. Tiesnese Baiba Ābele, ņemot vērā divus apsūdzētā atbildību pastiprinošus apstākļus (alkohola reibums nozieguma izdarīšanas brīdī un apzināti nepatiesu liecību sniegšana tiesā), nosprieda, ka viņš sodāms ar mūža ieslodzījumu un probācijas uzraudzību uz trīsarpus gadiem. Saskaņā ar tiesas spriedumu no Jevgenija tiks piedzītas teju 200 tūkstošu eiro kompensācijas par labu cietušajiem.

Protams, tas bija tikai pirmās instances tiesas spriedums. Jevgenijam vēl ir tiesības apelācijas kārtībā to pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies 5
VIDEO. Slaidiņš: Lai Ukraina gūtu uzvaras, nevajag celt “gaisa pilis” ilgtermiņā 5
Krievijas sasniegumi starptautiskajā izstādē “Armija’2022” – dārgi “nomaskēti” ķīniešu ražojumi vai noraidīti padomju izgudrojumi 64
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
Menģelsone uzsver: nedrīkst pieļaut “Nord Pool” biržas spekulācijas 83
VZD ziņo par darījumiem ar privātmājām Rīgā un Pierīgā 2022. gada 1.pusgadā: cenas augušas vidēji par 20%, reģistrēts par 37% mazāk darījumu nekā pērn
VIDEO. Neiztīrītas gultnes dēļ jau divus gadus burāšanai slēgta Jūrmalas osta, bet ostas pārvaldnieks tik aizbildinās 3
VIDEO. Slaidiņš: Lai Ukraina gūtu uzvaras, nevajag celt “gaisa pilis” ilgtermiņā 5
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
23:35
1942. gada 19. augustā. Djepes katastrofa
23:30
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 19. augustā
23:25
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Zelenskis ar Gutērrešu apspriedis arī Krievijas piekopto kodolšantāžu Zaporižjes AES. Putins piekritis ielaist ekspertus 35
“Attīstībai/Par!” rosinājusi koalīcijā nemarinēt LNG termināļa būvniecības projektu, lai Latvija neatpaliktu no kaimiņvalstīm 34
Ēriks Loks, Ieva Akuratere un Āris Ziemelis ielūdz uz “Dziesminieku dienām Sēlijā”
FOTO: Ieskaties spēlfilmas “Mīlulis” filmēšanas aizkulisēs ar Kārli Arnoldu Avotu galvenajā lomā
Tanku biatlons Krievijā kā samērā absurda disciplīna
Krāpnieki pielieto jaunu triku – uzdodas par policijas darbiniekiem, lai izmānītu naudu 4
Lokdauni izraisījuši vairāk nāves gadījumu nekā Covid-19 vīruss, atzīst pētnieki. Neatliekamā medicīniskā palīdzība kļūst neaizsniedzama Lielbritānijā 8
VIDEO. “Čuk čuk čuk!” Ministrs Linkaits dzimšanas dienā soctīklotājus pārsteidz ar amizantu dziesmu 24
FOTO. Kāda sena tradīcija pat vēl mūsdienās britu karaliskajai ģimenei pusdienās liedz izmantot vienu galda piederumu 11
Sestdien Kurzemē iespējams pērkona negaiss, karstums līdz pat 30 grādiem 2
Ogrēnieši netiek uz darbu, pie ārsta un uz bērnudārzu, bet ATD līgumu ar “Liepājas Autobusu parks” lauzt negrasās
LVM padome noraida bažas par AS “Latvijas valsts meži ” valdes locekļu atlases neatbilstību tiesiskajam regulējumam un aicina uz konstruktīvu dialogu
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs