Par ko liecina “Luminor” bankas pārdošana? “Tas nav galvenais! Galvenais ir tas, kas to nopirks!” 74

ASV investīciju kompānija “Blackstone” gatavojas pārdot Baltijas valstīs strādājošo banku “Luminor Bank”, vēsta lietišķo ziņu aģentūra “Bloomberg”. Tā raksta, ka par bankas pārdošanu “Blackstone” apspriežas ar konsultantiem un darījums varētu notikt jau šogad.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
RAKSTA REDAKTORS
“Līdzi ņemot omīti, mums šis brauciens izmaksās 112 eiro” – apmeklētāji jautā, kāpēc “Avārijas brigādes” parkā ir tik dārga biļete
Lasīt citas ziņas

Pēc “Bloomberg” vēstītā, vēlas, lai potenciālā pārdošanas cena būtu 1,2 reizes lielāka par uzņēmuma bilances vērtību. “Luminor” bilances vērtība 2022.gada beigās bija 1,6 miljardi eiro, raksta “Bloomberg”. Pēc aktīvu apmēra “Luminor Bank” filiāle Latvijā ir ceturtā lielāka banka Latvijā.

Signāls par iespējamu aiziešanu no banku sektora vai īpašnieku maiņu – kas tas ir par signālu? Šādu jautājumu TV24 raidījums “naudas cena” uzdeva Valdim Siksnim, pensiju pārvaldītāja INDEXO valdes priekšsēdētājam.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tas faktiski nav nekāds signāls. “Luminor” īpašnieki ir riska kapitāla, privāta kapitāla fonds “Blackstone” gan ar citiem partneriem. Viņu biznesa modelis ir pirkt uzņēmumus, attīstīt tos un pārdot pēc tam pēc 5-6-7 varbūt 8 gadiem, sacīja Siksnis.

Viņš uzskata, ka “Blackstone” par savu nodomu eventuāli šo banku pārdot jau runāja tās iegādes brīdī. “Tā kā tas nav nekāds pārsteigums un tas nav jāinterpretē kā kaut kāds signāls. Signāls būs tas, cik viņiem veiksmīgi viņiem izdosies šī pārdošana.”

Ja pārdošana izdosies ļoti labi, būs liela interese, būs augsta cena, tas būs pozitīvs signāls. Savukārt, ja interese no potenciālajiem pircējiem nebūs vai būs zema, tad tas drīzāk būs negatīvs signāls, tā uzskata banku speciālists.

Savukārt Arvils Ašeradens, finanšu ministrs (JV), norādīja, ka: “Tā ļoti normāla situācija riska kapitālā. Brīdī, kad ir bankai ļoti augsti peļņas rādītāji, meklēt potenciālos pircējus. Šobrīd visi rādītāji ir zenītā. Svarīgākais šobrīd ir tas, kas šo banku nopirks.”

Projektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Naudas cena” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.