Foto – Shutterstock.com

Viena no mīlestības atslēgām – cieņa. Kā to sievietes acīs iemantot vīrietim? 2

Par jūtu ķīmiju, mīlestības būtību un tās dažādajām izpausmēm runāts daudz un bieži. Piemēram, slavenais rakstnieks Frederiks Beigbeders uzskata, ka mīlestības noilgums ir trīs gadi – pēc tiem šīs netveramās jūtas zūd, aiz sevis atstājot vien pieraduma spēku. Tomēr šo viedokli apgāž neskaitāmi citi apgalvojumi un arī piemēri no dzīves, kas apliecina – kaislīga mīlestība reizēm var ilgt arī gadu desmitiem ilgi.
Jāpiebilst, ka viedokļi par to, kā tad nezaudēt mīlestību attiecību neizbēgamajā ikdienas rutīnā, starp sievietēm un vīriešiem atšķiras. Taču arguments, kas vieno abas puses, viennozīmīgi ir savstarpējās cieņas pieminēšana.

IE
Ināra Egle
Ziņas
Pēc Zolitūdes traģēdijas Pavļuts neuzņēmās atbildību un krita visa valdība. Vai vēsture atkārtosies? 125
8 stundas
LE
LETA
Ziņas
Slimnīca atklāj, ar kurām vakcīnām potējušies Covid-19 pacienti, kas ir nonākuši stacionārā 155
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Sistēmā, ko Latvija ievieš, ir robi, kas veicina vīrusa izplatību.” Ģirģens par mājsēdes un citu ierobežojumu efektivitāti 36
9 stundas
Lasīt citas ziņas

Kā zināms, cieņu un lojalitāti nav iespējams iemantot īsā mirklī nevienās partnerattiecībās, un arī sievietes un vīrieša kopdzīve nav izņēmums. Šoreiz vairāk runāsim par cieņu, ko sieviete jūt pret vīrieti, un to, cik tā ir būtiska laimīgas ikdienas nodrošināšanā un savstarpējās saiknes nezaudēšanā.

Lūk, veidi, kā vīrietim iemantot sievietes cieņu, vienlaikus stiprinot savstarpējās attiecības un uzlabojot spēju vienam otru saprast – iespējams, pat no pusvārda.

Pirmkārt, vajag cienīt sevi

CITI ŠOBRĪD LASA

Ir neiespējami cienīt kādu, kurš neciena pats sevi. Taču mūsu ikdienā sastopamies ar neskaitāmiem cilvēkiem, kuri par sevi it kā rūpējas, mīl sevi, cenšas apmierināt savas vajadzības un ambīcijas, un tomēr – neciena sevi. Kā tad uzminēt, vai nemaldāmies un sevi patiešām cienām? Atbilde ir vienkārša – cilvēki, kuriem piemīt šī īpašība, rīkojas taisnīgi, domā objektīvi un paliek uzticīgi savam viedoklim un vērtībām, neraugoties uz iespējamu sabiedrības spiedienu un citiem faktoriem.

Savstarpējās attiecībās šī pašcieņa un spēja būt lojāliem, pirmkārt, pret sevi, ir viens no saskanīgas un laimīgas kopdzīves stūrakmeņiem. Turklāt tā, kā zināms, mūs arī padara krietni pievilcīgākus partneru acīs, vai ne?

“Es vienmēr esmu lūkojusies pēc vīrieša, kurš būs pašpietiekams. Paliks uzticīgs sev un saviem spriedumiem, neļaujot ārējai ietekmei sagrozīt sev galvu. Noteikti nespētu būt kopā ar kādu, kuram nav mugurkaula – esmu sastapusies ar šādiem vīriešiem, un rezultāts vienmēr bijis vienāds. Pēc neilga laika kļūst skaidrs, ka mums nav viens ceļš ejams, jo, kamēr es vados pēc savas intuīcijas un iztieku ar savu kompasu un karti, mīļotais jau paguvis iztaujāt desmitiem cilvēku, kā likums, ieklausoties, piemēram, mātes uzskatos un tos pārņemot kā savējos. Ja vīrietis ir viegli iespaidojams, kopdzīve ar viņu nebūs iespējama. Kā tādu vispār var cienīt?” Marta (25), sabiedrisko attiecību speciāliste.

Nē – pazemojumiem, jā – prasmīgai kritikai!

Nav noslēpums, ka sievietes bieži vien krietni jūtīgāk uztver kritiku un nevainojami saskanīgās attiecībās nedzīvo neviens pāris. Mūsu pasaules uztvere ir visnotaļ atšķirīga, tāpēc nesaskaņas dažādās situācijās rodas gluži dabiski. Svarīgākais vīriešiem, sastopoties ar šādiem brīžiem, ir atcerēties, ka viņa mīļotā ir viņa dārgums, tāpēc domstarpību risināšanā nekādā ziņā nav atļauts aizskart mīļotās cieņu. Nereti tas var notikt gluži neapzināti, taču, mērķtiecīga partneres aizskaršana un sāpināšana sēs aizvainojumu, kas laika gaitā iznīcinās savstarpējo paļāvību un sievietē mītošo cieņu pret partneri.

Starp citu, aizrādot partnerei par viņas rīcību vai uzskatiem, noteikti nevajadzētu kritizēt viņas personību. Pašcieņa ir viena no lielākajām sievietes vērtībām, tāpēc, to sargājot, reizēm varam spert arī neapdomīgus soļus. Lai to novērstu, kritiku velti konkrētiem darbiem, vārdiem vai rīcībai, kas sievietei ļaus savu būtību distancēt no ausīm ne vienmēr tīkamajiem vārdiem un objektīvo kritiku uztvert ar vēsu prātu.

Par varoņdarbiem gultā labāk klusēt

Mūsdienās liela seksuālā pieredze vairs nebūt nav retums – tieši otrādi, vīriešiem tā it kā piešķir zināmu vērtību, vīrišķību un valdzinājumu. Iespējams, sava daļa taisnības šai apgalvojumā ir, jo, tiekoties ar daudzām sievietēm, vīrietim viņa gūtā pieredze viennozīmīgi noderēs, veidojot attiecības ar nākotnes partneri. Tomēr ieguvēji būs tie, kuri savu pieredzi un zināšanām lieki neplātīsies. Pirmkārt, daiļais dzimums patiešām novērtē vīrieša spēju saglabāt diskrētumu, otrkārt – teju katrs ir dzirdējis teicienu “Ar muti Rīgā, ar darbiem – aizkrāsnē”…

“Vīrieši, kuri atklāti runā par savu intīmo pieredzi, man liek no viņiem nekavējoties novērsties. Galvā vienmēr iezogas doma – lai cik jauks viņš nešķistu, ja mēs izšķirsimies, tad nākamā, kura tiks pieminēta šajos pikantajos stāstiņos, būšu es. Nē, paldies!” Santa (30), strādā bankā.

Spēja piekāpties un atzīt savas kļūdas

Daļa vīriešu nekad neatzīst savas kļūdas un misēkļus, jo no visas sirds tic, ka šāda rīcība mazinās viņu vīrišķību un īstam vīrietim ir jāpastāv par savu viedokli, lai tur vai kas! Protams, ir grūti atzīt savu vājumu vai nezināšanu, tomēr tieši šīs īpašības mūs dara cilvēcīgus un arī krietnu valdzinošākus un patīkamākus apkārtējiem. Un sievietes nav izņēmums.

Teju katra daiļā dzimuma pārstāve piekritīs apgalvojumam, ka krietni vieglāk attiecības veidojas ar vīriešiem, kuri nebaidās atklāt savu vājumu un spēj būt godīgi. Starp citu, tieši atklātība visbiežāk tiek pieminēta kā viena no iekārojamākajām īpašībām potenciālajā partnerī. Iespējams, mūs valdzina vīrišķīgi mačo tipa vīrieši, tomēr tieši ar jaukajiem puišiem, uz kuriem uzdrošināmies paļauties un ar kuriem varam runāt atklāti, vēlamies apprecēties.

Tiešas valodas runāšana

Lai gan mums no tiesas nepatīk dzirdēt kritiku, tiešu valodu un atklātību sievietes novērtē krietni augstāk nekā melīgus glaimus. Valda uzskats, ka sieviete ir sava vīrieša spogulis, un otrādi. Tāpēc tie vīrieši, kuri spēs izcelt partneres labās īpašības un mazināt trūkumus, viennozīmīgi būs ieguvēji. Turklāt šāda sievietes personības izaugsme veicinās ar paša vīrieša panākumus gan privātajā, gan profesionālajā dzīvē.

“Kad sāku tikties ar Aldi, dzīvoju neveselīgu dzīvesveidu. Smēķēšana, izklaides, paviršība pret sevi uztura izvēlē… Fiziskās aktivitātes? Kas tās tādas? Šāda dzīves uztvere bija rezultāts nomāktībai, ar ko cīnījos pēc iepriekšējās šķiršanās. Savukārt neveselīgā ikdiena, gluži likumsakarīgi, neļāva justies laimīgai un dzīvot ar pilnu krūti arī tad, kad jau biju tikusi pāri šķiršanās sāpēm. Tas bija nebeidzams riņķa dancis, ko pamazām sāku uztvert kā normu. Taču Aldis man parādīja, ka var dzīvot citādi – par sevi rūpējoties un sevi lolojot.

SAISTĪTIE RAKSTI

Vispirms viņš atklāti pateica, ka izniekoju savu skaistumu un bojāju veselību. Zaudējot liekos kilogramus un ieviešot dažas korekcijas savā ikdienā, es ne tikai kļūtu starojošāka, bet, pats galvenais, veselāka. Pēc tam viņš arī ieviesa šīs izmaiņas, kas sakārtoja manu ķermeni, un tad izdziedēja garu – es ne tikai iemācījos sevi atkal mīlēt, bet arī atbrīvojos no egoisma, kas bija sagrāvis manas iepriekšējās attiecības. Nu dzīvoju dzīvi vēl neredzētā tās kvalitātē un par to Aldim būšu pateicīga mūžam,” Ieva (28), biroja administratore.

 

Raksta tapšanā izmantota informācija no Womanitely.com

 

http://www.delfi.lv/vina/veseliba/

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Viņš jutās bezpalīdzīgs….”: princis Harijs esot bijis panikā, uzzinot, ka vecmāmiņa Elizabete II atrodas slimnīcā 11
3 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
“Varbūt es tev patīku, bet tu nezini kā to izrādīt?!”: pēc TV kanāla slēgšanas Žaklīna Cinovska soctīklos “iekož” NEPLP padomes priekšsēdētājam Ivaram Āboliņam 40
3 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Ziņas
Princese Mako apprec vienkāršu puisi, atsakās no miljoniem un sašķeļ Japānas sabiedrību 2
6 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Klajā nācis jauns latviešu seriāls: lomās populāri aktieri un vairākas pašmāju slavenības
1 stunda
IE
Ināra Egle
Ziņas
Pēc Zolitūdes traģēdijas Pavļuts neuzņēmās atbildību un krita visa valdība. Vai vēsture atkārtosies? 125
8 stundas
LE
LETA
Ziņas
Slimnīca atklāj, ar kurām vakcīnām potējušies Covid-19 pacienti, kas ir nonākuši stacionārā 155
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Sistēmā, ko Latvija ievieš, ir robi, kas veicina vīrusa izplatību.” Ģirģens par mājsēdes un citu ierobežojumu efektivitāti 36
9 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Pārmaiņas var skart ikvienu. Šoreiz – arī tevi! Horoskopi 28.oktobrim
21 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Covid-19 kā degviela propagandai: krievi Latvijā sadzīti dzīvot pārblīvētos geto rajonos, tāpēc inficējas daudz vairāk 95
6 stundas
Lasīt citas ziņas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. The Ludvig atgriezies mūzikā ar jaunu vārdu un brīnišķīgu dziesmu 3
4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
No hercogienes par ASV prezidenti: Megana Mārkla turpina strādāt pie saviem ambiciozajiem plāniem 21
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
“Šis cilvēks ir ļauns un, iespējams, mentāli slims”: deputāts Artuss Kaimiņš brīdina par Gobzemu 96
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Estrādes mūzikas zvaigzne Žoržs Siksna ar sievu iepazinies, kad viņai bija 16 gadi 16
1 diena
Raivis Šveicars
Ziņas
Ar dažādām krāpnieku shēmām saskārusies virkne Latvijas slavenību. Finansiāli tiek apkrāpti tie, kas viltus reklāmām uzķeras 13
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Vakar Latvijā sasniegts Covid-19 mirušo upuru rekords 97
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Policija pārbaudīs izskanējušo informāciju par Cimdaram, iespējams, viltoto Covid-19 sertifikātu
11 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Pēcpusdienā gaiss iesils līdz +15 grādiem. Laika prognoze piektdienai
2 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
“Nav morāla, tiesiska pamata prasīt no citiem, ja pats dara citādāk.” Judins par izņēmumiem obligātajā vakcinācijā 45
3 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
“Varbūt es tev patīku, bet tu nezini kā to izrādīt?!”: pēc TV kanāla slēgšanas Žaklīna Cinovska soctīklos “iekož” NEPLP padomes priekšsēdētājam Ivaram Āboliņam 40
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Tiesībsargs: Vakcinēt nevar piespiedu kārtā, bet valsts var ieviest obligātu vakcinācijas politiku 125
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Bijusī Saeimas priekšsēdētāja par amatpersonu algu pieaugumu: Tas ir politiķu nihilisms pret sabiedrību! 2
54 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Klajā nācis jauns latviešu seriāls: lomās populāri aktieri un vairākas pašmāju slavenības
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
Tirgotāju asociācija: Valdība mūs soda, ka pie mums strādā nevakcinēti cilvēki 63
22 stundas
AL
Anda Līce
Ziņas
Anda Līce: Dodas pie veterinār­ārstiem pēc attārpošanas zālēm kā Covid-19 apturēšanas līdzekļa – kas notiek cilvēku galvās? 55
18 stundas
LA
LA
Ziņas
FOTO. Tukši spokainās Rīgas ielas. Kā galvaspilsēta izskatās komandantstundā 27
16 stundas
DB
Dace Bumbiere
Stāsti
Iespējams, ūdens nemaz neeksistē! Respektablu zinātnieku paziņojums raisa jautājumu “jūru” 42
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Pret stulbo arī paši dievi cīnās veltīgi!” Šadurskis uzskata, ka skolotāju atklātajai vēstulei vieta miskastē 336
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Morozovs: Ir jāapvienojas un jāaizmirst par etniskiem jautājumiem. Slimība nevienu nešķiro pēc valodas 69
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. The Ludvig atgriezies mūzikā ar jaunu vārdu un brīnišķīgu dziesmu 3
4 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
“Šis cilvēks ir ļauns un, iespējams, mentāli slims”: deputāts Artuss Kaimiņš brīdina par Gobzemu 96
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Slimnīca atklāj, ar kurām vakcīnām potējušies Covid-19 pacienti, kas ir nonākuši stacionārā 155
1 diena
LE
LETA
Ziņas
EP Juridiskā komiteja iesaka atcelt eiroparlamentārieša Ušakova parlamentāro imunitāti
15:31
LE
LETA
Ziņas
Pēcpusdienā gaiss iesils līdz +15 grādiem. Laika prognoze piektdienai
15:23
LE
LETA
Ziņas
Policija pārbaudīs izskanējušo informāciju par Cimdaram, iespējams, viltoto Covid-19 sertifikātu
15:14