Praktiski
Sadzīve

Pašizolācijā ilgi neesi “kustinājis” auto: 6 padomi, kam jāpievērš īpaša uzmanība pirms sēdies pie stūres0

Foto: pexels

Veselības krīzē pašizolācijā nonāca gan cilvēki, gan viņu auto, jo, protams, vairāk bija jāpaliek mājās un izbraukt sanāca retāk. Atsākot aktīvāku kustību, ir būtiski rūpēties ne vien par savu, bet arī par sava spēkrata veselību, lai nelielas vainas nekļūtu par lielām problēmām, atgādina Norde auto servisa eksperti.

Pēc ilglaicīgas automašīnas nelietošanas ir vairākas lietas, kurām būtu jāpievērš uzmanība, tāpēc ar praktiskiem padomiem dalās “Norde”, Nissan oficiālā pārstāvja, auto servisa vadītājs Mārtiņš Mālnieks.

1. Pārbaudiet auto akumulatoru

Auto akumulatora baterija, jeb akumulators varētu likt par sevi manīt pirmā, jo pēc ilgākas spēkrata nelietošanas, tā uzlādes līmenis varētu būt krities. Iespējams, pat nevarēsiet iedarbināt auto.
“Tāpēc, ja auto tik tiešām ir bijis “dīkstāvē”, tad pirms došanās izbraukumā, Jums iespējams vajadzēs ieplānot laiku akumulatora uzlādei,” piebilda Mālnieks.

2. Ļaujiet dzinējam pierast pie darba režīma

Pēc dzinēja iedarbināšanas ļaujiet tam kādas 5-10 minūtes vienkārši padarboties, lai spēkrata dzinējs un citas automašīnas vadības sistēmas adaptējas. Pēc tam, it īpaši ar dīzeļa dzinējiem aprīkotas automašīnas, vēlams sākumā pabraukt tā, lai dzinējs izmantotu visu apgriezienu diapazonu.

3. Pārliecinieties par redzamību jebkuros apstākļos

Pārbaudiet automašīnas ārējā apgaismojuma darbību un logu tīrītāju slotiņas. Ilgāku laiku nelietotām slotiņām mēdz sakalst vai saplaisāt gumija un tās neveic pilnvērtīgi loga notīrīšanu, tāpēc, iespējams, pēc garākas dīkstāves tās vajadzēs nomainīt.

4. Pārliecinieties, ka riepas ir kārtībā

Riepas ir viens no svarīgākajiem elementiem, kas atbild par auto drošību, jo tā ir vienīgā automašīnas daļa, kas saskaras ar ceļa virsmu. “Es gribētu cerēt, ka nu jau visi autobraucēji ir paguvuši nomainīt ziemas riepas uz vasaras riepām, jo no 1.maija pārvietoties ar radžotām ziemas riepām ir aizliegts. Nākamais solis – pārliecināties, ka vasaras riepās ir atbilstošs spiediens. Tas ir sevišķi būtiski, jo ar samazinātu spiedienu riepas var lēnāk reaģēt uz stūres signāliem un nenodrošināt pietiekami ātru bremzēšanu,” uzsvēra “Norde” auto servisa eksperts.

5. Iekustiniet bremžu mehānismus

Saistītie raksti

Mēs visi zinām stīvumu mūsu pašu ķermeņos, kad ilgāku laiku nekustamies. Tad vajag izstaipīties. Tā arī automašīnām mēdz “iestāvēties” bremžu mehānismi un uz bremžu diska darba virsmām var parādīties rūsa. Tāpēc Mārtiņš Mālnieks aicina pēc ilgākas dīkstāves pirmajā izbraucienā “iekustināt” bremzes. Proti, braucot aptuveni 50 km/h viegli jāpiebremzē līdz auto gandrīz apstājas un tā vairākas reizes, jo tas palīdzēs bremžu mehānismiem iekustēties un to darba virsmām attīrīties.

6. Sakopiet virsbūvi

Kārtīgi nomazgāta virsbūve, ar lielu ūdens daudzumu noskaloti putekļi un netīrumi no virsbūves, ir vairāk nekā auto estētikas jautājums.
“Virsbūvi vajadzētu rūpīgi aplūkot, vai pēc ziemas nav radušies kādi bojājumi. Varētu šķist, ka nelielas buktes vai skrāpējumi nav satraucoši, taču ilgtermiņā netīrumi var nonākt virsbūves krāsas mikroplaisās un ilgtermiņā bojāt krāsojumu, bet ūdens – izraisīt rūsu. Ja šķiet, ka nespējat ar to tikt galā, tad noteikti ir jāvēršas pie speciālistiem. Piemēram, “Norde” sadarbojas ar visiem apdrošināšanas uzņēmumiem gan garantijas, gan pēcgarantijas laikā, remontē ne vien Nissan automašīnas, bet arī visu marku auto, pat tos, kas vecāki par pieciem gadiem,” skaidroja Mālnieks.

Citi vērtīgi padomi, kā parūpēties par savu auto ir atrodami šeit:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IB
Indulis Burka
Praktiski
Silts kažociņš “līvānietei”: kā siltināt Līvānu tipa māju?
5 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Silakrogā mītošie kaķi vairojas, dzemdē, ir izkropļoti un iet bojā: iedzīvotāji nezina, kā palīdzēt
6 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Padomi, kā dārzu saglabāt zaļu un ziedošu arī lielā karstumā
6 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
3 stundas