Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: SHUTTERSTOCK

Izveidoti vairāki jauni kooperatīvi, kas darbosies lauksaimniecības jomā 0

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Šā gada pirmajos mēnešos izveidoti vairāki jauni kooperatīvi, kas darbosies lauksaimniecības jomā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 85
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

Kā liecina informācija “Latvijas Vēstnesī”, martā izveidota lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “GreenBeef.lv”, kas reģistrēta Rēzeknes novada Kaunatas pagastā. Viens no kooperatīva veidotājiem ir lauksaimniecības nozarē labi zināmais Kaspars Ādams, kurš nodarbojas ar gaļas liellopu audzēšanu un tirdzniecību. Kooperatīvs apvieno vairākus nozares spēlētājus. Savukārt aprīlī Ērgļu novadā nodibināta kooperatīvā sabiedrība “Latvijas liellops”. Tieši liellopu nozare līdz šim tika minēta kā viena no tām, kur nepieciešama lielāka kooperācija.

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas apkopotā informācija liecina, ka 2020. gadā kopējais atbilstīgo kooperatīvo sabiedrību apgrozījums bija 516,47 miljoni eiro, kas ir vairāk nekā gadu iepriekš, kad apgrozījums bija 450,51 miljons eiro. Savukārt atbilstīgo kooperatīvu biedru skaits nedaudz sarucis un bija 4999. Vislielākais kooperatīvu skaits ir piena un graudu nozarē – attiecīgi 24 un 15, pārējās nozarēs tas ir izteikti mazāks. Savukārt vislielākais kooperatīvu biedru skaits ir graudu nozarē – 2414, kam seko piena nozare ar 1636 biedriem. Gaļas nozares kooperatīvos pērn bija apvienojušies tikai 17 biedri.

CITI ŠOBRĪD LASA
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.