Kultūra
Māksla

Pavasaris atnāks galerijā “bazar’t0

No šī gada 25. janvāra līdz 12. martam “bazar’t” telpās tirdzniecības centra “Mols” 2. stāvā būs apskatāmas divas īsti pavasarīgas izstādes, informē mākslas centra pārstāve Inese Drone.

Spilgtāko pašmāju mākslinieku darbi, kas veltīti pavasarim, visam plaukstošajam un atdzimstošajam, apkopoti izstādē “Gaismā”, kur visus apskatāmos darbus un eksponātus iespējams arī iegādāties. Vienlaikus galerijā būs skatāma Lienas Bondares grafikas darbu izstāde “101 tablete”.

“Izstādes koncepcijas pamatā ir vēlme parādīt Latvijas mākslinieku vienojošo, tai pat laikā dažādo un atšķirīgo skatījumu uz lietām, kur apgaismojums un gaisma ir galvenais kompozīcijas vienojošais elements,” stāsta Inese Drone. Viņa atgādina – gaisma sasilda un dod spēku visam dzīvajam, un izstāde “ir arī stāsts pa D vitamīna trūkumu mūsu platuma grādos, tādēļ gaidām to pavasari tik ļoti, šī izstāde ļaus ielūkoties pavasarī pa atvērtu logu”.

Gaisma ir arī viens no māksliniekam visgrūtāk atveidojamiem elementiem. Izstādes darbu gleznotāji, lai panāktu gaismas klātbūtnes efektu vai ūdens caurspīdīgumu, izmanto sarežģītas lazējumu tehnikas un tikai sev raksturīgo otas triepienu. Saullēkts – gaisma, – šīs daudzveidīgās gaismas metamorfozes piepilda un ir kā iedvesma vairākiem no izstāde eksponētajiem māksliniekiem.

Saistītie raksti

Savu īpašo pavasara sajūtu izstādē “Gaismā” krāsās, formās un faktūrās notvēruši vairāk nekā 20 pašmāju mākslinieki, tostarp Alise Mediņa, Neonilla Medvedeva, Ilze Smildziņa, Kristīne Guršpone, Sarmīte Caune, Līva Pakalne, Kaspars Perskis, Sabīne Līva, Igors Bernāts un daudzi citi, kuru darbos virmo svaigums, košums, zaļums un mīlestība.

Līdzās košiem audekliem pavasara saules staru gaidās atmirdzēs arī Lienas Bondares linogriezuma cikls “101 tablete”, kas tapis Daugavpils “Marka Rotko centrā” Grafikas simpozija laikā.

Izstāde būs skatāma no 25. janvāra līdz 12. martam.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Tie, kas nemācās no vēstures, to atkārto. “Kvadrifrons” radījis tiešsaistes mācību materiālus vidusskolām
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Džordžs un Amala Klūniji ziedos miljonu no koronavīrusa cietušo atbalstam
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Pašu saglabātā vēsture: Kalupē jau ceturto reizi notiek seno apģērbu un aksesuāru izstāde
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Latvijā konstatēti 23 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Vāc parakstus par atalgojuma samazināšanu publiskajā sektorā strādājošajiem
47 minūtes
LE
LETA
Dabā
Lieldienās laikapstākļus noteiks ciklons. Zināms, kad atkal kļūs siltāks
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vienojas par 500 miljardu eiro plānu Covid-19 skartās ekonomikas stimulēšanai
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Lieldienās tirdzniecības centri būs slēgti
2 stundas