
Pēc Ukrainas dronu trieciena Baltijas jūras ostā aizdegas naftas rūpnīca 0
Ukrainas bezpilota lidaparāta uzbrukumā aizdegusies naftas pārstrādes rūpnīca Krievijas Baltijas jūras ostā Ustjlugā, ziņo varas iestādes.
Virs ostas notriekti desmit bezpilota lidaparāti, vietnē Telegram rakstīja Ļeņingradas apgabala gubernators Aleksandrs Drozdenko.
“Viena bezpilota lidaparāta atlūzas izraisīja ugunsgrēku Novatek terminālī,” viņš teica. Liesmas tiek dzēstas.
“Novatek” ir naftas un gāzes ražotājs, kas atrodas tuvu Kremlim un cita starpā pārvalda miljardu dolāru vērtu sašķidrinātās gāzes ražošanas iekārtu Arktikas Jamalas pussalā.
Ustjlugas terminālī sašķidrinātās gāzes kondensāts tiek pārveidots naftas produktos, piemēram, benzīnā vai petrolejā, no kuriem daļa pēc tam tiek eksportēta pāri Baltijas jūrai. Tomēr Krievija karā pret Ukrainu izmanto arī reaktīvo degvielu. Terminālis Baltijas jūrā ir ticis uzbrukts arī agrāk.
Raksts pārpublicēts no lrytas.lt.