Latvijā
Sabiedrība

Pētera Apiņa raidījumā “Dr.Apinis” iespējams priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpums. “RīgaTV 24” pārmetumus noraida0

Foto: ekrānuzņēmums no raidījuma “Dr.Apinis”

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir nolēmusi sākt administratīvā pārkāpuma lietu pret AS “TV Latvija” par iespējamu priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu televīzijas programmas “Rīga TV24” raidījumā “Dr.Apinis”.

NEPLP šodien sēdē skatīja jautājumu saistībā ar Rīgas domes deputāta amata kandidāta no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Pētera Apiņa vadītā raidījuma “Dr.Apinis” atbilstību priekšvēlēšanu laikam noteiktajiem ierobežojumiem.

NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka padome pieņēmusi lēmumu sākt administratīvā pārkāpuma lietu pret AS “TV Latvija” par iespējamu Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteikto nosacījumu neievērošanu.

Vaicāts par ierosināto lietu, Apinis lakoniskā atbildē aģentūrai LETA aicināja noskatīties raidījumu, lai noskaidrotu, vai tajā kaut kas ir saistīts ar priekšvēlēšanu aģitāciju vai ZZS. Plašākus komentārus vai atbildes Rīgas domes deputāta amata kandidāts atturējās sniegt.

“TV Latvija” valdes loceklis Klāvs Kalniņš aģentūrai LETA pauda viedokli, ka NEPLP lēmums ir nepamatots, jo “TV Latvija” ir strādājusi atbilstoši Priekšvēlēšanu aģitācijas likumam.

“Kad Pēteris Apinis 16.jūlijā paziņoja, ka startēs uz Rīgas domi, arī mums tas bija jaunums. Nākamajā raidījumā, kas notika 20.jūlijā, nomainījām raidījuma vadītāju, vizuālo identitāti un pārējās lietas kā pašreklāmu un nosaukumu. Tāpēc nesaprotu, kāpēc sākta administratīvā lieta,” pauda Kalniņš.

Viņš piebilda, ka vēl nav saņēmis NEPLP vēstuli, bet uzsvēra, ka analizēs balstītos faktus un sniegs skaidrojumus.

Kalniņš atzīmēja, ka vienīgais pārpratums bija par publicēto televīzijas programmu.

“Jāsaka, ka programmu gan internetā, gan rakstošajā medijā sūta vismaz divas nedēļas pirms publicēšanas,” viņš skaidroja.

Priekšvēlēšanu aģitācijas likums nosaka, ka vēlēšanu dienā, kā arī 60 dienas pirms vēlēšanu dienas elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem aizliegts izplatīt to personu vadītus raidījumus, sagatavotus komentārus, intervijas un reportāžas, kuras ir pieteiktas par deputātu kandidātiem vai pirms vēlēšanām publiski paziņojušas par savu līdzdalību kādas politiskās partijas, politisko partiju apvienības vai vēlētāju apvienības darbībā.

Līdztekus likumā noteikts, ka, ja Saeima ir atlaista vai atsaukta vai republikas pilsētas dome vai novada dome tiek atlaista, vai tiek izsludinātas atkārtotas vēlēšanas, šis ierobežojums attiecināms uz laika posmu no vēlēšanu izsludināšanas dienas līdz vēlēšanu dienai.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas Centrālā vēlēšanu komisija izsludināja 7.jūlijā. Par Apiņa kandidēšanu šajās vēlēšanās no Zaļo un zemnieku savienības saraksta, kur viņam piešķirts otrais numurs, politiskais spēks paziņojis 16.jūlijā.

Kā liecina raidījumu arhīvs, pēdējais Apiņa vadītais raidījums iznācis 13.jūlijā, savukārt jau nākamajam raidījumam tika izvēlēts cits vadītājs – ginekoloģe Dace Matule, turklāt nedaudz mainīts arī raidījuma nosaukums – “Dr.Apine”. Jaunā vadītāja, piesakot raidījumu, gan norādīja, ka viesi uz raidījumu ieradušies “Pētera Apiņa studijā”.

Saistītie raksti

Apinis televīzijas kanālā “Rīga TV 24” raidījumu “Dr.Apinis” vada kopš pagājušā gada sākuma.

NEPLP aicina komersantus ievērot likumu, vienlaikus solot turpināt veikt priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumu uzraudzību.
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
Latvijas Avīze
Latvijā
Beidzot iespēja atgūt naudu, pļāpīgais prokurors un izdegušie mācītāji. Nedēļas notikumu apskats
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
Policijas brutalitāte un neoficiālas uzvaras svinības. Baltkrievijā aizvadīta pirmā nakts pēc prezidenta vēlēšanām
32 minūtes
ML
Māra Lapsa
Latvijā
“Mēs esam aizguvuši no vāciešiem pedantisma gēnu un tajā ieslīgstam arvien dziļāk.” Dendrologs Andrejs Svilāns par latviešu daiļdārziem
Intervija 12 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijā sāks iepūst vēsāks gaiss. Sinoptiķu prognoze pirmdienai
1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli? 3
Intervija 16 stundas