Dabā
Zaļā dzīvošana

Pie Ziemeļu mola Karostā izbūvē autostāvietu0


Pie Ziemeļu mola, kas ir iecienīta iedzīvotāju un tūristu vieta, izbūvē autostāvvietu.
Pie Ziemeļu mola, kas ir iecienīta iedzīvotāju un tūristu vieta, izbūvē autostāvvietu.
Ekrānuzņēmums no portāla “liepajniekiem.lv”/Egona Zīverta foto

Liepājā, Karostā pie Ziemeļu mola uz pašvaldībai piederoša zemesgabala pašlaik notiek autostāvvietas, nobrauktuves un apgaismojuma izbūve. Darbus iecerēts pabeigt līdz šā gada beigām. Taču ļoti sliktā stāvoklī esošā betona ceļa sakārtošana, kas ved no Atmodas bulvāra līdz molam, varētu būt vien nākamā vai pat aiznākamā gada Liepājas pilsētas budžeta iespējās, stāsta Komunālās pārvaldes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš, šodien vēsta portāls “liepajniekiem.lv” un laikraksts “Kurzemes Vārds”.

Nobrauktuves, gājēju ietves posma un apgaismojuma virs nobrauktuves un daļēji virs autostāvvietas izbūvi veic SIA “A-Land”. Darbu izmaksas ir 31,5 tūkstoši eiro (bez PVN).

“Apgaismojums daļēji skars arī zonu pie Ziemeļu mola, kur atrodas konteinerveida tualete,” pastāsta Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. “Visa piebraucamā ceļa apgaismošana uz Ziemeļu molu šobrīd nav plānota.”

Ceļš uz Ziemeļu molu posmā no Atmodas bulvāra līdz Ložmetējnieku ielai ir pašvaldības īpašums, taču tālākā daļa līdz Ziemeļu molam pieder valstij, valdītājs ir Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvalde.

Pie Ziemeļu mola, kas ir iecienīta iedzīvotāju un tūristu vieta, izbūvē autostāvvietu.
Ekrānuzņēmums no portāla “liepajniekiem.lv”/Egona Zīverta foto

Turpmākie uzlabojumi būtu jāsaskaņo starp diviem īpašniekiem, pusēm jāplāno līdzekļi projektēšanai un būvniecībai, uzskata Štāls. LSEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis “Kurzemes Vārdam” atzīmēja, ka pašreizējie būvdarbi nav saistīti ar ostas darbību.

“Ja zeme ir SEZ īpašumā, tas neliedz citiem tur darboties. Ja gar ceļu varēja izbūvēt ūdensvadu un kanalizāciju, tad var darīt arī kaut ko citu,” norāda Hmieļevskis.

Ziemeļu mols tiešām kļūst pievilcīgs, turklāt tur tagad ir kafejnīca un moderna tualete, norāda Jēriņš. “Aktualizējas stāvvietu jautājums. Makšķernieki atbrauc un atstāj automašīnu, iespējams, uz pusdienu. Atbrauc citi cilvēki, un nav, kur novietot mašīnas. Blakus zemesgabalā, kuru attīrīja no būvgružiem, ir diezgan labs betona segums autostāvvietas ierīkošanai,” pastāstīja izpilddirektora vietnieks.

Saistītie raksti

Plānots sakārtot arī satiksmes organizāciju pie paša mola, nosakot stāvēšanas laika ierobežojumu. Ir priekšlikums, ka tā varētu būt viena stunda kafejnīcas vai mola apmeklējumam.

Jēriņš “Kurzemes Vārdam” atzīst, ka otra problēma ir ceļš no Atmodas bulvāra līdz molam. Gar tā malu jau ir ievilktas komunikācijas līdz kafejnīcai “Rietumkrasts”. “Brauktuve ir ļoti šaura. Ja mēs vienkārši ļoti labi sakārtojam segumu, tad būs lielas problēmas ar gājējiem. Tie ir diezgan lieli finansiāli ieguldījumi,” viņš saka.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
LETA, LA.lv
Dabā
FOTO, VIDEO. “Joprojām sniģelē…” Sniega sega pieaug līdz 20 cm
1 diena
LE
LETA
Dabā
Stipra snigšana turpināsies. Alūksni klāj bieza sniega sega
2 dienas
LE
LETA
Dabā
Gulbenē trīs stundās uzsniguši deviņi centimetri sniega
2 dienas

Lasītākie raksti

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Valstsvīrs ar statistiķa aicinājumu 1
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Līdz šim Latvijā aizdomas par “Covid-19” pārbaudītas 87 cilvēkiem; nevienā gadījumā bažas nav apstiprinājušās
54 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Vai tiešām vilnu var iegūt no koka? To Tērvetē atklās koku vilnas zinātājs Ritvars Točs
17 minūtes
LE
LETA
Latvijā
2020.gads Latvijā varētu kļūt par siltāko novērojumu vēsturē
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Vidzemes ziemeļos gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -10 grādiem
2 stundas