Var lūgt pievienoties Krievijai: vai Piedņestra varētu būt nākamais “karstais punkts”? Skaidro Slaidiņš 66

Šodien, 28. februārī, plānots prokrieviskās Piedņestras visu līmeņu deputātu saiets. Tiek pieļauts, ka tajā tiks izteikts lūgums Piedņestru iekļaut Krievijas sastāvā. Vai Piedņestra varētu būt nākamais “karstais punkts”, TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” skaidro NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Viņš pastāsta, ka  Piedņestras visu līmeņu deputātu saiets noticis tikai trīs reizes. Otrajā no tiem tika pasludināta Piedņestras neatkarība.

Slaidiņš atgādina, ka 22. februārī tieši tā dēvētās Luhanskas tautas republikas un Doneckas tautas republikas uzņemšana Krievijas sastāvā kļuva par formālo kara iemeslu.

CITI ŠOBRĪD LASA
NBS majors pieļauj, ka šāds gājiens varētu būt par pamatu vispārējās mobilizācijas izsludināšanai Krievijā.

Ja Piedņestra tiek uzņemta Krievijas sastāvā, tās bruņotie spēki automātiski kļūst par Krievijas bruņotajiem spēkiem. Militāras eskalācijas gadījumā ar Moldovu Kremlis to var kvalificēt kā uzbrukumu Krievijai.

Slaidiņš gan uzsver, ka tie ir tikai pieņēmumi. Piemēram, Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde (GUR) uzskata, ka tā ir tikai informatīva operācija.

Viņš pastāsta, ka Piedņestrā šobrīd nav novērota uzbrukuma grupējumu veidošanās, taču viņi visu laiku atrodas kaujas gatavībā. Galvenais uzdevums ir Tiraspoles lidlauka un lielo munīcijas noliktavu aizsardzība.

Krievijas miera uzturētāju kontingentu Piedņestrā veido ap 1700 karavīru. Slaidiņš paskaidro, ka tās ir bataljona divas taktiskās kaujas grupas.  Savukārt nelikumīgo bruņoto formējumu sastāvā var ētu būt ap 8000 personu, taču  tos vēl nav sākts vākt kopā. Viņu bruņojums nav visai liels, taču viņi ir spēcīgāki par Moldovas armiju.

Taču Slaidiņš norāda, ka pagaidām nekas neliecina par kaut kādu darbību, kas varētu tikt vērsta pret Moldovu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.